Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire elterjedt a keresztén...

Mennyire elterjedt a keresztények körében ez a részrehajló gondolkodás?

Figyelt kérdés

Néhány példa, hogy mire is gondolok.

Mondjuk amikor egyszer azzal büszkélkedik valaki, hogy a vallásának mennyi híve van. Aztán szóba kerül hogy egyébként ezen hívek közül mennyien elfogadják az evolúciót (ő maga pedig ugye nem), akkor rögtön álkereszténnyé degradálja az előbb büszkén vállalt hívek nagy részét.


Vagy ha már evolúció, ha talál egy bármilyen tudóst aki egyszer azt mondta hogy nem hisz az evolúcióban, akkor ezt az egyszerű véleményt rögtön perdöntő érvként lobogtatja, mert hát tudós, tehát amit mond az igaz! Ezernyi tudós bizonyított munkásságát pedig simán semmibe veszi, mert hát kit érdekel hogy tudósok, ők is csak hisznek abban hogy igazuk van.


Vagy ott van a hírhedt "mindent Isten teremtett, kivéve amit nem" gondolkodás. Mert ha valami jó, akkor azért köszönetet kell mondani Istennek, hiszen ő teremtette. De ha valami rossz, akkor az meg csak úgy megteremtődött a semmiből.


A kérdés hogy a keresztény hit alapozza-e meg ezt a gondolkodást, vagy fordítva, akik eleve nem képesek következetesen és logikusan gondolkodni, azok jó eséllyel lesznek keresztények?


2018. júl. 11. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Nekem úgy tűnik, hogy alulmaradtál egy vitában, és most frusztráltan "árulkodsz".

Megnézném, hogy igazából hogyan zajlott ez a beszélgetés. Linkelnéd? Mert így eléggé szalmabábosaknak tűnnek az érveid, ami megerősíti az első mondatom.


Az evósok rendkívül gyakran hivatkoznak arra, hogy ne kételkedjen az evóban senki, mert "a tudósok jobban tudják". Ha szerinted ez rossz indoklás (szerintem is), akkor ennyi erővel az utolsó mondatod a materialistákra is ráhúzhatod


Szóval elő a farbával, kivel szemben maradtál alul? linkeld a vitát!

2018. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Ezeket majd külön jelöld meg, hogy hol volt leírva:

- "Vagy ott van a hírhedt "mindent Isten teremtett, kivéve amit nem" gondolkodás"

- " De ha valami rossz, akkor az meg csak úgy megteremtődött a semmiből."

2018. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Semmilyen vitában nem vettem részt mostanság, csak unalmamban olvasgattam a gyakorit, többek közt a valláskritika rovatot is. És hát kicsit elképedtem, mennyire akarnak vitázni egyes hívők, csak mennyire nem tudnak.

A kérdés hogy az itteni felhozatal (ha fogalmazhatok így) mennyire jellemző szélesebb körben is.

2018. júl. 11. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

(Jakab 1:17) 17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, mert az égi világosság Atyjától jön alá, és őnála nincsen változás, nem fordul, mint az árnyék.


Ha valami rosszul sül el, azt miért Ő hozta létre?

Nem de az ember döntött másként, mint ahogy helyes lett volna, és learatja a következményeit?

A Teremtő nem dönt helyettünk, így nem Ő okozza azt, ha valamit rosszul csináltunk. ennek ellenére Őt hibáztatjuk. Na de miért? Mert nem avatkozik bele a szabad döntési jogodba?

Akkor azzal vádolnák, hogy nem is adott szabad akaratot.


Nem lehet az emberek kedvében járni. Az egyiknek ez a rossz, a másiknak meg az ellenkezője.

Ja és a balhét vigye el az életadó.

2018. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Vagy ha már evolúció, ha talál egy bármilyen tudóst aki egyszer azt mondta hogy nem hisz az evolúcióban, akkor ezt az egyszerű véleményt rögtön perdöntő érvként lobogtatja, mert hát tudós, tehát amit mond az igaz! Ezernyi tudós bizonyított munkásságát pedig simán semmibe veszi, mert hát kit érdekel hogy tudósok, ők is csak hisznek abban hogy igazuk van."

Ez elég elterjedt. Pont nemrég beszéltem egy keresztényellenes fajtából levő ateistával az Egyházról. És hát jön az érv: az Egyház hozzájárult a zsidó holokauszthoz, meg "Hitlerpápája" és antiszemitizmus fészke, stb.. Hozhattam neki több forrást is, ami tételesen cáfolta ezeket, ajánlgathattam a legújabb könyveket, amiben új levéltári forrásokkal történettudományos módszertannak megfelelően támasztják alá az Egyház zsidómentő tevékenységét, de nem, ő ezt semmibe vette, mert "neki van igaza akkor is".

És más témákban is hány ilyen van. Ez nem vallásfüggő.

2018. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szomorú, de ebből is látszik, hogy egy valláson belül ekkora megosztottság van.

Nincs egység. Vajon ez kinek a hibája?

Jézus rábízta a felelősséget, a gyülekezet kinevezett felvigyázóira, akiknek majd számot kell adniuk, mit tettek a nyájával, hogyan bánt azokkal.

Ha nem tudnak elszámolni, akkor elmarasztalásban fognak részesülni.

Ha egy magát kereszténynek tartó felekezetben megosztottság van, akkor meg kellene vizsgálni, hogy a Biblia alapján, jó helyen vagyok-e?


Az alapján kell gondolkodni, ahogy oktatást ad a Szentírás.

Nekünk kell alkalmazkodni Istenhez, és nem fordítva.

2018. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Örülök, hogy te jobban tudsz vitázni, mint a hívők. A kérdés amit kiírtál nagyon zűrzavaros, ezek szerint te meg világosan fogalmazni nem tudsz. Igaz kötekedni és provokálni összefüggéstelen félmondatokkal is lehet.

Az evolúcióról és a teremtésről már megszámlálhatatlanul sok vita volt itt az oldalon, néhányban sajnos én is részt vettem. Az ilyen jellegű viták teljesen feleslegesek és értelmetlenek, egy megtért, újjászületett keresztényt soha sem fogsz meggyőzni az evolúcióról és egy világi, materialista nem hívő soha sem fog hinni a teremtésben. Ezek a viták mindíg személyeskedéssé fajulnak, a kérdésen kívüli megjegyzésed (amit a 2. válaszoló után írtál) is személyeskedő és sértő is.

2018. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, meg is jött az élő példa a 4. kommentelőben, 40%-os.

Ha valami rosszul sül el, akkor azt nyilván nem Isten hozta létre, akkor az csak úgy megteremtődött a semmiből. Vagy talán vannak még más teremtők is?


#5

Oké, ott a pont!

2018. júl. 11. 11:30
 9/10 A kérdező kommentje:

#7

"Az ilyen jellegű viták teljesen feleslegesek és értelmetlenek, egy megtért, újjászületett keresztényt soha sem fogsz meggyőzni az evolúcióról"

Erre igen látványosan rácáfol a valóság, tekintve hogy elég sok keresztény tisztában van az evolúció tényével, és ugyanúgy keresztény.

Vagy te is abba a csoportba tartozol akinek csak addig keresztény valaki, amíg a tudományos eredményeket a szőnyeg alá söpri?

2018. júl. 11. 11:33
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha valami rosszul sül el, azt miért Ő hozta létre?"


Úgy tudom, 'Isten akarata nélkül egy fűszál sem nőhet'

Márpedig rengeteg rossz van a világban, kezdve a mérges kígyóktól a földrengésig, a cunami, az áradás, a spontán erdőtűz, a vulkánkitörés, a pestis, a lepra, a bolha, vagy a tetű, a nyomorék csecsemők, a paralízis, az őrültség, a lavina, a hurrikán, a mérges növények, a ciángáz, a meteorbecsapódás, stb.

Soroljam, még?

2018. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!