Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bevalljátok, hogy nem hisztek...

Bevalljátok, hogy nem hisztek Istenben? Természetesen korlátolt emberek társaságára gondolok, mert értelmes emberek közt ez nem lehet gond.

Figyelt kérdés

2018. szept. 2. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Én bevallom, hogy nem hiszek semmiféle Istenben. A vallási fanatikusok meg utálkozzanak csak, engem nem izgat. Én akkor is azt mondom, amit gondolok, ha azért valaki megharagszik rám, vagy ha megutál :D
2018. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem az az automatikus elképzelés egy emberről, hogy vallástalan? Akkor van mit felvállalni, ha vallásos vagy.
2018. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az én rokonságomban, meg a szülőfalumban az az automatikus feltételezés, hogy az ember katolikus.
2018. szept. 2. 10:35
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Én nem, bár én agnosztikus vagyok.


Egyrészt ha nem kérdezik, akkor minek. Ha körbejárok nagy dobra verni akkor mit érnék el vele? Van az ateistáknak egy része aki maszturbáció pótlékaként mindenkinek elmondja hogy az istenhit olyan mint ha a fogtündérben hinnél, és mivel ők nem hisznek semmiben se amit láttak, ezért ők okosabbak mint a földi halandók többsége. Borzasztóan szánalmas.


Másrészt az az igazság hogy a történelemben emberek összefogása mindig fejben kitalált mítoszok jelentették, ezért végső soron hasznosak is. Nem csak vallásokra gondolok, hanem például a pénznek is csak azért van értéke mert az emberek azt találták ki hogy legyen. Vagy az emberi jogok és a liberális humanizmus sem következnek a tudományból, ha nincs semmiféle metafizikai valóság csak az anyag akkor minden emberi funkció biokémiai algoritmusok összessége, nincs semmiféle "belső fény" vagy "belső hang", amit tisztelni kell mindenkiben.

Azzal érveltek hogy "jó hogy emberek találták ki, de így működik a társadalom?". Okés ez igaz, Hamurappi szerint meg úgy működik a társadalom ha nem minden ember egyenlő hanem vannak rabszolgák, közrendűek, meg felsőbb rendűek...

Tudom a saját családomról hogy a keresztyén hit az ami összetartotta a világháborúkban, a szocializmusban, sőt mind a mai napig, úgyhogy érzelmileg kötődök is a keresztyénséghez, és örülnék neki ha erősebb lenne az istenhitem.

2018. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos. De néha járok esküvői, temetési, keresztelő egyházi szertartásokra is. Annyi, hogy nem vetek keresztet, meg nem térdelek le. Aki vallásos, azt nem akarom győzködni.
2018. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem tartok kapcsolatot korlátolt emberekkel, amúgy ha látom, hogy kényelmetlenséget, konfliktust vagy ahhoz vezető vitát okozhat, akkor nem hozom fel, ha nem muszáj.
2018. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok szituáció van a mindennapi életben, akikor ilyen téma előkerül. Maximum ha valami militáns hittérítővel hoz össze a sors. Nem titkolom és felvállalom, de nem kötöm mindenkinek az orrára, kivel ez is magánügy.
2018. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Én bevallom, hogy hiszek Istenben. Érdekes módon a normális nem hívő ismerőseimet nem érdekli. A korlátoltabbak persze gúnyos megjegyzéseket tesznek, de nem nagyon izgat.
2018. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 HaEv ***** válasza:
50%

Bevallom, volt idő, amikor nem hittem azt se, hogy Isten létezik. Nemhogy hittem volna benne.

Aztán bemutatkozott és azóta nemcsak biztos vagyok benne, hogy létezik, de abban is biztos vagyok, hogy szeret. Nem csak engem. Mindenkit. Azt is, aki nem hisz benne és azt is, aki ezt nem vallja be, azt is, aki bevallja. Nála nincs különbség köztünk.

2018. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ozmium42 ***** válasza:
Ha kérdezik, akkor megmondom, de egyébként nem szoktam én sem szóba hozni. Magamra vonnék vele egy csomó negatív sztereotípiát, amire semmi szükségem nincs, az ateista isten meg nem sértődik meg érte, ha nem vallom meg büszkén.
2018. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!