Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha csak egy igaz Isten van,...

Ha csak egy igaz Isten van, és ezt az emberek régen tudták, akkor hogy létezhetnek a különböző kultúrákban teljesen eltérő vallások?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 17:26
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Ezt a hülye kérdést. Ti ateisták tényleg nem tudtok gondolkodni:( Mivel Isten létében sokan hisznek, ezért sokféle elképzelés lehet Istenről, a terveiről,stb. Ezt vagy elmondja, vagy találgathatunk. A találgatás sokféle lehet. Na, ugye milyen egyszerű volt ezt végig gondolni?


Majd még kérdezzetek butaságokt jó?


Érdemes még utánanézni az "informció torzulása" témakörnek is ...

2018. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

"erre képes vagy azt írni hogy olyat hozzak ami csak az iszlámban létezik"

Nem ártana értelmezni is amit olvasol.

Azt mondtam olyat hozz, ami kizárt dolog hogy az iszlám nélkül valaha bárkinek is eszébe juthat. Mert enélkül semmiféle kapcsolatot nem jelent egy hasonló gondolat.

Logika, ember!

2018. aug. 9. 12:20
 43/46 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, te tényleg retardált vagy. Sajnos nem tudom szebben fogalmazni. Tudom nem szép tőlem, de egy idő után én szembesíteni szoktam az illetőt a korlátozottságáról. Mi az iszlám nélkül valaha bárkinek is eszébe juthat? Az iszlám Ádámmal kezdődött. A sok hasonlóság ennyi vallásban nem azért van mert mindenkinek eszébe jutott hanem mert egy és ugyanaz a forrásuk.
2018. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

"A sok hasonlóság ennyi vallásban nem azért van mert mindenkinek eszébe jutott hanem mert egy és ugyanaz a forrásuk"

Bizonyíték?

2018. aug. 9. 12:29
 45/46 A kérdező kommentje:

Mellesleg ha ennyire képtelen vagy egy bolhafingnyi logikát is kipréselni magadból, akkor leírom neked hogy mi a baj a meséiddel.

Ha van valami általános érvényű gondolat ami vallástól függetlenül bárkinek eszébe juthat, akkor semmi meglepő nincs abban hogy idővel több embernek eszébe is jut. Vagyis es semmilyen kapcsolatot nem jelent a két ember között.


De gondolom ez az egyszerű logika is meghaladja az értelmed így marad a személyeskedés, úgyhogy viszlát megint. Ha egyszer majd sikerül egy értelmes gondolatot kipréselned magadból, utána lesz miről beszélnünk. De a fanatikus hőzöngésedre meg a bizonyíthatatlan meséidre senki nem kíváncsi.

2018. aug. 9. 12:35
 46/46 anonim ***** válasza:
0%

Bizonyítékokat felsoroltam. Te kiragadtál egyet amit nem is értesz. Ennyi egyezés sok, egymástól elszigetelt vallás esetében nem lehet véletlen.


Azt sem vagy képes felfogni hogy amit te általános érvényűnek nevezel az az ezer éves keresztény múlt eredménye nálad. De ha mondjuk azték indiánnak születsz 700 éve akkor ezek nem lennének számodra értékek és teljesen természetes lenne emberek élve feldarabolása az isteneknek.

2018. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!