Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a keresztények véleménye...

Mi a keresztények véleménye az iszlám vallásról úgy igazán?

Figyelt kérdés
2018. szept. 11. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Hamis. Nincs megváltója. Nincs Szent Lélek, és nézd meg a gyümölcseit: gyilkolás, gyűlölet, uszítás, és elkorcsosult emberek tömegei. Nézd meg a gyermekeiket, akiket már kicsi korúak óta gyilkolásra nevelnek.A valódi keresztényeket üldözik, és gyilkolják.


Semmi köze Jézusnak, és a valódi keresztény embereknek hozzájuk.

2018. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem rég hallottam:


Egy fiatal lányt úgy megvert, és lépcsőn lelökött egy iszlám férfi, mert a lány nem volt hajlandó hozzámenni, és áttérni, hogy többszörös gerinctörése lett, és tolókocsiba került. Majd a fazon családja megfenyegette a lány családját, hogy ne merjen feljelentést tenni. De a lány családja bátor hívő keresztény volt, és nem félemledtek meg, egy neves keresztény ügyvéd (akit szintén megfenyegettek, hogy ha védeni meri a lányt akkor elintézik), ingyen vállalta a lány védelmét.

2018. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

A kettes és az egyes bődületes ostobaságaitól eltekintve, melyek uszítók, hazugok, annyit mondnanék (remélem), jó emberként, hogy az iszlám békés vallás. A fanatikusok minden vallásban átkok, lásd keresztes háborúk és inkvizíció meg boszorkányperek a kereszténységben.


Az, hogy minden vallás, mely egy isten nevében a békét hirdeti, nekem kedves. És tisztelik Jézust, Máriát is. Sok a közös.


Én pedig nem akarok a kevélység bűnébe esni. Minden jó embert szeretek, vallástól vagy vallástalanságtól függetlenül, és ez az eszmékre is vonatkozik.

2018. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

A véleményem az, ami Jehova, és Krisztus véleménye.

(Róma 10:1, 2) . . .. 2 Mert tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgalom Isten iránt, de nem pontos ismeret szerint;


Jehova nem fogadja el, azt az emeberileg kialakított imádatot. S Krisztus sem. Hiszen egy erkölcsi alapelvet hozott létre mindenkinek Isten amit egységesen mindenkinek egyformán kellene betartani. Ez mindenre érvényes, nem csak az Iszlám hitre.

2018. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem szeretek hazudni, így kimondom nyíltan, nagyjából hasonló, mint az Iszlámnak a Kereszténységről:

Hamis vallás.

2018. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

5

Az iszlám nem tarja hamis vallásnak a kereszténységet.

Szerintük a része az építménynek, melyben Mohamed az utolsó próféta, mint egy tégla az épületben.

2018. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Eddig másképpen tudtam, a keresztényeket ugyanolyan hitetlennek, gyaur kutyának tartják, mint az ateistákat.

Illetve ha lehet, még rosszabbnak, mivel igenis hamis hitnek gondolják és a hozzáállás is nyilvánvaló, elég csak a derék muszlimok egymás elleni gyűlöletére gondolni, amikor apró eltérések miatt is szabályosan irtják egymást, gondolok most a szunnita sííta ellentétekre, pedig ugyanaz a Korán a szent könyvük.

A keresztények között is ugyanúgy megvannak ezek az ellentétek, csak mi nem öldössük egymást hitbeli eltérések miatt, mert mindenki rádöbbent, hogy az nem keresztényi cselekedet.

2018. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen egyértelmű, hogy nincs rajtuk ez egyetlen, élő, igaz Isten áldása. Ők Sátán csapatát erősítik.
2018. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
#6 ez valami neoiszlam vallas szerint lehetseges hogy igy van, de a Koran egyertelmuen kimondja, hogy mas vallasuakkal vagy hitetlenekkel szemben haromfele opcio letezik: vagy meg kell teriteni, vagy fizetniuk kell penzben, ertekben, vagy ha egyikre se hajlando, akkor kardelre kell hanyni.
2018. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Kit értesz keresztények alatt?


A pápát támogató katolikusokat, vagy esetleg dzsihádfigyelőn "nevelkedett" hitgyüliseket? Nagyon éles kontraszt van a kettő között. Jó, nyilván csomó felekezet, csomó vélemény van, most két nagyon ellentétes vélemenyt hoztam fel direkt.


Az én véleményem az, hogy az iszlám, amennyiben a Koránt nézzük, valóban békés. Ám vannak bizonyos hadíszok, amik nem ezt a békés képet támasztják alá, amik Mohamedet kegyetlen hadvezérként ábrázolják. Nyilván a békés, rendes muszlim közösségek ezeket nem tartják hitelesnek. Sajnos nem ismerem eléggé az iszlám egyháztörténelmet annyira, hogy én állást tudjak foglalni ebben a kérdésben, de szomorú, hogy egyes muszlimok ezekre a vallásos iratokra hivatkozva kegyetlenkednek. Nyilván ez a békes muszlimoknak pont annyira fáj, mint nekünk keresztényeknek az inkvizíció.


Hogy mit gondolok az iszlám vallásról? Vannak benne jó dolgok, de mivel Jézust csak egy prófétának tartja, ezért nem tartom (teljesen) igaznak.

2018. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!