Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők! Hogy tudtok...

Kedves hívők! Hogy tudtok csupán a hitre alapozni? Nektek nincs szükség bizonyításra?

Figyelt kérdés

Szerintem az érzelem nem lehet bizonyíték semmire.

(Sok embertől hallom, hogy érzik Isten szeretetét sbt.)

Szerintetek a világ a sok kis parányi ember érzelmeiről szólna?


2018. febr. 26. 14:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

#10


A dolog pedig szerintem rendkívül egyszerűen leellenőrizhető.

Vegyünk ötven beteg embert, akiket kizárólag imával akarunk meggyógyítani. Nézzük meg hányan fognak kizárólag az imától meggyógyulni.

Vegyünk másik ötven embert, akiket meg kizárólag egészségügyre és anatómiára tudományosan alapozott módszerekkel akarunk meggyógyítani.


Szerinted hol lesz jobb az arány?


Felteszek egy másik kérdést: Ha megvágod az ered és ömleni kezd a vér, akkor hova mész először, a kórházba vagy pedig a templomba?


Amiket leírok azokkal persze nem azt akarom bizonyítani, hogy nincs Isten, mert ez nem tudható. Csupán azt, hogy a keresztény Isten, aki pusztán emberi szavakra imák mormolására szolgaként ugrik teljesíteni kérésünket, nem más mint egy nem létező lény.

2018. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

11.Hsz!


Olvasd el mégegyszer a 10.Hsz-omat,s az választ ad téves elképzeléseidre!


Mielőtt olvasol,le kell tenned elvakultságodat,és nyitott értelemmel felfogni azt amit olvasol,különben ilyen értelmetlen válaszokat írsz!

2018. márc. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%

11-12 azért azt tudod, hogy nagyon alacsony szinten ragadod meg az imát?


Az ima lényegileg hálaadás- hálaadás azért, hogy létezem, hogy szerethetek, hogy alkothatok, hogy tanulhatok, és mindenek felett, hogy gyakorizhatok:))


Nem valami szatócsboltossal való üzleti tárgyalás - én ezt-azt teszem, Te Mindenható Atyaúristen meg azonnal gyógyíts meg, adj cserébe ezt-azt-amazt.

2018. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
32%

Hit nélkül lehetetlen ( kizárt ) Istennek tetszeni.

Hidd el h Isten jó, szeret.miért? Mert annyira szeretett hogy emberré lett hogy megszerezze neked a bűnbocsánatot, és ujra kapcsolatba kerulhess Istennel. Jézus az egyetlen út. Hiszek mert válaszol az imáimra, mert megbocsajtotta a bűneim, mert ingyen megosztozotta velem (velünk- akinek kell) a mennyet.

Ha kell ez az ajándék ingyen a tied lehet Hit által.

Ha nem fogadod el akkor nem lesz a tied .

2018. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 HaEv ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!

A kérdés jogos!

A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés. Vagy másként: "Hinni pedig azt jelenti, hogy bizonyosak vagyunk abban, amit remélünk. Aki hisz valamiben, az meg van győződve arról, hogy az a dolog valóságosan létezik, annak ellenére, hogy nem látja."

Idióta példa, tudom, de igaz. Láttad valaha Julius Cezart? Nem. De elfogadtad a történelemkönyvnek és a tanárnak, hogy igazat mond. Utánanéztél már valaha? Nem tudom. Ezt te tudod. De sok más történelmi személyt is említhetnék, akiknek a létezését nehéz bizonyítani, mint pl. Nagy Sándorét stb. Mégis - nem tartják hülyének azt, aki elhiszi a kevés bizonyíték alapján, hogy léteztek - sőt még tanítja is akár egyetemi szinten.

Amikor arról van szó, hogy hitre alapozok - akkor nem az érzelmeimről van szó. Megtapasztaltam, hogy Isten jó, és amit Ő kér, hogy tegyek, az jó. Honnan tudom, hogy Ő mondta? Abban a pillanatban, amikor mondja, még nem mindig vagyok benne biztos, hogy Ő mondta. Még a Biblia is tanít arról, hogy vizsgáljuk meg az ilyet, hogy valóban Istentől van-e! Szerezzünk bizonyítékokat, amik alátámasztják. Amikor tehát hallani vélek valamit, amit úgy gondolom, talán Isten mondott nekem, az mindenképp átmegy néhány szűrőn! Először is a "szeretetkapcsolat" szűrőjén - ilyennek ismertem meg Istent? Aztán természetesen a Biblia szűrő jön - nem szerencsesüti a Biblia, hogy felütöm és jaj ez szól... veszem a fáradtságot és utánanézek több napon, akár hónapon keresztül, hogy vajon a Biblia mit mond róla. Aztán van egy "késztetés" - amit érez az ember, ezt hívod te érzelemnek (igen kicsiny része a hitben járásnak), ez pedig lehet érzelmi, de lehet az Isten Szent Szellemétől jövő késztetés is, az pedig változatlan. Ha valamit nem lépek meg, arra 10 év múlva is késztet Isten. Aztán jön a "józan ész" szűrője - erre nagyon jó egy nem hívő barát is! :) Szeretem őket! Ilyenkor jönnek a kemény kérdések - és csak akkor áll meg a válasz előtt a dolog, ha tényleg Istentől van. És csak ez után jön az "Isten Családja" szűrő, azaz a hívők, akik bölcsebbek, úgymond "kipróbáltak" az Istennel járásban. Ismerem az életüket, vállalják a hibáikat is - nem pusztán egy közösségbe járunk stb.

Szóval igenis szükségünk van bizonyítékokra, amikor Isten mond valamit és meg is akarjuk tenni. Legalábbis nekem szükségem van rá!

2018. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!