Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus zsidónak született?

Jézus zsidónak született?

Figyelt kérdés
Ha régen 12.24-én egy zsidó nő egy fűtetlen, sötét istállóban nagy fájdalmak között vajúdott, most pedig a katolikus feleségem emiatt kapott ajándékba egy O Bag táskát, az nem antiszemitizmus?
2016. dec. 25. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

természetesen zsidó volt


igen ha te megtartod ezt a vallási rendezvényt a 4 fal közt számolj a következményeivel

2016. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem.

2016. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Miért lenne antiszemitizmus?
2016. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3%

Nem zsidónak született, még ha néhol zsidó messiásként is van írva. József zsidó volt, Mária názáreti, azaz Samáriai, szóval nem Dávid házból való és csak az zsidó, akinek az anyja zsidó ági.

Nincs antiszemita ajándék.

2016. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Názáret nem samariai, hanem galileai város, zsidó közösség. Mária pedig zsidó volt, ahogy a testvére, Erzsébet is.
2016. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

Jézus a Zsidó nemzetbe született bele, mivel Jehova Ábrahám vonalán ígérte a messiást.

Ezért Ábrahám utódai nagy nemzetté váltak, és eredetileg a judaizmust gyakorolták, mert a törzsek közül, Júda törzséből származó a messiás.


S Jézus nem december 24.-én született, hanem október elején. Sajnos a hatalomra jutott vallások megalkudtak ezen a téren és beleszőttek nem keresztény tanításokat, és így ezt a napot hagyták jóvá, annak ellenére, hogy nem Jézus születése a legfontosabb, mert akkor még nem történt semmi. a Halála a megváltásunk.


Hogy mit jelent az ajándék, arról nem mondhatok véleményt, nem tudom mit jelent.

2016. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Názáretben nevelkedett bocs elírtam, de Betlehembe született ami akkor is Palesztina része volt.

Azért tagadták meg és feszítették meg, mert nem közölük való, el kell olvasni a Bibliát. Jézus is azt mondja a zsidóknak:

Jézus a Biblia szerint nem fogadja el a zsidók tanait, sőt megveti azokat. Számtalan esetben kinyilatkozza, hogy a zsidóknak más istenük van!



"Meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nála­tok. ” „Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam, ti is azt cselekszitek azért, amit a ti atyátoknál láttatok. " (János 8:37-38.)



Az evangéliumi szövegben - amit a kereszténység „Isten szavának” tanít - igen feltűnő és meglepő az, hogy Jézus két Atyáról beszél. Különbséget tesz az Ő mennyei Atyja és a zsidók atyja - Jehova - között, akit nem ismert el Isten­nek az evangéliumi tudósítás szerint, mert így nyilatkozik róla: „


"Ha Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöt­tem "


Jézus ekkor mondja ki a lényeget:


„ Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen őbenne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjáról szól, mert hazug és a hazugság atyja. ” (János 8:42-44.)

Nos tehát ha Jézus zsidó népbe született volna, nem határolódna el számos esetben.

2016. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szűztől jött e világra, tehát nem József nemzette, Betlehembe született, vagyis Palesztinok közt, ahogy ma is ott van a születés temploma és Jézus sírja.
2016. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jézus volt Isten megtestesült formában. Igen, zsidó nő szülte, így az emberi teste zsidó volt. A lelke pedig maga volt Isten.
2016. dec. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az,hogy "Jézus zsidónak született"?

A korrekt válasz igen,és nem,attól függ,hogy milyen kritériumok szerint vizsgáljuk.


Ha zsidó elv szerint,vagyis csupán az anyai ágat vizsgáljuk,nem zsidó,hisz a jerikói Ráháb-Mária őse-szkíta volt,vagyis ősünk.


Ha európai módon,vagyis genetikai szempontból,majdnem 100%-ban zsidó,hisz Ráháb volt az egyetlen szkíta ős.


Ha a vallásosságot vizsgáljuk,100%-ban zsidó,de a kora zsidó irányzataival szemben,az igaz Istent képviselte,aki a Szeretet.

2016. dec. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!