Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában levő meséket hogy...

A Bibliában levő meséket hogy lehet komolyan venni!?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 13:07
1 2 3 4
 31/34 Anahystor ***** válasza:
100%

"Ezt azért írod, mert nem ismered a mennyet. "


Értem. Mond csak te hányszor jártál ott?

esetleg

Valaki ismerősöd mesélt róla?

esetleg

Valaki olyan írt róla beszámolót, aki járt ott?


-----



"De a tett attól még ugyanúgy megtörtént!"

"Meg, de a kárpótlás meghaladta a tett következményeit. Ez olyan, mintha valaki elvesz tőled 1 millió Ft-ot, majd 10 perc múlva ad 10 milliót."



Csakhogy, ha neked nem is tűnt fel, nem PÉNZRŐL van szó a történetben, hanem valakinek a GYERMEKEIRŐL!!!!!


A szülő fájdalmát, aki elveszíti gyermekeit mered pénzveszteséghez hasonlítani?


Tényleg nincs benned a fanatizmuson kívül egy cseppnyi emberi érzés???


Rendben, én itt befejeztem!


ILYEN emberrel (erősen kérdőjeles) részemről nem tartom érdemesnek a további eszmecserét!

2018. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

"Értem. Mond csak te hányszor jártál ott?"-kérded.

Egyszer sem, de olvastam egy hiteles könyvben (Biblia) róla, hogy ott eltűnik minden fájdalom. Jób könyvét nem hitetlenül olvastam, hanem bibliai világnézettel, így meggyőződésem, hogy Isten mindenkit megvigasztal a mennyben, aki oda kerül, ez nem fanatizmus, hanem alap bibliai hit.


"Tényleg nincs benned a fanatizmuson kívül egy cseppnyi emberi érzés???"

De van, családos ember vagyok, nagyon szeretem a gyermekeimet. A következtetésed rossz volt, amellyel ehhez a fals kérdéshez jutottál. Jób nem veszítette el a gyermekeit, legfeljebb átmeneti időre, ezt kellene felfognod, nem az érzelem bajnokaként fellépni, és minden hittel rendelkező embert fanatikusnak bélyegezni. A beszűkült világnézeted a probléma.


Kívánom a legjobbakat!

2018. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ez a történet nem arról szól, hogy Jóbnak nem fájt a gyermekei elvesztése, nagyon megrendítette, teljes depresszióba esett, a lényeg, hogy nem vált gonosszá a szívében, nem átkozta meg Istent (mint a felesége). Erről szólt a történet. Hitt abban, hogy viszont fogja látni az időlegesen elveszített gyermekeit is.
2018. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Anahystor ***** válasza:
ILYEN emberrel részemről nem tartom érdemesnek a további eszmecserét!
2018. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!