Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan kapzsiak a vallási...

Miért olyan kapzsiak a vallási szervezetek?

Figyelt kérdés

A katolikus egyház ősidők óta halmozza a vagyont, a reformátusok sem titkolják egy cseppet sem a gazdagságukat, úgy tartják, Isten különös kegyelme, ha valakit gazdaggá tesz és hallottam, hogy a Jehova Tanúi is tőzsdéznek az összegyűlt gazdagsággal, amit a híveiktől kicsikartak.

Muszáj ilyen anyagiasnak lennie egy olyan szervezetnek, ami a lelkiekre épít?



2018. júl. 24. 02:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Hiszékenység, befolyásolhatóság. Ezekre a negatív tulajdonságokra építenek általában.
2018. júl. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%

Bár egyik felekezethez sem tartozom, de négy kérdés merült fel bennem:

Honnan tudod a pontos vagyont?

Honnan tudod a pontos kiadást?

Akkor ezek szerint minden kereszténynek csak annyi jár, hogy bokor alatt legyen az Istentisztelet? Se ház, se templom, se semmi? Hisz azokat fenn kell tartani, ahhoz pedig rengeteg pénz kell. Mi van akkor, ha maguk a hívek akarnak fedelet a fejük fölé, míg hallgatják az igehirdetést?

Az említett felekezetek hány egyházi intézményt tartanak fenn, mennyi az a kiadás (pontos kiadást kérnék), amit szegények ellátására költenek, és azokra a humanitárius dolgokra, amikre te például nem?


Plusz kérdés: ha Isten megád valakit, az neked miért fáj?

2018. júl. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%

# 2

Megkeresem azt a cikket ahol arról írtak hogyha a Vatikán vagyonát szétosztaná fel tudnák számolni az egész világon uralkodó szegénységet...

Nem kell itt álszenteskedni elég nyilvánvaló luxusban élnek a Vatikán város csuhásai...jó bizniszt csinálnak egy közel keleti mitológiából.


"21 milliárd forintot keresett tavaly Vatikán bankja"

[link]

2018. júl. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Az egyház a hívektől nem csikarja ki a pénz, hanem maguktól adják. A felesleges fényűzés biztos nem helyénvaló ebből, de ha az egyház jól tudja kamatoztatni a pénzt, és azzal is többeknek tud segíteni, az nem baj. Persze nehéz meghúzni a határt, a mai világra, és a nagy egyházra alkalmazni a bibliai példákat. A templomépítés önmagában biztos nem bűn, és az embereknek anyagilag való segítés is krisztusi. Jézus nem csak imádkozott az emberekért és tanította őket, hanem a testükön is igyekezett segíteni, ételt-italt adott nekik, gyógyította őket. A tanítványok nem voltak szegények, volt pénzük, rendes ruhájuk, de a gazdagság, a pazarlás biztos nem krisztusi.
2018. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Töltsd le, vagy vedd meg ezt a könyvet, ebben részletesen kitérnek az egyház pénzügyekre, más egyebek mellet:


[link]


Érdemes elolvasni az oldalon a két értékelést is, különösen az utolsót.

2018. júl. 24. 08:19
 6/28 anonim ***** válasza:
67%

# 4

Pl. Ilyen szép mercikbe kamatoztatják a pénzüket.

[link]

2018. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
60%
Én kérdéseket tettem fel. Ha már van vad, akkor biztosan van tény is. Borzasztó nagy irigységre vall, hogy kizárólag a meglevő vagyonra koncentrál mindenki, de hogy visszafele mit ad az embereknek, az számátokra nem fontos. Kivéve a jehovisták, mert nekik nem fontos az, hogy segítsék a nyomorban élő embert, aki nem tartozik a szervezethez.
2018. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

"Megkeresem azt a cikket ahol arról írtak hogyha a Vatikán vagyonát szétosztaná fel tudnák számolni az egész világon uralkodó szegénységet..."

Az Egyházi Állam vagyona nagyrészt műkincs. Az emberiség történelmének felbecsülhetetlen értékű darabjai vannak a Vatikáni Múzeumban és a Levéltárban. Persze, el lehet adni a Raffaello-stanzákat falastul és majd valami arab emír beépíti őket a fürdőszobába. Tényleg jól járna ez az amúgy is kulturálisan teljesen elszegényedett társadalom.

Álszent szöveg, hogy a "Vatikán" oldja meg a vagyonából a szegénység kérdését. És a jóléti államok mit tettek eddig?

Engem még pár éve ez a "kapzsi egyház" meg a "BMW-vel száguldozó plébános" 30.000 forintért vitt el Olaszországba 9 napra. Az út nagy részét a kapzsi plébános könyveiből származó bevételből állták. Idén meg 500 forint/nap volt a nyári tábor költsége a gyerekeknek (reggelit, ebédet és uzsonnát kapta enni). Óriási lehúzás, ugye?

Egyházi részről engem nem igazán húztak még le, sőt többet kaptam mindig, mint amit befektettem. Valahogy állam-papa jobban nyúlkál az ember zsebébe, de valahogy ez senkit nem zavar.

2018. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
46%
Ez a linkelt könyv, meg hát hagyjuk... Én előbb hiszek a levéltári forrásoknak és a történettudomány megfelelő szakmódszertanával közölt tudományos munkáknak, mint egy ponyvának, de ti tudjátok..
2018. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%

# 9

...Mindig ez van amikor valakinek a vallásával kapcsolatban feltárnak valami negatív igazságot akkor midig jön a "ezt meg azt a forrást hagyjuk"

2018. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!