Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mi utal arra...

Keresztények, mi utal arra hogy a Bibliai történetek történelmi események voltak, nem csak szemléletes sztorik, példázatok?

Figyelt kérdés
Főképp az Ószövetségi történetekre gondolok, mint Jónás vagy Noé története, vagy a hat napos teremtés.
2018. júl. 11. 11:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#5

Utánaolvasva úgy látom, általánosságban a vallásos teremtéstörténetek ebbe a műfajba esnek.

Ez alapján akkor kizárható a történelmi leírás?


#6

Igazából lényegtelen hogy pontosan milyen tengeri élőlényről van szó. Egyikük gyomrában sem tenne jót az embernek se a gyomorsav, se a fulladás, sem úgy alapból az emésztőrendszer működése.


#7

Egyrészt a kihalt állatfajok 99%-a teljesen más kőzetrétegekben található, mint a mammutok. A paleozoikum, mezozoikum élőlényei sosem kövültek meg velük egy időben.

Amúgy igen, ha egy állat szájában még ott a táplálék, az hirtelen halálra utal, de azt pont kizárja hogy az özönvízben halt volna meg. Vagy hogy gondoltad? Elárasztotta a víz szegény párát, az pedig sztoikus nyugalommal rágott tovább amíg meg nem fulladt?

2018. júl. 12. 01:25
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

"Utánaolvasva úgy látom, általánosságban a vallásos teremtéstörténetek ebbe a műfajba esnek.


Ez alapján akkor kizárható a történelmi leírás?"


Attól függ, hogy Mózes öt könyve közül pontosan melyik részekre gondolsz. Ha csak a teremtés történetre, akkor kizárható, ugyanis - "meglepő" - de a szerző valószínűleg nem volt ott a világ teremtésekor, így nem a saját tapasztalatát írta le. :)) Továbbá a szerző itt nem is magát a folyamatot akarja elmondani. Nem ez a célja. Hanem ennél sokkal több: a miérteket keresi.

Javaslom Rózsa Huba professzor Őstörténet című könyvét, pont erről van benne szó.

2018. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12

Köszönöm, utánanézek!

2018. júl. 12. 11:49
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! Kötelességem figyelmeztetni arra, hogy Rózsa Huba és társai a liberális bibliakritika képviselői, akik a Bibliát próbálják addig csűrni csavarni, amíg összhangba hozzák a materializmussal.

A kreacionisták már rég bebizonyították, hogy a törzsfejlődés tarthatatlan, és egyre több tudós látja be ezt.

Szóval vizsgált meg a kreacionizmust is, ne csak a liberális oldalt! Aki az igazságot keresi, úgyis mindent megvizsgál

2018. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"A kreacionisták már rég bebizonyították, hogy a törzsfejlődés tarthatatlan, és egyre több tudós látja be ezt."

Ki, mikor és mivel bizonyította, és erről hogyhogy nem tud a tudományos közösség?

2018. júl. 12. 13:53
 16/21 anonim ***** válasza:

"Kedves Kérdező! Kötelességem figyelmeztetni arra, hogy Rózsa Huba és társai a liberális bibliakritika képviselői, akik a Bibliát próbálják addig csűrni csavarni, amíg összhangba hozzák a materializmussal."

Akarod mondani, amíg összeegyeztetik a valósággal?

Egy ékes példa, az univerzum több milliárd éves. Tehát egy olyan bibliaértelmezés ami több milliárd éves univerzumról beszél, még összhangba hozható a valós tényekkel. Egy olyan értelmezés szerint ami szerint Isten 6000 éve teremtett egy világot, csak azt jelenti ki hogy a Bibliában leírt teremtéstörténetnek semmi köze a milliárd éves univerzumhoz amiben élünk.

2018. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 KZitus ***** válasza:

Szia


Jelinának igaza van, mert Krisztus beszélt pl Jónásról és a vízözönt is példának hozta fel. Ha az csak jelképes lenne, akkor nem lenne értelme Krisztus ezen szavainak: „Mert amilyenek a Noé napjai voltak, épp olyan lesz az ember Fiának jelenléte is. Mert amint azokban a vízözön előtti napokban ettek, ittak, a férfiak megnősültek, a nőket férjhez adták egészen addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába; és semmit sem vettek észre, amíg el nem jött az özönvíz és mindnyájukat el nem söpörte, olyan lesz az ember Fiának jelenléte is” Máté 24:37–39. Hiszel Krisztusnak? Ha nem, akkor értem a kérdésedet....

2018. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 KZitus ***** válasza:

Ha érdekel a téma, akkor figyelmedbe ajánlom egy sorozatot, amely tudományosan vizsgálódik a téméban. nekem DVD-n van meg, évekkel ezelőtt kaptam, és azzal foglalkozik, hogy a Biblia valóság, vagy fikció? Igaz-e mindez? mítosz, vagy valóság?

Nem tudom mennyire lehet a szegítségedre, a Kiadó: GNN INTERNATIONAL CORPORATION Forgalmazza: VISUAL BIBLE SOCIETY www.visual-bibli.com. Magyar nyelven van.


szó van a folmben a Vörös-tenger kettéválasztásáról, a vízözönről, és Noé bárkájáról, a Bábel-toronyról, a 10 csapásról....

2018. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Jelinának igaza van, mert Krisztus beszélt pl Jónásról és a vízözönt is példának hozta fel. Ha az csak jelképes lenne, akkor nem lenne értelme Krisztus ezen szavainak"

Ha én azt mondom, hogy pl a Sátánt olyan félelem övezi mint Voldemortot, akkor szerinted elhiszem hogy a Harry Potter megtörtént?

Vagy csak szimplán egy sokak által ismert mesére utalok, ami attól hogy én azzal példáztam, még ugyanúgy mese maradt?


Jézus sehol egy szóval sem utalt rá, hogy az özönvíz egy történelmi esemény lett volna a szemében.

2018. júl. 14. 21:03
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Minden beigazolódott amit a Bibllia irt.Ami pedig a Keresztényeket illeti őket főleg az Újszövetség érinti illetve a Jelenések könyve.

Más dolog az hogy sokan mesének mondják csak mert nekik ez vagy az nem érthető vagy elfogadható.

Én például kiábrándultam a kat.hitből és a reformáció hive lettem ettől függetlenül olvason Énók próféta könyvét is mert érdekelnek az apokrif iratok is,attól függetlenül hogy nem lett kanonizálva Énók próféta könyve az Egyház nagyon is tisztában van ennek a könyvnek a jelentőségével.Ha van egyéb kérdésed Készséggel válaszolok csak irj privátot a sok sok Troll végett.

2018. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!