Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol van az a Bibliában, hogy...

Hol van az a Bibliában, hogy létezik eredendő bűn?

Figyelt kérdés

Ez csak egy okoskodás, amit papok találtak ki a kereszténység megalapítása után sokkal később.

Persze ha nem létezik ilyen, akkor megváltás sem szükséges, de ha tényleg nem létezik ilyen bűn, akkor mi van?

Téves az egész felépített okoskodás?



2018. máj. 22. 18:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

Ha a felesleges okoskodás helyett vetted volna a fáradtságot és megnézed például mit linkeltem, akkor láthatnád, hogy az Ószövetség is beszél róla:


Jób 14,1.4

Minden ember, aki anyától született, szegény a napokban, de jóllakik gonddal. Tisztátalantól vajh születhet-e tiszta? Nem, egyetlen egy sem!


Zsolt 51,7

Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant.

2018. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ajánlom olvasásra a keresztenyek.tk oldalon a "Bűnösként születünk?" című írást a következő linken:


[link]

2018. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sok ilyent lehet olvasni:


"Az "eredendő bűn" egy kicsit szerencsétlen teológiai fogalom. Igazából a pontos megnevezése: "bűn által megrontott emberi természet." Vagyis lefordítva egyszerűbb nyelvre bűnre való hajlam. Ezt örököltük az első emberpártól.


-"bűnre való hajlam", "ÖRÖKÖLTÜK az első emberpártól" !


Erre egy kézenfevő kérdés: "az első emberpár" KITŐL örökölte a "bűnre való hajlamot", az engedetlenségre való hajlamot", hogy engedetlenek lévén szakítottak a tiltott fa gyümölcséből???

2018. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
39%

Szia, #12!


Jó a cikk! Sietve olvastam, de az "jött le nekem" első olvasatra, hogy a felsorakoztatott Igék alapján nincs szó eredendő bűnről, velünk született bűnüs természetről, és olyan sincs, mint ahogy egy nagyobb pesti gyülekezetben tanították, vagy ma is tanítják, hogy, ha egy csecsemő valami oknál fogva meghal, akkor simán kerülhet a "pokolra" (ha nem voltak neki keresztény szülei), mert halott szellemel (még nem tért meg) melyt ÁDámtól mindenki "örököl" a pokolba kerül, és ezért még a biblia Szeretet Istenét sem lehet okólni, hogy keményszívű és igazságtalan lenne...


Az lehet itt sajnálatos dolog, hogy az újszövetségben vannak igék, melyek aláhúzzák azt a (tév)hitet, hogy van eredendő bűn és minden ember születésétől fogva méltó a halálra, ha meg nem tér, ÉS vannak oly igék is, melyek ezeknek rendesen ELLENTmondanak!!

Ki tud itt eligazódni?

Mennyire megalapozott "kijelentés" az a Bibliában, hogy a benne olvasottak a Világ Teremtőjétől vannak ihletve? Bűn-e megkérdőjelezni ezt?

2018. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!