Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények erről mi a...

Keresztények erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]

2018. okt. 19. 08:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz róla bármit is mondani: felállít egy képet a keresztény tanításról, hogy SZERINTE mit vall a kereszténység, de úgy gondolom, hogy valójában semmit nem olvasott hozzá...

A másik meg (tudom, szőrszálhasogatás): de megtisztelhetne a helyesírással is. Legalább is kicsit komolyabban vehető lenne az irománya, ha lenne benne ennyi igényesség.

2018. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

Fogalma nincs a kereszténységről, szóra sem érdemes.

Sima lázadás, abból is az ostobább fajta.

2018. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Nekem van egy olyan érzésem, hogy a felsorolás fele filmekből való! De ez csak elmélet részemről.

Kb. a felét soha nem hallottam hívő embertől. (hívő és vallásos nem ugyan azt jelenti)

Egy kivételével az összessel van némi gondom. Annál az egynél pedig kíváncsi lennék a válaszra. (a 2-es)

2018. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Óh köszönönön szépen ezt a tanulságos képet, egyszerűen zseniális. Megfogadom a tanácsokat, sőt mától más szemmel tekintek a világra!


Vagy most erre mit vársz, mit mondjunk??

2018. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

Akkor menjünk sorba:


10. "Miért imádkozol, ha mindent Isten ellenörzése alatt tart?

Te miért beszélgetsz a szüleiddel? Vannak kérdéseid, kéréseid? Hálás vagy? Szeretnéd nekik ezt elmondani?

Az ima tisztelet teljes beszélgetés a Teremtőddel.

Ha nem teszed, akkor az életet úgy veszed, mint ha hálátlanul magától értetődőnek veszed azt.


9. "Istennek szüksége volt egy angyalra, ezért halt meg valaki"

Ez hazugság. Az angyalok más rendeletésben élnek és nem azért hozta ltre Őket, hogy közülük lemászkáljanak a Földre. Erre a Földi életre külön hozott létre elrendezést. Hogy most meghal valaki, az azért van, mert még nincs érvényben Jézus halálának az értéke. DE nem megy sehova, hanem a feltámadásra vár, ide a Földre, élettelen Ő.

8. "Isten nem ad többet mint amit kezelni tudunk:"

Hazugság. (Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.

A jelenlegi aljasságokért e világ uralkodója a felelős, illetve, egy személy önző életmódja. Hogy Isten megengedi neki még most ezeket, annak oka van, de nem Ő okozza.

7. Isten kegyelméből itt lenni, nem jelenti hogy mások felett álsz. Sőt Jézus elmondta, hogy az a nagyobb aki szolgál, ahogy Jézus bemutatta, alázatos, és pl: megmosta a Tanítványok lábát, amit abban az időben egy szolgának kellett volna megtennie....

6."Én helyesen élek"

Néző pont kérdése, mit ért helyes élet alatt. Fizikai táplálkozással kapcsolatban érti, vagy Isten felállított erkölcsi rendje szerint. S ezek közül egyik sem zárja ki, hogy valaki most még megbetegszik és meghal.

5. Ezt is nagyon frappánsan kiforgatott módon írta valaki. Minden embert szeretni kell, mert Isten is szereti, és lehetőséget ad a változtatásra.

Amit tesz azt kell gyűlölni. Az tény, hogy elkövette, de Isten igazságos, és figyelembe veszi az ember korlátait.

Figyelembe veszi mit miért tett, mi vezetett oda.

4. "nincs baj az ítélkezéssel"

De baj van:(Máté 7:1, 2) 7 Ne ítéljetek többé, hogy ne ítéltessetek, 2 mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal fognak ítélni titeket,. . .

Egy keresztény nem ítélkezhet, mert az Jehova joga, amit ideiglenesen átadott Jézusnak. Viszont azt ne felejtsd el, hogy mindent nem lehet annyiban hagyni, és nem ítélni kell, hanem segítséget nyújtani megfelelő tanácsokkal, vezetéssel. Ez nem egyenlő az ítélkezéssel.

3. A Biblia mondta nekem.

Hát ez jó- A Biblia kinek a gondolatait, szerető vezetését, tanácsait tartalmazza? Nézz néha a szavak mögé. S azt is tudjuk, hogy sem nem a kígyó, sem nem a szamár nem beszél. Hogy így van megfogalmazva, attól még tudjuk, hogy magasabb rendű élet van a beszéd mögött.

2. Hát ez elég érthetetlen....

1. Ezt nem szószerint kell venni. Bizony egy ateista is elgondolkodik amikor bajban van. Vagy egy ateista, érzéketlen, és magához kegyetlen?...

2018. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

" SZERINTE mit vall a keresztény"


"Fogalma nincs a kereszténységről, szóra sem érdemes."


Pedig tetszik, nem tetszik, hagyhatták el ilyen gondolatok keresztények száját. Persze nem mindegyikét, de akinek nem inge, ne vegye magára.


Amúgy tényleg nem sokszor hallani ilyeneket keresztényektől, kivéve talán a "zuhanó repülőn/lövészárokban/akármilyen veszélyes helyzetben nincsnek ateisták", de a normálisabbak ezt sem használják.

2018. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy mindenki aszerint él, amit helyesnek gondol, szabad döntési képességgel rendelkezünk. Ebbe nem fér bele az, ha valaki megmondja mit kell ill. mit nem kell tennem (egyik oldalról sem).
2018. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, küldök neked dalt róla [link]

Többször eszembe jutott, hogy én hívőként, ha nem ezt az életet kaptam volna hogyan látnám a világot. Pl. azt vettem észre, hogy akiket háborúba küldtek és túlélték azokat a borzalmakat, ők már nem igazán tudnak hinni. Sem az emberi jóságban, sem Istenben. Mert a két dolog összefügg. Az ellenkezőjéről is lehet hallani, hogy valakinek pont a hite segített abban hogy kibírja, hogy ne adja fel, és hitt benne, hogy a borzalom átmeneti, hogy egyszer véget ér, mert vannak jó emberek akik nem tűrik ezt tovább. Nem tudom hogy melyik lennék én, valószínűleg azon múlhat ez, hogy melyikkel találkozik előbb az ember, hogy a világ gonoszságával szembesül, vagy az emberi jósággal. Úgyhogy én megértem azokat is akik emberileg felfoghatatlan szörnyűségeket éltek át, hogy azoknak azt mondani nem lehet, hogy ugyanmár semmi baj, mert ott van Isten. Mert erre mindig az a kérdés, hogy mégis hol, hol volt akkor, hol van most. Szerintem ezek jogos indulatok. Azt hiszem ezek a kérdések felénk is szólnak. Te hol voltál mikor másokat bántottak, hol vagy most mikor ezt látod? Nem tudom hogy működik a világ és Isten kapcsolata, de szerintem Isten is csak az embereken keresztül tud hatni az emberekre. Téged sem tud megvédeni senki önmagadtól, mikor akarva akaratlanul pusztítod magad, és fáj. És bármennyire is fáj ezt azoknak látni akik szeretnek téged, nem tudnak segíteni. Valamennyire hatni, lassan helyrehozni igen, de megakadályozni hogy árts magadnak, azt nem. Kb. ez a véleményem. Hogy komolyan sajnálom, és látom ebben az egyéni felelősség hiányosságait is, amiért vannak akik úgy gondolják azokat a pontokat, hogy így éreznek. Néha kedvem lenne elnézést kérni erte, hogy hagytuk és hagyjuk, hogy ilyen még mindig megtörténhessen.

2018. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én is szembe szoktam magam találni ezekkel a buta keresztény érvekkel és nem a filmekben...
2018. okt. 19. 11:18
 10/27 anonim ***** válasza:
48%

"Pedig tetszik, nem tetszik, hagyhatták el ilyen gondolatok keresztények száját. Persze nem mindegyikét, de akinek nem inge, ne vegye magára."

Igen, hagyhatták. De akkor miért kell általánosítani? Ugyanis ezek az állítások általánosítanak, ezért veszem fel "az inget". És ha az írás szerzője egy kicsit szélesebb látókörű lenne és kicsit utánaolvasna hiteles szakirodalomban a kereszténység tanításáról, akkor nem állítana tévedéseket. Nem az a baj, hogy nem hisz: hanem, hogy buta.

2018. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!