Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs evolúció, hogy lett...

Ha nincs evolúció, hogy lett két emberből ennyi rassz?

Figyelt kérdés
2018. márc. 24. 16:52
1 2 3 4 5
 1/41 Ozcar ***** válasza:
25%

Mikroevolúció létezik. Hasonlíts össze egy 100 évvel ezelőtti kutyafajtát egy maival. Látható a különbség, és csak 100 évről beszélünk.

[link]

Miért ne változhatna az ember? Kutyából kutya lesz, emberből meg ember.

2018. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Mi az hogy mikroevolúció? Miben különbözik az evolúciótól?
2018. márc. 24. 17:04
 3/41 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez tudományok kategória, nem?
2018. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
18%
Itt elmondják [link]
2018. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
14%

Belinkeltem egy lehetőséget


Le lettem pontozva azért mert Hit Gyülis?


Nem baj megszoktam.

2018. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Darkmoon80 ***** válasza:
94%

Szerintem inkább azért, mert a videó amit linkeltél, nem hasznos a kérdés megválaszolása szempontjából. Egy bibliai névmagyarázat meglehetősen érdektelen, ha egyszer egy tisztán biológiai kérdésről van szó! Az Ádám összegyúrásához használt föld színe talán csak csak akkor lenne mérvadó, ha a teremtés bizonyított lenne, de az esetben is kérdéses, hogy Éva bőrszíne milyen volt? Valószínűsítem talán hasonlatos Ádáméhoz, és ebben az esetben a két AZONOS bőrszínű embernek (legyen az vörös, barna, vagy fehér) mitől lesz más bőrszínű gyermeke?


Persze elhangzik a beszédben az éghajlati viszonyok okként való kiemelése, ami viszont burkoltan egy evolúciós változásra utal. Ez számomra szimpatikus érvelés, csak éppen ellentétes Ádám gyurmázásával, azaz a teremtés mítosszal.

2018. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
41%
A bibliában ádámon és éván kívül is vannak még emberek, csak ők a paradicsomon kívül éltek. Ha még rémlik Éva két gyereket szült, mindkettő fiú volt, ráadásul az egyik meg is halt, szóval egyedül nem nagyon népesíthette volna be a földet amúgy sem, isten meg káint azzal büntette, hogy el kellett hagynia a paradicsomot, és bujdosó csavargóként kellett élnie, akire ha rátalálnak, megölhetik. Na de kik ölhetik meg...?
2018. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 JaniB ***** válasza:
21%
Eléggé nyomorék az aki lepontoz valakit azért mert nem ért egy viccet. Miért pont az Adam Eva sztorit vetted elo? Sok masfajta teremtés torténet is létezik! Mast is valaszthattal volna.
2018. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
24%
Hogy lett ember egyáltalán? Legalább ezzel tudnátok már elszámolni, de még azt sem tudja az ateista tudomány, hogy maga a sejt hogy tudott igy létre jönni és a többit még meg sem említettem.
2018. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
61%

# 1

Mi az hogy "mikro" evolúció??? :D

Igen és ha még 100 évet visszanézel még több változást fedezel fel az akkori kutyákban mint a maiban és ha még 100 évet még többet...és így tovább... ez nem mikor evolúció hanem ez a evolúció!

De legalább már kezd megtörni a jég egyes vallásos embereknél ilyen "mikro evolúciókkal"

2018. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!