Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában levő meséket hogy...

A Bibliában levő meséket hogy lehet komolyan venni!?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 13:07
1 2 3 4
 21/34 Anahystor ***** válasza:
100%

Úgy látszik, továbbra sem vagy képes erre a részre reagálni, pedig lényeges.


Miért hagyod figyelmen kívül????


"

Meghaltak idő előtt, bár élhettek volna akár hosszú, boldog életet.

A SAJÁT szempontjukból MINDENT elvettek tőlük, egy ostoba erődemonstráció miatt!!!!

Hogy a "másvilágon" mit kaptak cserébe, az nem teszi semmissé magát a tettet!

A kárpótlás nem teszi semmissé a bűnt, csak legfeljebb enyhíti a veszteség fájdalmát.

De a tett attól még ugyanúgy megtörtént!

"


-----


"A te hitetlenseged a te sorsodat befolyásolja, és a te véleményedet,"


Való igaz! De visszadobom a labdát.


A Te adott kérdésben megnyilvánuló torz értékítéleted és embertelen morálod, mely simán felmentést ad egy ilyen aljas tettre bizony a te (és esetleg sajnos a környezetedben élő mások) sorsát is befolyásolja.

2018. okt. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Anahystor ***** válasza:
100%

Te miképp vélekednél arról az emberről, aki a szomszédjával a kutyákról folytatott való vitájában olyan formán bizonyítja a kutyák feltétlen hűségét, hogy megparancsolja a kutyának, maradjon fekve, majd egy korbáccsal jól elveri a mozdulni nem merő ebet? Utána még a kutya szeme láttára a kiskutyáit is halálra tapossa!


Igaz UTÓLAG majd ad majd neki kolbászt, és lehetnek új kiskutyák is, de ettől még a verés nem fájt kevésbé az ebnek és a kiskutyákat (akik semmiről sem tehettek) is megölte!!!


Szerinted ez így rendben van?????


Szerintem ez állatkínzás és az ilyen gazda bűncselekményt követ el, és jogosan kap súlyos büntetést a tettéért!

2018. okt. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Egyszer régen erről a Jóbos sztoriról írtam egy hosszú választ, nem emlékszem már az összes részletre, de egy az nagyon tetszett akkor is.

Szóval csóró Jób csak fetrengett betegen a porban, de hitt és hitt, közben rózsaszín popós kisfia szakállas rabbivá cseperedett, papája nélkül is, de Jób csak hitt és hitt, hűséges asszonykája sok száz éjszakán hánykolódott az ágyában férje hiányában és sosem reszelte sem a répát, sem az uborkát...

2018. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Én nem döntők más ember vagy kutya sorsáról sem, h éljen-e vagy haljon-e. Néha katonáknak harci helyzetben meg kell hozni ezt a nehéz döntést, h pl egy katonát be áldoznak, h a szakasz meg meneküljön. Én itt csak a Jób könyve alapján fogalmazom meg a véleményemet Istenről, és azt állítom újfent, h Isten tudja kárpótolni a 10 ifjút, neki hatalmában van ez, noha jegyezzük meg, a kárpótlás nem földi életükben történik, ezért a materialista humanisták hőbörögnek, de több mint valószínű h az erintett 10 ifjú egyáltalán nem hoborog, talán meg a Sátán mérgeskedik egy újabb vereség miatt (hazai pályán, mert ő kezdeményezte a párbajt).
2018. okt. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Anahystor ***** válasza:

"Én nem döntők más ember vagy kutya sorsáról sem, h éljen-e vagy haljon-e."


Nem ez volt a kérdés!


Ha nem is te döntesz, de neked kell eldöntened, hogy miképpen viszonyulsz egy adott döntéssel amit valaki más hozott meg!


Egy adott cselekedet elbírálása, az arról való vélemény alkotás, és annak felvállalása volt a neked címzett kérdés.


Egyet értesz a kutya elverésével vagy sem? Neked ezt kell eldönteni!!!!


Jób történetével kapcsolatban konkrétan a te istened egy adott cselekedetéről van szó. Ez a cselekedet véleményem szerint embertelen, erkölcstelen, és morális szempontból elítélendő!


Felvállalod, hogy te magad is hasonló morált képviselsz, vagy képes vagy elvonatkoztatni az Isten csak jót cselekedhet frázistól és a tettét a maga helyén elbírálni és elhatárolódni tőle?


Hozzáteszem:


Isten vajon miért is bizonygat bármit az ellene fellázadt Sátánnak?

Az esti sörözés mellett elbeszélgetnek, mint egykori cimborák?

Ugyan már, gondolkozz néha!!!


Nekem a szomszéd véleménye nem olyan fontos, hogy bántsam érte a hozzám hű kutyát. Legfeljebb nem beszélek a szomszéddal.

2018. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Anahystor ***** válasza:
*döntéssel helyett döntéshez
2018. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Kedves vitapartner,

Jób történetet mar megbeszéltük, azt hiszem mar legalább 2x elmondtam a véleményemet, és Te is.

Eszembe jutott egy másik hasonló történet a Bibliából.

Illés próféta Isten embere volt. Egy ínséges időben nagyon éhes volt, nem volt mit ennie. Isten szólt neki, hogy menjen el egy patak mellé, ami a Jordán felé folyik, és a patak vize lesz az itala, és parancsol a hollóknak, hogy etessék. Elment a próféta, úgy is lett, a hollók hoztak neki kenyeret és húst, és a patakbol ivott. Igen ám, de pár nam múlva kiszáradt a patak, mert nem volt eső. Megint szólt neki az Úr, hogy menjen el egy ozvegyasszonyhoz, akinek megparancsolta, h gondoskodjon róla. El is ment az ozvegyasszonyhoz, aki épp fát szedegetett, kérte, h adjon neki inni és enni. Az özvegyasszony így válaszolt:

Épp most szedegetek egy kis fát, h a maradék egy marék lisztet és kis olajat meg süssem magamnak és a fiamnak, hogy megegyuk, azután MEGHALJUNK. Ezt gondolta, mert ínség volt. Mondta Illés: rendben, de nekem süssél először! (Illés tényleg Isten embere volt, nem egy mihaszna dőzsölő katolikus pap). Mert nem fogy el a lisz és az olaj, amíg az Úr esőt ad. Ettek, jól laktak, másnap is ettek, harmad nap is, az olaj és a liszt nem fogyott el.

2018. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Anahystor ***** válasza:

Kedves vitapartner,


"Jób történetet mar megbeszéltük, azt hiszem mar legalább 2x elmondtam a véleményemet, és Te is."


Érdekes, én ezt visszaolvasva nem így látom!


Meg éppenséggel nem beszélhettük, mert változatlanul figyelmen kívül hagyod a neked feltett kérdést!


17-es, 19-es, 21-es, és most 25-ös és most a 28-as hozzászólások (5x !!!), melyekben feltettem neked, de mindeddig nem reagáltál rá!


idézem:


"

Úgy látszik, továbbra sem vagy képes erre a részre reagálni, pedig lényeges.

Miért hagyod figyelmen kívül????

"

Meghaltak idő előtt, bár élhettek volna akár hosszú, boldog életet.

A SAJÁT szempontjukból MINDENT elvettek tőlük, egy ostoba erődemonstráció miatt!!!!

Hogy a "másvilágon" mit kaptak cserébe, az nem teszi semmissé magát a tettet!

A kárpótlás nem teszi semmissé a bűnt, csak legfeljebb enyhíti a veszteség fájdalmát.

De a tett attól még ugyanúgy megtörtént!

"

"


Tudod, ahelyett, hogy elsiklanál felette, és másról kezdenél beszélni, talán válaszolhatnál erre!!

Vagy szándékosan kerülöd a választ?

Netán nincs válaszod?


Szerinted helyénvaló, etikus, morálisan elfogadható Isten eme cselekedete?

Te nem ítéled el a kiskutyákat eltaposó embert?


A véleményed

"

Én itt csak a Jób könyve alapján fogalmazom meg a véleményemet Istenről, és azt állítom újfent, h Isten tudja kárpótolni a 10 ifjút, ...

"

-ha erre gondolsz "megbeszélés" alatt- nem válasz a feltett kérdésre.

Mint írtam is "A kárpótlás nem teszi semmissé a bűnt, csak legfeljebb enyhíti a veszteség fájdalmát."


Próbálj meg a feltett kérdésre válaszolni!



----


Amúgy erre sem válaszoltál! : "Isten vajon miért is bizonygat bármit az ellene fellázadt Sátánnak?"



Hogyan is beszélhetnénk meg a dolgokat, ha a neked feltett kérdéseket totálisan figyelmen kívül hagyod???

2018. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Kedves vitapartner,


Isten rendeli el az emberek életének a hosszát, vannak fizikai törvények, és biológiaiak is, jegyezzük meg ezeket is Isten teremtette. Ha Isten azt mondja egy emberről, hogy holnap elkérem a lelkét, akkor holnap meg fog halni. Ez nem gyilkosság, a gyilkosság az, amikor egy ember játszik Istent, és azt mondja a másik embernek: ma van az utolsó napod!, és megöli. Tehát Isten nem ember, hanem az emberek teremtője, mint ahogy a fazekas megcsinálja az edényeit. Tudom az edények nem éreznek, az emberek pedig igen, Isten elrendeli az emberek életének a hosszát, és igazságos ítéletben részesíti őket, a cselekedeteik és a hitük szerint.

2018. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Meghaltak idő előtt, bár élhettek volna akár hosszú, boldog életet."

Így a mennyben egy sokkal boldogabb helyre kerültek, amit Isten már előre tudott, az érintettek pedig homályosan sejthették, de odaérve tökéletesen megbizonyosodtak erről.


"A SAJÁT szempontjukból MINDENT elvettek tőlük, egy ostoba erődemonstráció miatt!!!!"

Erre írtam, hogy a mennyben is saját szempontjukból vannak, nem másodlagosan, legfeljebb ezt az ateisták vitatják.

Az erődemonstráció nem volt ostoba, akkor be sem került volna a Bibliába.


"Hogy a 'másvilágon' mit kaptak cserébe, az nem teszi semmissé magát a tettet!"

De igen, kaphattak és kaptak is olyan vigasztalást, amely által a demonstráció nélküli helyzethez képest még akár jobb helyzetbe is kerülhettek.


"A kárpótlás nem teszi semmissé a bűnt, csak legfeljebb enyhíti a veszteség fájdalmát."

Ezt azért írod, mert nem ismered a mennyet. Ott eltűnik minden fájdalom (nem enyhíti, hanem eltünteti!), a régiekről emlékezés sem lesz, mert annyival jobb hely, mint a Föld, hogy nem is szívesen emlékeznek az emberek a földi dolgaikra.


"De a tett attól még ugyanúgy megtörtént!"

Meg, de a kárpótlás meghaladta a tett következményeit. Ez olyan, mintha valaki elvesz tőled 1 millió Ft-ot, majd 10 perc múlva ad 10 milliót. Nem sopánkodnál szerintem te sem.



"Szerinted helyénvaló, etikus, morálisan elfogadható Isten eme cselekedete?"

Szerintem Isten etikusan cselekedett, és az érintettek biztos h nem panaszkodnak, hanem örülnek.


"Te nem ítéled el a kiskutyákat eltaposó embert?"

De elítélem a céltalan állatkínzást. De ha arról van szó, hogy egy autó megy az úton, elé ugrik egy kisbaba, az autós elrántsa a kormányt, hogy az út szélén a kiskutyát üsse el inkább? A válaszom igen.


"Isten vajon miért is bizonygat bármit az ellene fellázadt Sátánnak?"

Ez az Ő döntése, szerintem rendben van. Nem csak a Sátánnak szólt a bizonygatás, hanem a történet tanulságos az Istent körülvevő angyaloknak, az embereknek is. Tudom, hogy egyesek mélyen együtt éreznek Jób első 10 gyermekével, és siratják őket (némi túlzással), miközben ők nevetnek.

2018. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!