Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha vannak földönkívüliek,...

Tgt kérdése:

Ha vannak földönkívüliek, akkor Jézus Krisztus megváltása rájuk is érvényes?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 10:41
1 2 3 4
 31/37 Anahystor ***** válasza:

Alapvetően azért nem annyira idióta a kérdés!


Ha van egy ember központú vallás, aminek az alapjai között az "ember" bűnbeesése szerepel, Isten az "embert" bünteti a paradicsomból kiűzetéssel, Jézus az "embert" váltja meg az eredendő bűntől, akkor jogosan merül fel a kérdés, hogy amennyiben vannak az Univerzumban más értelmes fajok is (amire komoly esély van), akkor ők miképpen férnek ebbe az emberközpontú világképbe, és mi az ő viszonyuk az "embert" megteremtő Istennel, aki mellesleg (mivel az Univerzumot is Ő teremtette), egyben az ő teremtőjük is?

2018. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Janika51 ***** válasza:
29-es! Nagyon érdekes a feltevésed, érdemes rajta elgondolkodni! Szerintem közel jársz az igazsághoz!
2018. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
60%
Jó kérdésed van. Szenvednek is a hozzászólók tőle, már mint a "hívők". A "mese" szerint az Isten az embert és világát teremtette. Ebből 2 dolog következik, nincs más értelmes lény az univerzumban, (ami képtelenség)2: több isten van. (Ez, ugye meg a Biblia, és a Korán szerint az.)Jézus az emberi bűnökért felelt, ET. nem az embertársa. Mindenki abban hisz, amiben akar, Jézus legyen a hívők problémája.
2018. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
15%

"Szenvednek is a hozzászólók tőle, már mint a "hívők". A "mese" szerint az Isten az embert és világát teremtette. Ebből 2 dolog következik, nincs más értelmes lény az univerzumban, (ami képtelenség)2: több isten van."


Hát még a gyenge értelmi képességgel rendelkezők, akik egyszerű logikai következtetéseket sem képesek levonni.

A Biblia szerint mindent Isten teremtett, nem csak az embert és a világát. Képzeld, angyalokról is ír a Biblia, aminek akik se nem emberek, se nem az ember világának részei.

A Biblia egyszerűen nem foglalkozik azzal, hogy van-e más értelmes lény az űrben.


"ami képtelenség"

Miért is lenne képtelenség? Én nem zárom ki hogy van, azt se mondom, hogy biztos van. Ezek szerint te már találkoztál néhánnyal, ha ekkora bizonyossággal állítod. Viszont ebben az esetben javaslom, hogy keress fel egy orvost. Ma már elég sok dolgot képesek gyógyszerekkel kezelni.

2018. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Anahystor ***** válasza:
50%

"A Biblia egyszerűen nem foglalkozik azzal, hogy van-e más értelmes lény az űrben."


Valóban, de a kérdés nem is a Bibliára vonatkozik, hanem a Jézusi megváltásra és Istennek a világhoz való viszonyára.


A Biblia nyilván nem említi az UFÓ-kat.


A kérdés az, hogy a keresztény vallási tanításokban van-e önellentmondás a nem emberi civilizációk esetleges létezése kapcsán?

2018. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

#35

Én pedig a 17-es hozzászólásban válaszoltam a kérdésre, előbbi hozzászólásommal csak arra reagáltam, amit idéztem fentebbi hozzászólásokból.

2018. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Aliana(Éliáná)


"Mi nem ismerjük Jézust!Nincs megváltónk,minket a 'Sárkány tüze' véd.

Hagyjatok minket békém emberek,különben elpusztítjuk a Földet!"

2019. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!