Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan kapzsiak a vallási...

Miért olyan kapzsiak a vallási szervezetek?

Figyelt kérdés

A katolikus egyház ősidők óta halmozza a vagyont, a reformátusok sem titkolják egy cseppet sem a gazdagságukat, úgy tartják, Isten különös kegyelme, ha valakit gazdaggá tesz és hallottam, hogy a Jehova Tanúi is tőzsdéznek az összegyűlt gazdagsággal, amit a híveiktől kicsikartak.

Muszáj ilyen anyagiasnak lennie egy olyan szervezetnek, ami a lelkiekre épít?



2018. júl. 24. 02:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%

Jehova Tanúi, önként adakoznak, akkor amikor tudnak és amennyit tudnak.

Hogy más fejlettebb országokban, esetleg befektetnek, az egy dolog, ott ez megszokott.

Magyarországon, épen annyi jön be, amiből fedezik a termekre a kiadásokat, illetve a kiadványokra, segélyekre.

Nekünk sem ingyen van a villany, fűtés, a karbantartás, takarítás. Ezekhez rendszeresen be kell szerezni az alapanyagokat.

S ha lehet, miért ne nyissunk bankszámlát. Bár ott sincs nagy biztonságban, mert bármikor csődbe mehet.

Mi nem halmozunk, nincsenek műkincseink. Arra gyűjtünk, és költünk, ami fedezi a szükséges kiadásokat. Magyarországon 24.000 Jehova tanúja van. S többnyire nem milliomosok.Van aki csak 200 forintot tud adni vagy semmit.

Isten a keveset is megtudja áldani.

2018. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

Az első századi tanítványoknak is volt egy ládikájuk, amibe az adományokat tették. Egy Darabig Júdásnál volt, amíg meg nem ölte magát. Nem beszélve, hogy folyamatosan lopott belőle.

Nálunk számla vezetéssel van nyilvántartva a befolyt összeg, és a kiadások, ezt rendszeresen kiteszik a faliújságra, meglehet nézni. Nincs ellopva, vagy másra költve, ha hiszed ha nem.

2018. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

#3: Szegények mindig lesznek veletek.

Másnap pedig nem tudná fizetni az egyház az intézményeinek a rezsijét, a munkatársak fizetését, a segélyszervezeteknek sem lenne mit szétosztaniuk.

2018. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert a vallás jó üzlet. Aki nem elég rádiós, az birkának pont jó, akinek meg van sütnivalója és nem túl erkölcsös, az kihasználja ezen emberek butaságát.
2018. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Rádiós=rafkós
2018. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, csak kihasználják az adott lehetőségeiket, élnek vele. Szóval picit nem feltétlenül jó irányba kanyarítják el ezt a dolgot. De emberből vannak ők is, nem tudom, hogy van-e hibátlan ember, vagy hányan. Szóval, hogyha látják, hogy jön belőle a bevétel, akkor megszédíti őket; hogy "Jaaa, hát ezt erre is lehet használni?". Amúgy nem ismerem őket, szal nem tudom. De amúgy ezen szerintem nem kell fennakadni , problémázni, éld tovább az életedet. Neked kívülről ugye rálátásod van erre; hát, ha ez probléma, akkor nem a te problémád, nem kell ezzel a dologgal neked foglalkozni. Nem kell belőle ügyet csinálni, mások az emberek, másmilyenek vagyunk.
2018. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
57%

És azt tudtad hogy a Katolikus egyház a világ legnagyobb segélyszervezete?

Valoban fennt kell tartani a templomokat, iskolákat, egyéb intezmenyeket, szukseges beszerezni a szükséges kellékeket, kelyhek, ostya gyertyák, konyvek, stb.

A templomra is mindig kell költeni.


Megértem a kerdesedet akkor hogyha te szetosztottad a vagyonodst és folyton jotekonykodsz, kulonben a kérdésed képmutatás.

2018. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Az egyház működtetése állami finanszírozás alatt van, a fizetéseket az állam biztosítja a rendelkezésükre, a rezsipénzekre, a templomok tatarozására, felújítására állami projektek vannak.

Az egyház viszont másfél évezrede gigantikus pénzek fölött diszponál és komoly üzleti tevékenységet folytat, világhatalmi tényező, ami meg a jótékonysági tevékenységet illeti, az elenyésző, nincs is semmi látszatja.

2018. júl. 24. 13:20
 19/28 anonim ***** válasza:
35%

"Megértem a kerdesedet akkor hogyha te szetosztottad a vagyonodst és folyton jotekonykodsz, kulonben a kérdésed képmutatás."

Teljesen egyetértek. Sajnos elfelejtjük, hogy a segítségnyújtás valahol ott kezdődik, mikor pl. a karácsonyról megmaradt ételt nem a kukába dobjuk rohadni, hanem elvisszük rászorulóknak, hogy ők is jóllakhassanak. Itt kéne elkezdeni, rengeteg szegény van a közvetlen környezetünkben is.

Kedves Kérdező! Várunk szeretettel a Teréz anya nővéreihez segíteni ételt osztani. Budapesten kb. 300 hajléktalan szokott jönni meleg ételért, de vannak nővérek Érden és Miskolcon is. Férfiak is szoktak jönni segíteni.. :))

2018. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Én egyet tudok. "Jó" indok nem adakozni csak azért, mert (szerinted) nem oda fordítják, ahova szánták.
2018. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!