Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Menyországba csak az öngyilkos...

Menyországba csak az öngyilkosok mehetnek?

Figyelt kérdés
Jézus tudta mi vár rá élete utolsó szakaszában, Pétert még Sátánnak is nevezte amiért nem tetszett neki a halálba készülő Jézus gondolata. Ezek után arra bíztatja apostolait, fogják meg keresztjeiket, és kövessék az ő útját, hisz így lehet csak feltámadni. Vagyis meg kell halni, de nem akárhogy, hanem önként.

2018. aug. 23. 23:11
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

9#


Szó szerint azt vettem: Jézus elmondta tanítványinak mi fog vele történni, nem sokára, vagyis tudatában volt ennek. Úgy gondolta meg kell történnie a szörnyűségnek, hogy feltámadhasson. Pétert le is sátánozta, amiért azt szerette volna, hogy ne menjen a halálba, hisz lett volna még kiút. Sőt arra bíztatja tanítványait, ők is így cselekedjenek ha fel akarnak támadni.


Ezeket nem metafórában értette Jézus.


A baloldali keresztet nem tudom honnan vetted.

2018. aug. 24. 16:37
 12/29 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy ilyet: [link]

ő is szó szerint értelmezi.

Ez is hasznos lenne számodra:

[link]

[link]

A Sátános szöveg miatt meg azt gondolom, te kihagytál egy alapművet:

[link]

Nézd meg szerintem tetszeni fog!


Ez a szöveg a Bibliából:


"Akkor Jézus ezt mondta tanítványainak: „Ha valaki én utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a keresztjét, és kövessen engem. Mert aki meg akarja menteni az életét, elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem, megtalálja. Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, lelkében pedig kárt vall? Vagy mit adhat az ember váltságdíjul a lelkéért?"


Semmi ködös szóképekben beszélés. Azt jelenti az ember lelke nem váltható ki földi javakkal. Mindegy miből mennyit szedtél itt össze ha lelketlen voltál, a halál után nincs mit tovább vinned. Ezt mondja kb. 125féleképpen. :D

2018. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Mivel mást állítasz az idézet jelentéséről, mint ami oda van írva, ezért nagyon is ködösítesz. A szöveg pontosan azt jelenti, dobd el életed, kövesd Jézust, a feltámadásban jobb lesz neked.
2018. aug. 24. 19:02
 14/29 anonim ***** válasza:

Ilyenkor komolyan nem tudom eldönteni, hogy tényleg így gondolod vagy csak kötekedni akarsz a vallásos emberekkel.


Tényleg azt olvasod ki a szövegből, hogy nyírd ki magad gyorsan mert utána jobb lesz? Mert akkor már értem, hogy jogosan aggódnak a szövegértési képességek miatt az oktatásban.

2018. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Önként vállalod hogy akár meg is ölhetnek a hitedért, akkor sem tagadod meg. Nem ugyanaz mint amikor kilátástalan minden és felkötöd magad.
2018. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Ahogy írod, önként vállalod! Csak ez az út vezet a mennyek országába, semmi más.
2018. aug. 24. 20:53
 17/29 A kérdező kommentje:

Jézusnak muszáj volt meghalnia, akkor? Nem. Ha életben marad, talán saját kéziratot hagyhatott volna maga után, és nem jó pár évtizednyi evangélista emlékezetből papírra vetett Jézusnak tulajdonított tanításokat tisztelnénk. Amiket még jópáran ködösítenek is, hogy a kisember tévúton járjon.


Öngyilkosság az amikor tudod, tetteid miatt halállal súlytanak mások, abbahagyhatnád, de nem teszed, vállalod a halált, mint a kedvenc filmedben Cirifischio. Vagy az amerikai bankrabló aki szemben áll a rendőrökkel, és úgy dönt előkapja fegyverét.

2018. aug. 24. 21:02
 18/29 anonim ***** válasza:

"A baloldali keresztet nem tudom honnan vetted."

Ezt elfelejtettem: https://www.youtube.com/watch?v=URNrnwYrakk

2018. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Ha szerinted én nem jól értelmeztem szöveget akkor az apostolok sem. János kivételével miért követték az utat egytől egyig? Mind eldobta életét, jelen esetben a vallásukért, de eldobták! Katolikus Egyház (aminek tagja vagyok) is elismeri ezt a tettet, éa szentté avatta őket, szentek közt is feltűnően sok az öngyi!
2018. aug. 24. 22:59
 20/29 anonim ***** válasza:
Nem , mindenki oda megy; de aki kicsinálja magát, állítólag nagyon megszívatja saját magát, mert nagyon hamar visszaszületik, akár lélekcserével is, hogy másvalaki helyett születik le, hogy másvalaki készült egy adott anyához, de neki már elindultak az életfeladatai, és akkor helyette születik; viszont akkor megkapja az ő életfeladatait is, szóval akkor mégnehezebb lesz neki. Valaki azt mondta, hogy ha valaki öngy akkor az sose lehet sorsszerű; hanem túl nagynak érzi a sorsfeladatait.
2018. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!