Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívő aranyköpések 1. rész:...

Hívő aranyköpések 1. rész: "Ma a káromkodás ROSSZABB - mint a már nem létező inkvizíció" --> Most ez komoly?

Figyelt kérdés
Hogy lehet valako ennyire ostoba????
2018. szept. 23. 11:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%
Egy külföldi oldalon olvastam olyat, hogy Isten azért teremtette a T-rexet rövid karokkal, hogy ne tudjon maszturbálni...
2018. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit...
2018. szept. 23. 11:32
 3/32 anonim ***** válasza:
49%

És csodálkoznak, hogy miért tartják a hívőket butának...

Egy csúnyának titulált szó, tényleg egyenértékű azzal, ha megölnék valakit? :D Ez melyik alternatív disztópia sztorija?

2018. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%
Butaság a köbön.Esetleg az illető megtanult szavakkal ölni?
2018. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a hívőknek ez az ostoba (fundamentalista) része még a normális hívőket is lejáratja ezzel. Értelmes ember, főleg aki Krisztusban hisz ilyet nem mondhat. Ez a kerdés egy görbetükör a fundamentalizmus felé, ami nyilvánvalóvá teszi, hogy amennyiben Isten létezik, akkor az nem tőle van. Innentől fogva hiába hadonásznak a Bibliával, hiteltelen emberek.
2018. szept. 23. 12:10
 6/32 anonim ***** válasza:
34%

"még a normális hívőket is lejáratja ezzel."


Nem léteznek "normális hívők". Aki gyerekkorától keresztény abba belenevelték (sokszor erőszakkal és pszichológiai fenyegetéssel pl. a pokolban fogsz égni) aki meg felnőttként tért meg, az elhitette magával, mint amikor Orwell 1984-ében Winston átneveli magát Nagy Testvér hű alattvalójává a "duplagondol" segítségével, vagy csak nagyon rászedhető, ostoba ember.


Ott vannak például a katolikusok. Azzal dicsekednek, hogy ők "normális hívők" mert hisznek az evolúcióban és mindenféle ógörög filozófus pl. Arisztotelész tanait építik bele a vallásba, közben meg sorban derülnek ki az Egyház maffiamódszerei, meg a gyerekmolesztálási botrányok, az átlag katolikusok mégsem hagyják ott az egyházat tömegestől, hanem passzív jelenlétükkel is támogatják ezen bűnszervezet további létezését.

2018. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
27%

Yagami Light. Sírok a röhögéstől. Tényleg nem érted, amit írtam?

MA!

MA!

ITT ÉS MOST rosszabb, mint a volt /már nem létező inkvizíció!

Gyűljetek egybe "kedves" keresztényellenesek és harsogjatok, tomboljatok, jöjjön kifelé, ne maradjon bent semmi, az árt az egészségeteknek.


Mert szavakkal teremteni és pusztítani lehet.

2018. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó, neked nagyon elmentek otthonról...


Szavakkal ölni lehet. Ahogyan a pisztolyokkal is. Na, melyik a gyakoribb?


Az, hogy azt mondom valakire, hogy "k*rv@", az durvább, mintha megkínoznám?


Vagy a mai gyilkosság mivel egyenlő a múltban, ha nem az akkori kínzásokkal és kivégzésekkel?


Annyira boldog vagyok, hogy nem vesz körül a vallási fanatizmusotok!

2018. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
71%

De jó, egy ember alapján általánosítsunk, és tartsunk idiótának két milliárd embert.. micsoda felvilágosult gondolkozás.


#7:

"Nem léteznek "normális hívők". Aki gyerekkorától keresztény abba belenevelték (sokszor erőszakkal és pszichológiai fenyegetéssel pl. a pokolban fogsz égni)"

Keresztény családban nőttem fel, sosem fenyegettek, hogy a pokolban fogok elégni, de semmi mással sem, még csak szobafogság, vagy csokimegvonás sem volt soha. 😂 normális emberek a szüleim, nem elmebetegek, és nagyon sok normális, szépen működő keresztény csaladot ismerek a környezetemben. Ja, és nem azért vagyok hívő, mert belém nevelték.


"aki meg felnőttként tért meg, az elhitette magával, mint amikor Orwell 1984-ében Winston átneveli magát Nagy Testvér hű alattvalójává a "duplagondol" segítségével, vagy csak nagyon rászedhető, ostoba ember."

Tudatosan döntöttem Isten mellett, azért döntöttem úgy, mert egy nagyon mély megtapasztalásom volt erről, nem azért, mert el akartam hitetni magammal. Aztán, amikor addig radikális ateisták térnek meg, nem mondhatod, hogy el akarták hitetni magukkal. Vannak olyan esetek (pl. Lee Strobel-Jézus dosszié) amikor nagyon komoly kutatás előzte meg a hívővé válást. Nem mondhatod, hogy ezek az emberek könnyen rászedhetők, ostobák.


"Ott vannak például a katolikusok. Azzal dicsekednek, hogy ők "normális hívők" mert hisznek az evolúcióban és mindenféle ógörög filozófus pl. Arisztotelész tanait építik bele a vallásba, közben meg sorban derülnek ki az Egyház maffiamódszerei, meg a gyerekmolesztálási botrányok, az átlag katolikusok mégsem hagyják ott az egyházat tömegestől, hanem passzív jelenlétükkel is támogatják ezen bűnszervezet további létezését."

Nem hagyom el a katolikus egyházat, mert hiszem és vallom az egyház kétezer éves tanítását, ez számomra a leghitelesebb, legigazibb tanítás, nem fogom otthagyni. De ez nem jelenti azt, hogy egyetértenék bármilyen bűncselekménnyel, amit az egyházam tagjai követtek el, sőt, határozottan elutasítom.

2018. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%

#8, én a másik 67%-os vagyok, a #9-es válaszoló.


Szerintem van abban valami, hogy szavakkal ölni lehet. Nyilván nem szó szerint. De az valós dolog, hogy rengeteg ember életét keseríti meg a verbális bántalmazás, és vannak olyan esetek, hogy pl. diákok öngyilkosok lesznek a csúfolódás, bullying miatt. Szóval lényegében lehet a szavakkal ölni.

2018. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!