Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ismertek ilyen zavarodott...

Ismertek ilyen zavarodott papokat?

Figyelt kérdés

Értem én hogy a folyamatosan felvilágosodó világban egyre nehezebb papokat találni de az ilyen zavarodott embernek már rég valami idős gondozóban lenne a helye amit nem tud csak úgy elhagyni.

https://www.youtube.com/watch?v=gdIfF7sM0oI



2018. jún. 23. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Szerencsére nem. És nem is gondolnám, hogy kis hazánkban sok lenne belőlük.
2018. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Nincs jobb dolga a szülőnek mint hogy a gyerekét pap elé vigye varázsló szertartások egyikére?
2018. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos nemreg temetesre kellett mennem. A zavarodottsag nem kifejezes, az az ember tonkre tette a szertartast. Oda nem illo dolgokrol beszelt. Nagyon merges volt mindenki. A kozvetlen csaladtagok nagyon osszetortek. Ugy latszik nem erzi mindenki a felelosseget egy ilyen helyzetben. Ennyit a meltosagteljes temetesrol, vegtisztessegrol, papokrol (tisztelet a keves kivetelnek).
2018. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Durva az eset, mondjuk nem is értem, ilyen idősen minek keresztel még, meg ilyesmi. A papok általában nyugdíjba, papi otthonba szoktak menni.

2018. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem is egy ilyen van, és fiatalabb egyház vezetőknél is megfigyelhető az agresszivitás.
2018. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Hát, ha még látnátok bérmálást, "régebbi vágású" püspöktől!

Ott "végigpofozza" az összes bérmálkozót. A bérmálkozás szertartásának része volt ugyanis a jelképes pofon - ma kevésbé elterjedt már.

2018. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Ránézésre is már vagy 90 éves. Lehet az ő korában ez volt a divat. Persze ettől még nem lesz se helyes, se jó, hiszen szembe megy Krisztus tanításával.
2018. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Hallottam egy hasonló esetről, ott is valami durvaságot követett el a pap türelmetlenségében, de a keresztapa bokszoló volt és meglepetésében reflexből lecsapta a papot. Aztán megszeppenve bocsánatot kért, amit az meg is adott, majd valami mentegetőzésfélével kimentette a helyzetet, de azért ő nem kért pontosan elnézést, csak valahogy mégis úgy tűnt.

A pontos részleteket nem ismerem, halottam több verzióban, mert persze azonnal széles körben elterjedt a sztori, amit mindenki világosan láthatott később a prédikáción, hogy a pap monoklival celebrálja a misét, de senkinek sem rándult egy arcizma sem, aztán elmúlt a monokli, a gyereknek is az ijedtsége és a pletyka is kifutott, semmi nem történt a továbbiakban, ami az Egyház hatalmát bizonyítja.

2018. jún. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Sajnálatos, dühítő, megvetendő. Undorító, hogy ilyet megengedhetünk 2018-ban. Idős gondozóban lenne a helye? Dehogy! Az elmegyógyintézetben. Mocskos sz#rházi. Szerencsére Isten engem ateistának teremtett, szóval nem kell ilyen helyekre járnom.
2018. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Ez a katolikus pap tényleg beteg.
2018. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!