Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Tanúk elismerik honlapukon,...

A Tanúk elismerik honlapukon, hogy az édenkerti-történet csupán egy mese?

Figyelt kérdés

Ez áll a honlapukon: " Ami az Édenben történt, AZ NEM CSUPÁN MESE egy beszélő állatról, hanem kijózanító példája annak, milyen ravaszul próbálja meg Sátán elérni, hogy az emberek elforduljanak Istentől." ["..."milyen ravaszul" próbálkozik a Sátán, de bezzeg a kígyója "óvatos"].

[link]


Az "óvatos kígyójukról" szerettem volna olvasni egy keveset, mikor a beismerő szövegük, hogy a történet "csupán mese" egy picit elbizonytalanított...


Az óvatos kígyójukat megtaláltam, és kiderült, hogy a Kísértő is óvatosnak találta a kiszemelt kígyót az emberpár megtévesztésére:

"(A kísértő)... azzal, hogy egy kígyó „mögé bújt”, mely igen óvatos(!), jól tudta leplezni szégyenteljes és nagyra törő terveit "

De kiderül az is, hogy Éva is "óvatosnak találta a hozzá beszélő lényt:

"...És bizonyára Éva is jól megfigyelte ezt az óvatos teremtményt."


Lehet azért volt "óvatosnak" becézve a kígyó, mert így szólíthatta meg Évát:

"A tiltott Fa gyümölcsét eheted, de csak ÓVATOSAN! A kukacosat elkerülni, mert húst fogyasztani bűn lenne!


[komolyan: miért lett volna a legóvatosabb a mezei vadak közt, mikor az Egerészölyv is a húsfogyasztás tilalma alatt állt és magokat fogyasztott, meg az oroszlán is a lucernásban legelt?]



2018. febr. 19. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne szennyezd az elméd csak azért mert szerinted érdekes vagy elborzasztó valami. Ha nem kötelező valami és érzed, hogy boldogtalanná tesz, nem kell csinálnod.
2018. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kígyó pedig nem óvatos volt, hanem láthatatlan és nem Sátán meg ilyenek. Ez hosszú de ha érdekel írsz privátot.
2018. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tanú, és az édenkerti történet számomra csak egy legenda, de ebben az okfejtésedben semmi logikát nem látok.
2018. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zenon ***** válasza:
48%

Nem vagyok tanú, nem is láttam a balesetet! :)

Mit számít, hogy néhány ütődött elismeri-e vagy sem?

Attól ugyanúgy humbug az egész história.

2018. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

érdekes hogy pont a kígyó volt

a jofej mégis mimdenki őt utalja

2018. márc. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!