Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért igyekeznek annyira a...

Miért igyekeznek annyira a keresztények a tudatlanságra alapozni?

Figyelt kérdés

Amikor arról van szó, hogy a Bibliában leírtakat igazolja-e bármi is (merthogy a tudomány ugye elég sok kérdésben teljesen más válaszokat fedezett fel), rendszeresen arra terelődik a téma, hogy a tudomány mennyi kérdést nem tudott még megválaszolni.

De arra sosem gondol senki, hogy ha egy kérdésre még nincs válasz, vagy ha soha nem is lesz, ettől még ugyanúgy semmi bizonyíték arra, hogy a Biblia válasza helyes?

Például az élet eredetére nincs egyértelmű válasz, és ezt szeretik lobogtatni a vallásosak. Pedig eközben egyetlen felfedezés szem született soha ami akár csak utalna olyasmire, hogy az összes élőlény egyszerre és előzmény nélkül jelent volna meg, tehát semmi valós alapja a bibliai sztorinak.


2018. febr. 10. 22:41
 1/10 Ozcar ***** válasza:
81%

Kedves kérdező, kettő féle hozzáállás létezik.


Első: aki addig nem hisz a Bibliának, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy igaz.

Második: aki addig hisz a Bibliának, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy nem igaz.


Az egész hozzáállás, lelkiismeret és elfogultság, de legfőképpen hit kérdése. A hit pedig a lelkiismeretedre van bízva.

2018. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom pont azért, amiért megpróbálsz te is egy átlag olvasó tudatlanságára alapozni.


Ha már ilyen szépen megfogalmaztad kérdésedet, szinte biztos vagyok benne, hogy tudod mennyire hamis dolgot írtál.


Persze alapjába véve ezzel nem lógsz ki a sorból, sok ateista alkalmazza ezt az érvelési módot. Feltesznek egy hamis állítást, majd abból levonják a maguk fals következtetését tényként beállítva.


Mivel az élet keletkezésést hoztad fel példának, ezért erről írok.

A keresztények nagy többsége nem tagadja se az evolúciót, se az ősrobbanást. Ez utóbbinak elméletét egy pap dolgozta ki. Ő például állításoddal ellentétben nem kitért a válasz elől, hanem sok munkával kidolgozott egy választ, amit érdekes módon a legtöbb ateista is elfogad.


Igaz vannak keresztények, akik egyiket sem fogadják el, ez az ő lelkiismereti szabadságuk. Azonban nem de arra próbálsz alapozni, hogy egy szűkebb réteg felfogását általánosítod és terjeszted ki az egész kereszténységre? Bízva abban, hogy ezt az átlag olvasó nem veszi majd észre.

2018. febr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Ó, létezik ám harmadik embertípus is: Akinek az orra előtt bizonyosodik be, hogy nem úgy van, ahogy addig vélte, de ő márpedig akkor is, csak azért is megmarad a hitében, és pont. Amit meg látott, az nem igaz, és kész. Félek ebből az embertípusból lesz a legtöbb.
2018. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
2-es, mi van azzal az embertípussal, aki olyan alapvető fogalmakat nem ismer mint az evolúció vagy az ősrobbanás? Egyiknek sem volt köze az élet kialakulásához, az ősrobbanásnak is annyi, hogy megteremtette a feltételeket, de ott a világegyetem keletkezéséről van szó, közel sem életekről.
2018. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

"ott a világegyetem keletkezéséről van szó, közel sem életekről"


Elnézést, ezt az apróságot nem vettem figyelembe. Minek nekünk univerzum az élethez...

2018. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Csak kétségbeesetten próbálnak kapaszkodni valamibe de mindhiába Isten nem létezik
2018. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

A VALLÁS és a TUDOMÁNY két teljesen különböző dolog.


Alapvetően kár tudományos vitába szállni egy hívővel a hitéről, mert a hitnek semmi köze nincs a valósághoz. Meg amúgy is ilyen gondolkozással le kellene neked esnie, hogy az illető degenerált. Gondolom a jogban is úgy gondolkozik, hogy mindenki bűnös, amíg be nem bizonyították az ártatlanságát.

2018. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az vitán felül áll, hogy a tudomány nagyon sok kérdést nem tudott még megválaszolni. Minél inkább okosnak hisszük magunkat, annál inkább rá kell döbbennünk arra, hogy alapvető kérdésekre nem tudjuk a választ.


Szerintem butaság azt állítani, hogy a keresztények igyekeznek a tudatlanságra alapozni. Egyrészt a kereszténység egy igen nagy halmaz, milliárdos nagyságrendű embercsoport, akiben reprezentálódik a teljes emberiség a nagy számok törvénye alapján. Tehát ugyanúgy találsz itt komoly tudósembert, mint egyszerű fölművelőt.


A "bibliai sztorinak" legalább annyi valós alapja van, mint az evolúció által kifejlődött ember elméletének. Mindkettőre vannak érvek és ellenérvek. Sajnálatos dolog az, hogy te csak az utóbbiakat ismered, az előbbieket nem. Érdemes lenne pl. a Kezdetben című magyarul is megjelent tudományos igényességű könyvet elolvasnod.

( [link]


Üdv. Péter

2018. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A teremtő Isten létét tagadók épp úgy láthatják azokat a tényeket,melyek a teremtés tényét igazolják,mint a természettudósok zömét képező Istenben hívők.

A meglátás különbsége abból adódik,hogy az Istent tagadók NEM AKARNAK hinni egy mindenható Isten létében,de nagyon Akarnak hinni a MINDENHATÓ EMBERBEN.

(Ugyanaz a mechanizmus működik ebben,mint a szenvedélyes dohányosok elméjében:A világ minden tudósa,statisztikája igazolja,a dohányzás károsságát,de ők mindezt nem AKARJÁK elhinni,mert ragaszkodnak szenvedélyükhöz,s ezért keresnek a világon 100 évet is megélt dohányosokat,igazolandó,hogy a tudomány hazudik.)


A "bibliai sztori"Jézusa léte történelmi tény,-ezt igazolják nem keresztény történelmi dokumentumok,s mivel 4 evangélista egymástól függetlenül,mint szemtanú leírta,s írásukért életüket adták,értelmes ember nem kérdőjelezheti azt meg.Ebbe,természetesen nem tartoznak bele azok a fanatikus istentagadók,akik nem akarnak,még a saját szemüknek sem hinni.Ők nem értelmes emberek.

2018. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Én a bizonyítékokban tudok csak hinni ezt látom reálisnak

Vallásos emberekkel nőttem fel megismerhettem annak a világnak mind 2 oldalát (úgy értem hogy Jo és rossz)

Semmi olyan bizonyítékot sem tudtak nekem felmutatni amit el lehet fogadni

Csak hogy benne van a bilbilaban meg hasonlók

a vallás csak arról szól hogy hinni kell és kész nekem nincs bajom addig a vallással amíg nincs rám hatással és nem akarja senki sem rameröltetni ezért nem értek azzal sem hogy hirdetik az igét

2018. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!