Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a kereszténység szerint...

Ha a kereszténység szerint minden ember bűnös, akkor felesleges volt az özönvíz?

Figyelt kérdés
2018. márc. 14. 10:07
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"Nem hinném, hogy ma még születnek az özönvíz előtt emberek "

De az özönvíz előtt nyilván születtek.


"Akkor nem születtél újjá, ha ilyen vágyaid vannak"

Akkor azt állítod, hogy aki újjászületett, az onnantól képes teljesen bűntelen életet élni?

2018. márc. 14. 15:14
 12/29 anonim ***** válasza:

"

"Hm, hát igen, például azok a pár éves kislányok meg a ma született csecsemők is milyen gonoszak tudnak lenni :D "

Nem hinném, hogy ma még születnek az özönvíz előtt emberek

"


Ha közvetlenül az özönvíz előtti időkben nem voltak gyermekek, akkor az özönvíz teljesen értelmetlen volt, mert akkor az emberiség már a kipusztulás szélén állt és magától is kipusztult volna .

2018. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"De az özönvíz előtt nyilván születtek. "

Igen, de te azt írtad, hogy "ma", miközben az özönvízről volt szó, így ironizáltam. Elnézést. Látom nem értettétek. Hagyjuk


"Ha közvetlenül az özönvíz előtti időkben nem voltak gyermekek"

Én ilyet nem mondtam. Ha így könnyebb megérteni: a ma született gyerekek már nem az özönvíz előtt születnek. A kérdezővel bokszold le a többit.


Köszi a beszélgetést, azt hittem, hogy komoly érdeklődő a kérdező. Minden jót!

2018. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"Igen, de te azt írtad, hogy "ma", miközben az özönvízről volt szó, így ironizáltam. Elnézést. Látom nem értettétek"

Nem hallottad még a 'ma született' kifejezést? Akkor legyen csak simán újszülött.


"Köszi a beszélgetést, azt hittem, hogy komoly érdeklődő a kérdező. Minden jót!"

Nehéz komolynak maradni, ha a másik fél ahelyett hogy válaszolna a kérdésre, csak kötözködik és ironizál...

2018. márc. 14. 15:43
 15/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

7-es vagyok és a többi (visszanéztem). itt új vagyok, de más vitafórumokon sokat beszélgetek emberekkel. Azon filózom, hogy te ugye csak tetteted, hogy értetlen vagy. Meg azt sem értem, hogy értetted, hogy nem válaszolok, csak kötözködök. Vagy a 13-asra gondoltál?

Ott a 7-es, nyolcas válaszom, stb...

Az ilyen értetlenkedő, trollkodó emberkéket a másik vitafórumban gyorsan kihajigálja mindkét oldal. Gyanítom, hogy te nem érdeklődni, hanem kötekedni vagy itt.

Ne haragudj, de ez is időn túli volt, többre már nem reagálok.

Minden jót, kellemes 4 nap pihenést!

Üdv


Jah: a "ma született" nem kifejezés. Kifejezésben az "ártatlan, mint a ma született bárány" mondásban szerepel max. De ez már általános iskola.

Minden jót

2018. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

"Ott a 7-es, nyolcas válaszom"

Igen, amelyekből mind egy-egy komoly logikátlanság következne, ha igaz lenne, amit írtál, ahogy erre az ezeket követő kommentemben rá is mutattam.

Ezután kezdtél "ironizálni", azaz úgy tűnik, az említett logikátlanságokat te sem tudod feloldani, csak muszáj volt kötözködnöd mert rámutattak a hited egy buktatójára...


Ami pedig a nyelvtani hiányosságaidat illeti, tessék egy vers. És nem, nem 2000 éve íródott.

[link]

2018. márc. 14. 16:47
 17/29 munyamunya ***** válasza:
0%

Kérdező:


Igen, írja a Biblia, azt mondja Mózes első könyvében, hogy minden test megrontotta az útjait, erőszakkal telt meg a föld, egyedül Noé volt tökéletes a vele egykorùak között, méghozzá nem szellemi értelemben, mivel a héber szövegben egy olyan szó áll itt (tamim), ami testi hibátlanságot jelent. Ugyanezt a kifejezést használja az Írás az áldozati állatokra is mindig, amikor megszabja, hogy hibátlanok, épek legyenek.

2018. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Értelmetlen ezekkel vitázni kérdező, hagyd a fenébe. :D
2018. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

"Ennek következménye az lett, hogy gyakorlatilag minden test romlottá vált, egyedül Noé és családja képviselte a tiszta, Isten által teremtett fizikai embert"

És ezt írja is a Biblia, vagy csak hozzáköltötted?

Vulguta igen is írja.

2018. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Pupusz ***** válasza:
9%
Isten megbánta az Özönvizet és megígérte Noénak, hogy soha többé nem fogja ezzel sújtani a föld élőlényeit. Ezen szövetségük jelképe a szivárvány. Azt sosem fogjuk megtudni, hogy mi lenne a helyzet ma, ha nem lett volna az Özönvíz. A Pillangó hatás elmélet szerint sokkal apróbb dolgok is teljesen átformálták volna a történelmet és mindent, ami jelen életünkhöz vezetett. Pl.: Mi lett volna, ha Hitler nem támadja meg a Szovjetúniót és Angliát? Ma is nemzetszocializmus lenne Európában? Vagy: Mi lett volna, ha a kubai válság idején az orosz tengeralattjáró kapitány, aki nem tudta, hogy gyakorló bombákkal próbáljál elriasztani az amcsik, kilőtte volna az atomtöltetet az USA-ra? Akiknek ugye a teljes atom arzenáljuk magas készültségi fokozatban volt, kilövésre készen, ahogy az oroszoké is. Az orosz kapitány pedig 24 órája nem volt rádió kapcsolatban a parancsnokaival, körülötte pedig mindenki győzködte, hogy lője ki a töltetet. Már be volt tárazva, csak a gombot kellett volna megnyomni. Sok sok ilyen "apróság" van a történelemben, amelyek teljesen átformálták volna az életünket, ha egyáltalán létezne még élet a Földön.
2018. márc. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!