Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki ismeri ezeket a magyar...

Valaki ismeri ezeket a magyar kifejezéseket spanyolul?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tanulom a nyelvet, most fogok belőle vizsgázni, és az egyik tétel egy mese kitalálása. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket a magyar mesékben megjelenő kifejezéseket és szófordulatokat ismeritek-e?

"Mit volt mit tenni"

"Ki hallott már olyat, hogy..."

"Úgy is tett"

"jóízűen kacagott"

Ha van valami hasonló kifejezés, amit én esetleg kihagytam, de ti ismeritek (az "Egyszer volt" vagy a "Boldogan éltek" változataitól eltekintve, mert azokkal én is tömve vagyok), akkor azokat is szívesen fogadom.

Köszönöm!



2017. jan. 7. 16:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Hát, gondoltam, hogy nem fognak csak úgy záporozni a válaszok :D
2017. jan. 10. 17:36
 2/2 anonim válasza:

Elég sok mesét olvastam már spanyolul, de egyikben sem szerepeltek ilyen kifejezések. Még a végére sem szokták kitenni a "Boldogan éltek, míg meg nem haltak" formulát, habár ennek van spanyol megfelelője. Az elején is általában csak ennyi áll: "Una vez", ritkábban "Había una vez". Egy történetet a mesés szereplők (királyi család, boszorkányok, beszélő állatok stb.) és/vagy a tanító jellege tesz mesévé, nem az állandósult szókapcsolatok.

Ha a fentieket akarod beleszőni, fordíts egyszerűen! Pl.

No pudo qué hacer. - Nem tudott mit tenni.

Quién ha oído cosa semejante? - Ki hallott már ilyet?

Actuó de tal manera. - Úgy tett.

Se rio a carcajadas. - Jóízűen nevetett.

Esetleg még ezt lehetne: Pasó el tiempo volando. - Elrepült az idő.

2017. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!