Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik egy isten, aki...

Ha létezik egy isten, aki egymaga teremtett mindent és valamilyen formában kinyilatkoztatta a létezését, hogy lehetnek a különböző kultúráknak teljesen eltérő vallásai?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 13:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%
Örülünk, hogy a héten is megkérdezted. Utánanéztél a dolgoknak, amit a múlt héten írtunk?
2018. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

" Örülünk, hogy a héten is megkérdezted. Utánanéztél a dolgoknak, amit a múlt héten írtunk?"

Esetleg trollkodás helyett belinkelnéd, ha korábban már válaszoltál hasonló kérdésre?

2018. máj. 14. 13:58
 3/31 anonim ***** válasza:
42%
Mi ezen annyira lehetetlen ?
2018. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

" Mi ezen annyira lehetetlen ?"

Hát hogy elviekben akkor az összes ember tőle kell hogy származzon, ugyanazoktól az ősöktől, ugyanabból az egyetlen kultúrkörből.

Mégis, ha például az iszlámból indulunk ki, vagy inkább a kereszténységből, mert az erre az elterjedtebb, akkor ez azt kéne jelentse hogy az ókori görögök, az amerikai indiánok kultúrája is azon kéne alapuljon, amit Jahve lefektetett.

Ezzel szemben ezen kultúrkörökben (meg gyakorlatilag egyetlen egyben sem, ami nem állt kapcsolatban az ókori zsidókkal vagy az első keresztényekkel) még csak nem is hallottak részleteiben sem sem a keresztény kultúrkörröl, sem a hitvilágukról.

2018. máj. 14. 14:13
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező: NEKED kellene utánamenni az eddigi kérdéseknek, ahogy ez az oldal kéri is tőled.


Amúgy a lehetőségek:

- TÖBB isten létezik (valójában sok 100000 istenről van már leírás),

- csak egy isten létezik, de az emberek nagyon torzítanak, így sokféleképpen látják őt,

- egy isten se létezik, és az emberek csak találgatnak.

2018. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

" Kérdező: NEKED kellene utánamenni az eddigi kérdéseknek, ahogy ez az oldal kéri is tőled. "


Akkor biztos én nem tudom használni a keresőt, de hiába próbáltam több kulcsszó-kombinációra is rákeresni, olyat egyet se találtam aki ugyanezt a kérdést tette volna fel.

Száz meg ezer oldalakat meg nem fogok átböngészni, hogy hátha...

Ellenben ha valaki válaszolt már hasonló kérdésre, neki akkor ott lesz a megválaszolt kérdései listáján, azaz egyszerűen be is tudja linkelni.

Persze ha nem olyan okoskodó tuskó, mint az első válaszoló...

2018. máj. 14. 14:23
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

Attól még, hogy kinyilatkoztatta magát, még nem minden ember fogadja ezt el.

Jézust sem fogadták el a zsidók, mert nem ilyen megváltót képzeltek el maguknak.

2018. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%

"Attól még, hogy kinyilatkoztatta magát, még nem minden ember fogadja ezt el. "


Szerintem nem is az a gond itt, hogy valaki nem akarja elfogadni amit a keresztény Isten elvárna tőle. Ettől még éppenséggel létezhetne Isten.

Viszont ha, teszem azt, én nem akarom elfogadni a miniszterelnökünk elvárásait, akkor lázadozhatok én, de mégis mi a francért találnám ki hogy akkor én a mai naptól az általam kitalált mesebeli Mucsaröcsögei Arisztid miniszterelnök úr általak kitalált törvényeit követem? És természetesen el is felejtem hogy a tényleges miniszterelnök létezéséről valaha is tudtam, ahogyan minden mást is egyik pillanatról a másikra elfelejtek. Ennek semmi értelme.

Hacsak nem vagyok teljesen debil persze :D

De hogy ugyanez megtörtént volna mindenhol, azaz az ősi keresztényekkel nem érintkező összes létező nép összes létező tagja egyszerre lett volna debil, hát... Elég egészségtelen mértékű hiszékenységre van szüksége annak aki azt hiszi hogy ez tényleg megtörtént :D

2018. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"ahogyan minden mást is egyik pillanatról a másikra elfelejtek, *ami bármilyen kapcsolatban állt a valódi miniszterelnökkel, Parlamenttel, stb."


Lemaradt a modat vége, elnézést érte!

2018. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nyilván úgy hogy nem minden kinyilatkoztatás igaz és/vagy nem torzított.
2018. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!