Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az univerzum léte mögött...

Ha az univerzum léte mögött intelligencia áll, miért léteznek bolygók a Naprendszeren kívül is?

Figyelt kérdés
Meg eleve minek van ennyi csillag? Ha a Föld élővilága és az ember volt a cél, akkor ezeknek semmi értelme.
2018. márc. 1. 09:58
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
47%
Tudtad, hogy az univerzum az nem csak a Naprendszer? És nehogy azt hidd már, hogy az emberiség miatt jött létre a világegyetem.
2018. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
33%
A kérdés Istenre vonatkozik, hogy ha ő megteremtette az embert és a Földet, minek van az univerzum többi része.
2018. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
21%
Illetve nemcsak Istenre, hanem bármilyen más intelligenciára. (Előző)
2018. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

"És nehogy azt hidd már, hogy az emberiség miatt jött létre a világegyetem."


Nem hiszem. Pont erre utal a kérdésem is.

De vannak akik ezt hiszik, kíváncsi vagyok, elgondolkodtak-e már ezen.

2018. márc. 1. 10:19
 5/42 anonim ***** válasza:
16%

A legfelső intelligencia,a minden létező forrása,a végtelen Szeretet,vagyis Isten.


Ő,meg akarja élni szeretetét,s ezért örökké alkot,fenntart.

Ez,az élet értelme.

2018. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
13%

Aki enervált,vagy beteg,merítsen erőt az élet forrásából,és szeressen!


Szeresse önmagát,az embereket,a természetet,és mindezek Alkotóját!

2018. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
25%

'Univerzum' ['Világmindenség'] feltétele az, hogy nem csak a Naprendszer legyen, hanem rajta kívül is létezzen számtalan égi objektum.

Ha a Mindenek Felett Álló Intelligencia Univerzumot akart teremteni és azt teremtett, nem állhatott meg a Naprendszernél.

2018. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy más csillagrendszerekben is léteznek más bolygók, ahol egy-egy bolygón létezik valamilyen fajta élet. Ők meg úgy gondolják, hogy ő miattuk jött létre a Világ :)

Nem kell mindenkinek mindenről tudnia.

30-40 éve, az Internet és a sok tv csatorna elterjedése előtt, még azt sem tudtuk, hogy egy-egy szomszédos országban mi történik. Vagy nem hallottuk rögtön, hogy a Föld másik felén lévő állatkertben kis zsiráf született. :D

Lehet, hogy x év múlva már más csillagrendszerekről is olyan természetes lesz infót szerezni, mint ma bekapcsolni a tv-t.

2018. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 követ62 ***** válasza:
13%

Mert Isten folyamatosan teremt alkot.

CSAK A NAPRENDSZER 6000 éves és rajta az élet. A világegyetem ki tudja hány milliárd, trilliárd stb? És vajon vannak-e párhuzamos univerzumok? Melyekben szintén vannak bolygók, csillagok, galaxis ok

2018. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 követ62 ***** válasza:
19%

Mert Isten folyamatosan teremt alkot.

CSAK A NAPRENDSZER 6000 éves és rajta az élet. A világegyetem ki tudja hány milliárd, trilliárd stb? És vajon vannak-e párhuzamos univerzumok? Melyekben szintén vannak bolygók, csillagok, galaxisok. Valamint sok, sok más teremtett lények.

És ök élik a végtelen örök életüket amelyhez hamarosan a földi üdvözültek is csatlakoznak.


Csak a Földön elő teremtmények (az ember bukott el). De ennek is hamarosan vége.

2018. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!