Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők, ti mit éreztek...

Kedves hívők, ti mit éreztek ilyenkor húsvétkor? Miben más ez a nap mint a többi?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 18:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%

Nem Bibliai, így ugyanolyan nap mint a többi.

Kivéve azoknak, akik azt gondolják, vagy azt tanították nekik, hogy Jézusnak köze van a nyúlhoz, és a tojáshoz.


Az első keresztények tanítványok nem ismertek és nem is ünnepeltek ilyen ünnepet, más kulturális háttere van, amit a magukat keresztényeknek valló hatalomra jutott egyházak vezetői beleolvasztottak a keresztény tanításba.

2018. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

#1

Tehát nem emlékeztek meg Krisztus haláláról és feltámadásáról? Ilyen nagyot azért nem kéne hazudni, különösen így húsvétkor.

2018. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%

A haláláról igen és nem hazudtam, nincs okom hazudni

Holnap 31-én lesz Jehova tanúinak az egész földön egységesen naplemente után egy összejövetel, ahol Jézus haláláról emlékezünk meg. Ez nem egyenlő a világban zajló húsvéttal.

2018. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

Hát, én idén nagyhéten már hétfőn elkezdtem a felkészülést, többet imádkoztam, elolvastam a Biblában a szenvedéstörténetet mind a 4 evangélistától, plusz elolvastam Izajás jövendöléseit Jézus halálára vonatkozólag.


Most beszélnék egy kicsit arról, hogyan élem meg a nagyhetet.


Tegnap, nagycsütörtök volt, az utolsó vacsora emléknapja, fantasztikus érzés az eucharisztia megalapításara emlékezni, viszont a végén már ott a fájdalom, hogy Jézust elfogják. A mise után virrasztást tartunk, hiszen Jézus is virrasztott, és imádkozott, mielőtt elfogták.


Ma, nagypéntek van, Krisztus halálának emléknapja. Ma böjtöltem, jobban befelé fordultam. Beleborzongok, hogy Jézus mit vállalt el az én bűneimért.


A kedvencem a holnapi, nagyszombat esti vigília, amikor már a feltámadást ünneleljük, ami annyira gyönyörű, fantasztikus érzés. Ahogy a templom sötét, és a pap belép a húsvéti gyertyával, és azt énekli, hogy "Krisztus világossága" az leírhatatlan. Aztán az a sok olvasmány, Bibliai részlet felolvasása következik, én is szoktam felolvasni ilyenkor, a kedvenc részem az egyiptomi kivonulás történetének felolvasása. Akkora öröm ez az este/éjszaka, hogy az leírhatatlan. Krisztus feltámadt, legyőzte a halált. Ilyenkor ha hazamegyünk, már vége a böjtnek, előkerül a sonka, tojás, kocsonya. :)


Ez az öröm vasárnap is folytatódik, és egész életünket végigkíséri.


Krisztus meghalt a bűneinkért, hogy mi éljünk, ez annyira fantasztikus érzés, majd testestől feltámadt, hát ez mekkora már, ilyet rajta kívül senki nem csinált a vilagtörténtelemben. :)

2018. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

# 4

Ez most egy troll vagy halálosan komoly?

2018. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

#5, halálosan komoly. :)


Leírtam, mit érzek ilyenkor, ez volt a kérdés, nem?

2018. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Abban más, hogy valóban többet figyelek "befelé". A szent három nap alatt átelmélkedjük az utolsó vacsorát a lábmosástól az Eucharisztia megalapításától, Jézus passióján át egészen a feltámadásig. Az evangéliumokban kb. minden kis mozzanata nagyon komoly tartalommal bír, érdemes rá időt szánni.

Hogy egész pontosan mit érzek, azt nehéz megfogalmazni: hálát, megrendültséget, szeretetet

2018. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%

# 6

Teljes szekta mámor! :D

2018. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagyok szektás, római katolikus vagyok. :D
2018. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

#9


Pedig a sátán és követői szektának tartják, szóval minden nézőpont kérdése.

2018. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!