Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Ádámnak és Évának 2 fia...

Ha Ádámnak és Évának 2 fia született, akkor kik voltak a fiuk feleségei?

Figyelt kérdés

2018. nov. 2. 08:36
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Az ember tervezett életkorát az özönvíz előtt "állította be" Isten 120 évre:

1 Mózes 6:3 "Akkor ezt mondta az ÚR: Ne maradjon lelkem örökké az emberben, hiszen ő csak test. Legyen az életkora százhúsz esztendő."


A vérfertőzés kérdése: Ez azért merül fel egyáltalán, mert manapság az azonos családból származó emberek azonos hibákat hordoznak a génjeikben. Amikor a gyermek DNS-e felépül a két szülő DNS-éből, az úgy épül fel, hogy ha az egyik szülőében van egy hibás szakasz, akkor azt a másikéból pótolja/javítja. Ha mindkét DNS-ben megvan ugyanaz a hiba, nincs miből kijavítani, ezért nagy az esély, hogy a vérfertőzésben fogant gyermekek valamilyen születési rendellenességgel jönnek világra.

Mivel Ádám és Éva a két első ember volt, akiket Isten teremtett, genetikailag hibátlanra, nem telt el annyi idő, hogy a DNS-ük számottevően roncsolódjon. A vérfertőzés mint veszélyforrás csak jóval később ütötte fel a fejét, és mivel nem volt ismeretes a konkrét oka, de tapasztalati úton világossá vált hogy káros a születendő gyermekre nézve, törvényileg betiltották.

2018. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

#31 - remek, amit írsz.

Azzal mit kezdesz, hogy már a majmok is kerülik a vérfertőzést? Méghozzá már millió évek óta.

Náluk hogy néz ki a "kezdetben tökéletes, de mára már leromlott" elképzelésed?

2018. nov. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Hát a majmok is ugyanazoknak a káros hatásoknak vannak kitéve mint mi.

UV sugárzás, radioaktív anyagok, stb.

2019. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Akkor fussunk neki még egyszer:

MILLIÓ évek óta kerülik.

2019. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Mivel bizonyítható hogy millió évek óta kerülik?
2019. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Családfákkal.
2019. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy az elméleted szerint a majmok millió évekre visszamenőleg vezették a családfájukat, mielőtt/miközben lejöttek a fáról? Mire írtak? Banánhéjra? Hogy maradt meg a banánhéj millió évig? Majom-könyvtárba rakták? :D
2019. jan. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Azt tudjuk, hogy a zsidók már az időszámítás előtt vezették a családfákat, fejlett volt náluk a tanulás, az írásbeliség. Az európai népeknél a középkorban még nagyfokú analfabetizmus volt jellemző, Magyarországon pl. 1861-ben a kiegyezéskor vezették be a kötelező állami anyakönyveztetését minden megszülető gyermeknek, előtte csak a nemesi jogokkal rendelkező családok rendelkeztek családfával.
2019. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"vezették a családfájukat"

Ilyen hülyeséget ki mondott?

2019. jan. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Na jó, szerintem eléggé sikerült szétoffolni a témát, pedig én tényleg kíváncsi lettem volna, hogy mivel bizonyítanád a majmok sok évvel ezelőtti viselkedését.

-#31

for the record: #33 és #35 is én voltam, a többi nem.

2019. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!