Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehovák miért ilyen erőszako...

A jehovák miért ilyen erőszakosak?

Figyelt kérdés

2016. júl. 14. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

szervusz


"Jehovák"


Jehovából egy van, a Tanúiból van több mint 8. millió, szerte 239 országban.

Mi történt? Mi az "erőszakosságunk" tárgya a Te esetedben?

Talán tudok segíteni.

2016. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit OFF de a világon csak független 193 ország van hivatalosan. A nemzetközileg nem elismert és vitatott területekkel együtt pedig 204 csak.

Így hacsak a "világ" szó a világegyetemet jelenti és más bolygókon is vannak Jehova Tanúinak kolóniái.

2016. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

csak hogy tudd az első is egy jehova tanúja :D ezen az oldalon nem mind erőszakosak ,de az első válaszadó hírhedten az :D


ennek egyébként több oka van, lehet őszinte küldetéstudat, de az si h egyszerűen számon kérik őket a vezetőik, kb mint a biztosítási ügynököket, ők is erőszakosak baromira :D

2016. júl. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Engem egy valaki kérhet számon, és az a Teremtő, és a megváltóm.

Nem a vezetőknek kell számot adni hanem Jézusnak, illetve az Atyjának.

Ha nem végzem akkor Pál szavai szerint fogok Járni:

(1Korintusz 9:15, 16) . . .! 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám. Bizony, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!

2016. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

28%-os Tanú:


"Engem egy valaki kérhet számon, és az a Teremtő, és a megváltóm."


->Ezzel a dologgal két probléma van: egyrészt egy ateista nem hisz sem a Teremtőben, sem a Megváltóban, tehát az ő szemszögéből értelmetlen, amit mondasz, teljesen jogosan számon kérhet, hogy milyen jogon zavarod az otthonában. Ha te ezen még csak el sem gondolkodsz, akkor azzal azt bizonyítod, hogy semennyire nem foglalkozol az emberek igényeivel, téged kizárólag az érdekel, amit te gondolsz, ami mondanom sem kell, hogy egy önző mentalitás, aminek viszont semmi köze Jézus Krisztushoz. Másodszor a keresztény teológia értelemben hibás, amit mondasz, hiszen a Teremtő egyben a Megváltó is (Izaiás 44,24)


"Nem a vezetőknek kell számot adni hanem Jézusnak, illetve az Atyjának."


->Miféle vezetőkről beszélsz? Odafigyelsz egyáltalán arra, amit írsz? Hogy jönnek ide a vezetők? Általában arról van szó, hogy egyesek nem kérnek az Őrtorony tanításokból, de bizonyos Tanúk "csak azért is", csinálják. Ez már erőszakosság.


"Ha nem végzem akkor Pál szavai szerint fogok Járni:"


->Itt az a helyzet, hogy Szent Pál nem volt egy vallásos szervezet befolyása alatt, mint te, és a többi Tanú. Amit Pál apostol hirdetett, az távolt állt attól, amit te és az Őrtorony akartok elhitetni az emberekkel, ezt bizonyítja az is, hogy a saját fordításotokban meghamisítjátok Szent Pál szavait, nyilván azért, mert nem fért össze a teológiátokkal. Éppenséggel tehát akkor járnál jól, ha kikerülnél az Őrtorony befolyása alól.


Dante

2016. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tök mindegy éljen az ateizmus
2016. júl. 15. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ez szánalmasan nyilvánvaló provokáció. Szerintem először a tanúkat, majd az összes többi keresztényt majd hívőt elő akartad venni, hogy "miért hisztek mesékben? Ch..."

Nem vagyok tanú (katolikus igen), de ez szánalmas. Ha bátani akarod őket, akkor rád is ezt kell, hogy mondjam. Ha pedig ateizmusra akarod őket téríteni, akkor te sem vagy más.

2016. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os miért szánalmas ha szereti a nézeteit ? Amúgy meg a jehovák nem erőszakosak de ,hogy nagyon nyomolúsak az biztos.
2016. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az nem szánalmas, azt arra értettem, hogy nem túl kedves azokkal, akiknek mások a nézetei.

Jó, most itt nyilvánvalóan én vagyok a rossz, de... Amúgy meg most megkeresett privátban, nem írt semmi bántót, de komolyan kérdező: ide írd.

Nem akarok megbántani senkit, de azt sem bírom épp ésszel felfogni, mást (esetünkben a tanúkat. Jó, tényleg nyomulósak páran, de...) miért kell?

Egyébként miért van itt mindenki leszázalékolva? Hogy én miért, azt értem (nem túl kedves hangnem?) de mások?


Mindegy, eléggé durván eltértünk a kérdéstől, a kérdező hozzáállása pedig eléggé egyszerű (tök mindegy, éljen az ateizmus) szóval megyek. Mindenki higgyen/ne higgyen abban, amiben szeretne :3 csak ne vessen már rossz fényt a másikra az, ha különbözik...

2016. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ákos13 ***** válasza:
33%

Erőszakosak, mert azt hiszik, nekik téríteni kell másokat, azt sulykolják beléjük a vezetők, hogy téríteniük kell!


"Tök mindegy éljen az ateizmus!"

Pacsi!!! :D

2016. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!