Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek mire...

A vallásos emberek mire alapozzák a hitüket? Csak a Biliára? Vagy elég ha csak elhiszik?

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem mindkettő fontos
2018. márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

A 'vallásos' nem egyenlő ábrahámita, vagy keresztény, muszlim hívővel.

Az emberiség nagy része (a vallásosak közül) nem a Bibliára alapozza hitét.

.

Bármelyik vallás követőiről legyen is szó, akkor nevezhető 'vallásos'-nak, ha saját hite előírásainak megfelelően él.

A keresztények között sem igazán vallásos az, aki minden harangszóra rohan a templomba, közben pletykál, mások kárát akarja/okozza (hazudik, lop stb).

.

Minden vallás alapja a HIT.

Megkérdőjelezés nélkül el kell fogadni, amit vallásának Szentírása ír, mond.

2018. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 követ62 ***** válasza:
36%

Tudod Isten adja mind az akarást, mind a véghez vitelt jókedvéből. Ez benne van a Bibliában.

Viszont csak jóval később tudtam meg, amikor elkezdtem olvasni.


-Hogy kezdődik egy szerelmi kapcsolat? Meglátjátok egymást és megtetszetek egymásnak. (A hívő is eleinte csak hall ezt-azt Istentől.)

-Majd elkezdtek járni és ismerkedni. Minél többet találkoztok, beszélgettek annál többet tudtok meg egymásról. Így a szerelem mélyül. (A hívő elkezdi kutatni a Bibliát, egyre többet tud meg Istentől, a szeretete elmélyül.)

-És már nem csak tetszik hanem egyre inkább szereted a másikat. Megtudsz olyan dolgokat amit más nem. (A hívő is olyan dolgokat tud meg Istenről amit egy vallásos, vagy hitetlen soha.)

-Majd össze házasodtok és leléltek egy életet, megtudva,tolerálva újabb és újabb dolgokat egymástól.

(A hívő megkeresztelkedik és él egy örök életet Istennel akiről újabb és újabb dolgokat tud meg.)

És a szeretet csak mélyül, mélyül, mélyül.


Tehát a hittel kezdődik és az ismerettel folytatódik.

Persze vannak akiknél fordítva működik.

Előbb megismeri a bibliai igazságokat és bele szeret a Biblia Istenébe.

2018. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez attól függ mi a vallásuk, egy muszlim vagy buddhista nem a bibliára fogja alapozni a hitét... de azt gondoltam ez egyértelmű, mindig mutat újat a gyakori...
2018. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Elsősorban a saját vágyaikra.
2018. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam mert általában (nyilván nem mindig) ha megkérdőjelezed vagy a másik oldalról kozelited meg a dolgot akkor a a Bibliára hivatkoznak

(Ami nekem mint ateistának nem sokat jelent mint magyarázat)

2018. márc. 19. 13:36
 7/14 A kérdező kommentje:

"Ez attól függ mi a vallásuk, egy muszlim vagy buddhista nem a bibliára fogja alapozni a hitét... de azt gondoltam ez egyértelmű"


A keresztényekre gondoltam igaz nem írtam oda de nem kell lekezelően írni

2018. márc. 19. 13:38
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Na ez a kérdés is 3 napig fog tartani.
2018. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


Muszály azzal kezdenem, hogy amikor még NEM VOLT HITEM, de megfigyelyem az engemet körülvevő világot, és magát az EMBERT, lehetetlennek tartottam, hogy mindezek mögött ne legyen egy hatalmas tudásal, erővel és inteligenciával rendelkező VALAKI. De ha ez így van, akkor miért engedi meg a világban dúló kegyetlenséget, szenvedést....hadd ne soroljam. Akárhányszor gondoltam végig ezeket a dolgokat, itt mindig elakadtam! És nem találtam a választ.

Amikor felnőtt emberként a kezembe került a Biblia és azt többször, több féle szempontból, szemszögből megvizsgáltam, megismertem belőle azt, aki mindent megteremtett, és megkaptam a választ arra is, miért van a mérhetetlen szenvedés a földön.As azt a vigaszt nyújtó teménységet is, hogyan fogja a Teremtőnk mindettől megszabadítani az emberiséget! Hát erre a pontos ismeretre alapoztam az Istenbe vetett hitemet, úgy, ahogyan arról a Hébereknek írott levél 11:1 verse írja:" A hit a remélt dolgokba vetett megalapozott bizalom, és a nem látható dolgokról való meggyőződés."


Mert amit látok, abban már nem kell hinnem, hiszen látom :-)

2018. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Én nem vagyok vallásos nekem is megvan a véleményem a témával kapcsolatban eléggé más tapasztalataim vannak mint neked

Viszont nem szeretnék vallási vitát kirobbantani általában ez lesz a vége az ilyen kérdéseknek

Köszönöm az értelemes választ :)

2018. márc. 20. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!