Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti elgondolkodtatok azon,...

L vagyok kérdése:

Ti elgondolkodtatok azon, hogy az Isten mert nem adott pont ugyan akkora tudast mindenkinek?

Figyelt kérdés

A kerdesem jogos, mivel ezekszerint Istennel nincsen egyenloseg, -ami igazsagtalansag-, ezzel diszkriminal, kulombseget tesz emberek kozt.

En meg szeretnek tanulni idegen nyelveken, szeretnem erteni a matekot, azt akarom hogy legyek enis egy ki tuno szemely, amelyik tobb tudast is birtokol, de felfogo kepessegemnek koszonhetoen, mit Isten adott nem megy.

ti szerintetek igazsagos ez tolle?



2018. nov. 7. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tudást szeretnél vagy vannak céljaid?

Egyébként érdekes gondolat, hogy milyen lenne mindent tudni. Lehet, hogy még az életnek van a legnagyobb értelme az összes hülye elmélet közül.


Arra is gondoltam, hogy a világ olyan, mint egy homokóra. A jó és a rossz van a két végébe tolva. Közte meg keverednek az erők, hogy ne semmi és minden legyen egyszerre egy helyen. Így van pokol és menny.


Sőt az is lehet, hogy minden lehetőség jelen van és minden létezik egy helyen és egy időben. A kérdés, hogy te miért pont azt érzékeled, amit? Te miért önmagad megfigyelője és elszenvedője vagy?


Mindent lehet csűrni csavarni, de mindent lehet cáfolni és mindenben lehet hibát találni.


Az sem logikus, hogy legyen világ. De van.

2018. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mert jól szórakozott/-ik azzal, hogy az ő kezében van a hatalom, így azt tesz az emerekkel, amit csak akar.
2018. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Azért mert mindenkinek más a feladata. (Egyébként meg nem klónokat teremtett, hogy mindenki ugyanolyan legyen.) Ez nem diszkrimináció. Attól, hogy valaki szépen tud festeni, de nem tud jól fejben számolni vagy vica versa, még nem lesz különb az egyik a másiknál. Ha nincs érzéked a matekhoz, akkor nyilván máshoz van tehetséged és azt kellene kiderítened, hogy mi az.

Ha csak a szakmákat nézem, elmondható, hogy nem ugyanazok a képességek kellenek hozzájuk. Aki alkalmas az egyikre, az egy ellentétes képességeket igénylőben szenvedne.

2018. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerinted neked mi a feladatod? Hogy szeresd és szolgáld? Mert minden hívő ezt mondja.

Az előre elhatározott feladat, amit kaptál pedig hogy függ össze a szabad akarattal?

2018. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
@Lucifer-666 en tudast szeretnek, hogy erjem el celjaim.Istentol kertem, de meg se halgatott, pedig gyermek korom ota szolgaltam es hittem benne. MIT KAPTAM CSEREBE?.....NA MIT?.....SEMMIT....ilyen egyszeru.....es ahogy ez a keresztenynek titulalt kommentelo irja, mindenkinek meg vannak mindenkinek a sajat feladata, valaki szamol, valaki rajzol. En verseket irtam rengeteget , de az elmem mar erre se kepes hisz honapok ota nem tudtam meg fogalmazni rendesen egy verset. Matekozni nem tudok. Le akarok eretsegizni, de meg egy idegen nyelvetse tudtam meg tanulni eddig.Meg van a jogsim, de nem tudok vezetni pedig a vizsga sikerult.......nem ertem mi van velem
2018. nov. 7. 22:20
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem eszel eleget és későn fekszel le. Milyen munkával érzenéd magad boldognak?
2018. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

jogi egyetemet akarok elvegezni, hogy letrehozhassak egy, olyan nep partot, ami vegre az emberekkel torodik, es nem a sajat erdekeit nezi.

Vagy be kerulhetnek a tanfelugyelosegre is, ahol egy kicsit le egyszerusitenem az eretsegire szant kovetelmenyeket(romaniaban, mivel erdelyi vagyok)

2018. nov. 7. 22:29
 8/17 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy <3
2018. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
lucifer666 koszi <3
2018. nov. 7. 22:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Mert a tudatlanság áldás.
2018. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!