Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehovák erről mi a véleményetek?

Jehovák erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]

2018. okt. 13. 18:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"A valóság más mint amit bemutatnak, és könnyű pálcát törni amikor nem ismered a másik oldalt."


most kifogtad mert én vagyok aki a hosszú videós linket tettem be és MINDEN IGAZ AMIT A 40 éve jehova öreg 80 éves házaspár mond!!! és az általam megadott film videó is nem ritka hanem a világon ÁLTALÁNOS ELTERJEDT ESET.


és hozzá teszem hogy ISMEREM A MÁSIK OLDALT !!!


mert a saját vérszerinti öcsém jehova 18 éve ! SAJNOS.


minden család kapcsolat ami hozzá kötődött örökre tönkre ment! ez értendő az övére,gyerekeire,édesanyánk teljes idegroncs lett,és vagyok én.

megnyomorítottak minket örökre!

a bűnünk csak annyi volt hogy a családjainkban senki de senki rajta kívül nem akart és nem lett jehova.

és SOHA DE SOHA NEM VOLT rossz semilyen kapcsolat köztünk,

hanem CSAK EGYSZERŰEN LEÉPÜLT NULLÁRA mindenütt.


és az őt külföldön beszervező francia jehova vezetők szabadlábon szaladgálnak!

ezért ha rajtam állna akkor család elleni bűncselekmény miatt már ők is családi nyomorékok lennének!

ennyit a pálca törésről hogy van e jogom hozzá a sok

csak fórumos nem jehova hozzászóló között.

2018. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

S ki parancsolta, hogy leépüljön a családi kapcsolat?

Mert Én mai napig is jó kapcsolatban vagyok a testvéreimmel, akik a szűlői ágon testvéreim. Rendszersen látogatjuk egymást, és tartjuk a kapcsolatot. Nem épült le a családi kapcsolat.

Mit gondolsz hogy lehet ez? És nem közösítettek ki azért, mert egy világi férfival kötöttem házasságot, annak ellenére, hogy igazuk volt ebben, de nem vettem figyelembe a figyelmeztetést. Semi bajom nem volt, még sokáíg ez mellett teljesidejű szolgálatot végeztem.

Sajnos egy betegség miatt meghalt, de soha nem akadályozta hogy gyülekezetbe vagy szolgálatba járjak, Sőt néha eljött elkisért a gyülekezetbe. Végig ápoltam.


Ezek az esetek ki tudja miért történtek? Nem voltam ott.

S mások sem. Egyébként pedig miért nem örül annak hogy megszabadult a Tanúktól? KI kényszerítette, hogy tanú legyen? S ha így döntött, akkor most több mint 8. millió embert akik békében és boldogan élnek a családjukkal, miért feketíti be?

Az idős házaspár lánya aki tanú maradt, miért nem látja úgy ahgy Ők? Mert nem hiszem hogy nem szeretik a szüleiket. Ki tudja mi van a háttérben, akár idős akár nem....

2018. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"S ki parancsolta, hogy leépüljön a családi kapcsolat?"


az emberi élet úgy működik, hogy mindenki kivétel nélkül

az értékek alapján vagy befolyás alapján dönt ,

és FONTOSSÁGI SORRENDBEN melyik fontosabb a másiknál és

azt csinálja nap mint nap.


pl: valóságos eset ! a mienk.

most legutóbb.

hazajött repülővel Franciaországból Budapestre Karácsony szilveszter között jehova rendezvényre.

itt volt 1-2 hétig a "jehovákkal"

de nem volt ideje a saját családjához közben 2 óra alatt elszaladni a vérszerinti családhoz ahol felnőtt hogy lássa a beteg 80 éves édesanyját hanem az édesanyjának kellett felutazni hozzá budapestre hogy lássa a szeretett fiát, ahol 2 napig fenn volt így valamelyest tudott vele beszelni mert olyan elfoglalt volt mert neki a tudást at kell adnia majd ha visszamegy a francia kinti jehováknak a pesti rendezvényekről.


hát ezt jelenti hogy a család a napi fontos első 10 értékben mindíg benne volt neki és aztán hirtelen a 100 vagy az alá lett betéve mikor jehova lett.

VALAMI VAGY VALAKIK MIATT?!

2018. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

most olvastam egy fórumon ezt, ami a

JELENLEGI JEHOVA HELYZETRE TÖKÉLETESEN RÁILLIK

ezért merem egy az egyben bemásolni :

---------

" egy szó se esik istenről"


Sajnos az a helyzet, hogy Istent kereső személyként viszik Őket be őket egy szervezetbe, ahol aztán rájönnek, hogy a SZERVEZET helyettesíti Istent.


A szervezetnek kell megfelelni, nem Istennek,a szervezet szabja a feltételeket, nem Isten, és rájönnek, hogy nincs szeretet, csak szervezet. :(


Mindeközben a szervezet súlyosan korlátozza az egyének személyiségi jogait. Szerintem erről szólt a kisfilm.


Segélykiáltás a jogalkotókhoz és a hatalmi szervekhez.


Ugyanis ez egy cég, egy zrt, vallás-álruhában.


Egy ingatlanpanamáz-áfamentesség-kihasználó rabszolgatartó pénzszivattyú.


Nem pedig egy vallás.


Ezt kellene tudatosítani az emberekben, hogy ne okozhassanak több kárt.


Ha egy pezsgőtabletta ólmot tartalmaz, figyelmeztetik az embereket, és betiltják,visszahívják a terméket.


Ha egy cég milliókat csap be és vezet meg, százezrek haláláért felelős, és világszerte megsérti az emberek alapjogait, és kizsákmányolja őket anyagilag és érzelmileg, azt sem szabadna tűrni.


---------

2018. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Amikor Jehova nemzetté szervezte a népét, szerinted, kinek engedelmeskedtek?

A szervezetnek, vagy a nemzethez és akiket Jehova kinevezett a vezetésre, vagy Istennek?

A válasz magáért beszél....

2018. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

gondolom ebben nem ketelkedik senki.

mert ha igen, akkor 100% hogy nem vallásos vagy pedig akit szolgál az nem a Teremtő. :


- a Teremtő 100% ban TÖKÉLETES.

- NINCS szüksége sem élő sem élettelen között

SEMMI FÖLDI KÖZVETÍTŐRE,

pláne egy évi profit milliárd dollárokat termelő VÁLLALKOZÁSRA.

-ha szüksége van közvetítőre már nem tökéletes , az NEM A TEREMTŐ!

és a vállalkozás NEM A TEREMTŐT SZOLGÁLJA.


ez ennyire egyszerű.

2018. okt. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ezért a jehova szektának megvan a válasza arra is, hogy Jézus még tévedésből véletlenül sem mihály arkangyal mert nem közvetítő.

csak 2 eset van vagy vagy és nincs szürke szintelen jellemtelen köztes számitó megoldás.

2018. okt. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Igazából csak azok tudnak teljes képet alkotni Jehova Tanúiról, akik évekig kapcsolatban voltak velük. A videót végigtekintve azt mondhatom, hogy van sok igazság abban ami elhangzott, de olyanok is amik nem felelnek meg a valóságnak. Az tény, hogy aki ehhez a szervezethez tartozik annak sok idejét leköti a szolgálat. Igaz, hogy van négy fajta összejövetel, de ezek össze vannak vonva és heti két alkalommal vannak megtartva és mindössze maximum kettő óráig tartanak. A prédikáló munkában mindenki annyi időt tölt, amennyit az ideje, egészségi állapota megenged. Ha mindezt összeszámoljuk, akkor a heti négy óra nem olyan sok idő. Megjegyzem, hogy az összejöveteleken azok is részt vehetnek, akik kiléptek a szervezetből, vagy kiközösítették őket. Csak annyi a kikötés, hogy a gyülekezet tagjai nem beszélgethetnek velük, csak a vének. Elárulom azt is, hogy sok Jehova Tanúi családban vannak olyanok, akik nem csatlakoztak a szervezethez és velük ugyanolyan a családtagok és rokonok viselkedése mint mindeni mással. Ha egy személyt kiközösítenek a szervezetből, akkor a gyülekezet tagjai kerülik a velük való kapcsolat tartást. A Jehova Tanúi családtagok és rokonok továbbra is tarthatják velük a kapcsolatot, csak a szellemi dolgokról nem beszélgethetnek velük. Jehova Tanúival kapcsolatban sok mindent írnak az interneten, amelynek a fele se igaz, vagy hiányos az ismeret. Én is Jehova Tanúja voltam több mint harminc évig és saját elhatározásomból léptem ki a szervezetből. Nem az igaz Istent hagytam ott, csak a szervezetet. De sokszor elcsodálkozom azon, hogy mennyire sok téves információ kering velük szemben.
2018. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

sok "JÓ" is van a jehova szektában ez mind igaz!

DE


pl. a világon rengeteg ÖRÖKRE megcsonkított,megnyomorított család

helyzetén ez semmit de semmit nem változtat!

nem hozza össze a családokat és az utánuk következő leszármazott generációkat sem !!!


óriási a pusztítás !


ezek tények nem egyedi esetek az eleve meglévő

KÁROS IDEOLÓGIA MIATT ÉS TOVÁBBRA IS FENYEGETÉST JELENTENEK MINDENÜTT A VILÁGON AZ EMBEREKRE!


a megtörténtekért emberi kötelesség felelősségre vonni a

vezetőket és véneket !

2018. okt. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A jehovizmus egy szekta.
2021. aug. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!