Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az első emberpár egyetlen...

Ha az első emberpár egyetlen engedetlenséggel tönkretette az édent, a mennyország már rég szét lehet barmolva, nem?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 17:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
pokol az a hely a Biblia szerint, ahová a hitetlenek, és a bálványimádók, paráznák, férfiszeplősítők kerülnek a haláluk napján.
2018. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 HaEv ***** válasza:

Kedves #9-es Hozzászóló!

Így kiragadva azt a pár szót, értelmes a kérdésed. Azonban én nem ezt írtam teljes egészében. Hanem "Azonban ha arra gondoltál Mennyként, ahova azok kerülnek majd, akik a végső ítéletnél az örökkévaló életüket Istennel fogják leélni" Ez így mást jelent. Attól függ, a kérdező mire gondolt Mennyként. Szerintem annak a bekezdésnek fuss neki újból. Az új égről és az új földről írtam, mint Mennyországról, nem pedig arról, hogy a jelenben az elhunyt szentek hol vannak.

Természetes, hogy ők is vannak "valahol". Elképzeléseim vannak arról, hogy lehet Illés és Mózes - az Ószövetség Seolként említi a helyet, de még nem olvastam olyan helytálló irodalmat, amely valóban meg tudta magyarázni, mi az. És ez alatt nem azt értem, hogy teljes magabiztossággal ne állította volna, hogy igaza van, hanem csak azt, amit írtam: amely valóban meg tudta magyarázni. Felőlem akár ez a Menny is lehet. Nem fogok itt magabiztosan olyat állítani, amiről nincs pontos információm, amiről nincs meggyőződésem. Én vállalom, ha valamit nem tudok. Nekem ez nem gond. Ha én, mint Krisztusban meghalt szent bekerülök valahova, meg fogom nézni, mi van az ajtóra írva. De nem fogom tudni elárulni neked. :)

Egy biztos, a Menny az egy igazi hely, nyugi.

2018. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet két értelmezése a mennynek? Szerintem a menny, az menny, ahol Isten lakozik angyalaival és az üdvözült szentekkel. A Szentírás nem beszél több féle mennyről. A seol az teljesen más, sehol nem írja a Szentírás, hogy Mózes és Illés a seolban lennének.
2018. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy kérdés, ami félreértésből indul ki, a következtetése is téves.


AZ Édenkert nem lett tönkretéve. A bűneset után még kicsit bújkáltak benne Éváék, fázni kezdtek, ruhafélét barkácsoltak maguknak, de a kert nem ment tönkre.

Angyalok vigyázták a bejáratát, hogy Ádámék ne tudjanak visszamenni.


Viszont az igaz, hogya kicsinynek tűnő engedetlenség valójában egy nagyon és komoly választás is volt egyben. Ha a menyország nem is, de ez a csodás bolygó, a Föld eléggé szét lett "barmolva" az emberiség "áldásos" tevékenysége folytán...

2018. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!