Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor egy vallásos a teremtés...

Amikor egy vallásos a teremtést akarja bizonyítani, közben miért csak a tudománnyal kötözködik?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, ne vegye magára!

Viszont, valahányszor az kerül szóba, hogy mégis mi szól a teremtés mellett, a vallásos válaszoló mindig csak kipécéz egy-két neki nem tetsző tudományos elméletet, és azon próbál bármi áron fogást találni. Miközben pedig a teremtés mellé ettől még ugyanúgy nem lesz semmi bizonyíték.


2018. júl. 26. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Inkább azt bizonygassa, hogy egyetlen szót is el lehet hinni a bibliából!
2018. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Engem aztán nem érdekel, hogy őket ki teremtette, boldogan rábólintok, csak azt ne akarják hirdetni, hogy engem ki, a több milliárd indiait, kínait, a mongolok szent hegyét, a polinéz szigetvilágot vagy épp az M31-es galaxist, mert nem az övöké a világ... Ez az egész tempó, amit az ábrahámi vallás képvisel, lényegében nem más, mint a gyarmatosító fehérember (és kultúrájának) világmindenség felett való állása. Ez pedig elmúlt történet. Az arabok is ugyanezt a játékot űzték, hogy jó pár földrészen (Fekete-Afrikától a Kirgiz sztyeppéken át Indonéziáig) megtegyék lábukat, ahol nem lenne dolguk. Csakis ez a lényege a történetnek, az meg a kutyát nem érdekel, ki kit teremtett, vagy sem, nem ők fogják megmondani...
2018. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nyugodt lehetsz: a másik vallással épp úgy kötözködik.

Csak ott a vita ritkább, inkább rögtön az erőszak jön.

2018. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
6%
Hülyék mindenhol vannak, az ateisták között is szép számmal. Ne foglalkozz velük.
2018. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Mármint a vallásosak között szép számmal?

Vagy te olyan, vagy, mint Móricka, csak mindenről az ateisták jutnak az eszedbe?

2018. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
10%
Nem, csak ha már egyszer a kedves Kérdező általánosít, akkor általánosítson rendesen. Ne végezzen félmunkát!
2018. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem.

Tudod, ha valaki a rohadt dinnyékről kérdez, akkor NEM kérdezünk vissza a rohadt kolbászokról.

Meg a legújabb sportkocsik teljesítményéről sem.

A jobbak azok a kérdésre válaszolnak.


Ezen kívül tényleg van egy NAGYON NAGY különbség:

ha valamilyen módon be lehetne bizonyítani, hogy valamelyik természeti törvény nem igaz (mondjuk az evolúció) - ebből még EGYÁLTALÁN NEM KÖVETKEZIK, hogy létezne bármiféle isten.


Viszont, ha bebizonyosodna, hogy KONKRÉTAN a keresztények isten nem létezik - na, akkor a hívei harakirit követnének el. És nem vigasztalná őket, hogy ettől még sok 100000 MÁSIK isten akár létezhet is...

2018. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

"Viszont, ha bebizonyosodna, hogy KONKRÉTAN a keresztények isten nem létezik - na, akkor a hívei harakirit követnének el. És nem vigasztalná őket, hogy ettől még sok 100000 MÁSIK isten akár létezhet is..."

Ezzel vitáznék. Mivel engem az igazság érdekel, így akkor mennék tovább, és megvizsgálnám, hogy hol tévedtem. Ezzel a módszerrel gyökereztem bele Krisztusba, aki az igazi valóság, az Isten, a Lét, a Jó

2018. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Akkor te nagyon egyedül vagy, mert a hívők 99%-a nem így gondolja.

Szerintem te sem... csak elviekben vetetted fel, de ha tényleg kiderülne, az szerintem lelki törést okozna neked is.

2018. júl. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70% az emberiség nem dinnyékre meg kolbászokra oszlik, hanem hülyékre és nem hülyékre.
2018. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!