Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus feltámadása hogyan...

Jézus feltámadása hogyan bizonyítja, hogy mi emberek is fel fogunk támadni?

Figyelt kérdés

Jézus isten, halhatatlan. Biológiai testét eldobva, vígan élt tovább. Ilyent csak ő csinált, egyetlen ember sem. Miért lenne ez bizonyíték. Jézus nem volt egyenértékű az emberrel, hisz apa nélkül fogant és különleges képességekkel rendelkezett, amit a legtöbb ember nem mondhat el magáról.


Azt kérném, ne írjátok, hogy tanításaiban ő álítja ezt, mert azokat a tanításokat nem ő írta.



2018. nov. 10. 03:37
1 2 3
 21/26 Anahystor ***** válasza:
70%

Az idő távolából ez nem igazán megfejthető szerintem.


Amit én gondolok az az, hogy akik leírták a történeteket, nem voltak szemtanúk. (pl. Jézus fogantatása, gyermekévei)

Történetek, szájhagyomány útján jutottak információ morzsákhoz, amik már akkor is eltérhettek a valóságtól. Ezeket azután saját szájuk íze (kultúrájuk, értelmi képességeik, beállítottságuk) szerint még átdolgozták, leírták (?) vagy mások leírták helyettük.


Példaképp érdekes összehasonlítani a 4 evangélium Jézus feltámadásával kapcsolatos leírását!

Mennyi ellentmondás is van bennük?


Ráadásul az elkövetkező korszakok fordítói, kódexmásolói, zsinatai még jobban eltorzították az eredeti (?) szöveget, történhettek (és történtek is) betoldások, elhagyások, módosítások.


Érdemes megnézni, mennyi módosítás van a Codex Sinaiticusban, vagy éppen hozzátoldás a szövegben.


Ennyi hibalehetőség mellett éppenséggel lehet igen a nemből, szeret a gyűlöl-böl, vagy igaz a hamisból.


Összegezve:

Messziről jött ember azt mond amit akar. Mesélhet vízen járásról, vagy éppen feltámadásról. Ha semmilyen lehetőséged nincs ellenőrizni a szavait, akkor bizony vagy elhiszed neki, vagy nem.

De ha az állításai ellentmondanak az ismereteidnek, a világban tapasztalható jelenségeknek, akkor kevésbé tűnik elhibázottnak, ha a saját tudásod és tapasztalataid alapján döntesz afelől, vajon igazat mond-e, vagy netán füllent.


Persze nem tagadom, ha elefántokról beszél valaki, és te még soha sem láttál elefántot, akkor bizony hibázol, ha hazugnak nevezed.


(Hiszen a szavait alá tudja kérésre támasztani, ha valaki nem adna hitelt neki, mert elefánt tényleg létezik!

Na erre nincs lehetőség a Bibliában leírtak esetén.)

2018. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%
Pont ugyanúgy, ahogy Bobby Ewing feltámadása bizonyítja. Egyik vagy másik képzeletbeli mesehős nagyon mérvadó.
2018. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

Indulj ki abból, amit már jól tudunk.


Eddig a világon egyetlen elpusztult élőlény sem támadt fel igazolhatóan. Sem növény, sem állat, de még baktérium sem. Miután az élettevékenységek megszűntek, nem indulnak újra, már csak azért sem, mert az életfunkciót biztosító szervek AZONNAL visszafordíthatatlan bomlásnak indulnak.


Elég nagy számú vizsgált mintánk van, és elég nagy magabiztossággal kijelenthetjük ez alapján, hogy soha senki nem fog feltámadni. Az esély erre 0, azaz nulla.

2018. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Itt nyilván nem pusztán fizikai folyamatról van szó. Akkor vajon miről? Az egész tényleg csak mese lenne? Akkor miért hisznek benne milliárdok ma is?


Én magam a reinkarnációban hiszek, de hát itt is az van, hogy az ember látható fizikai része az elmúlik és nem támad fel. Meg maga a folyamat, mármint a feltámadás sem ésszerű a gyakorlatban sem, mert el tudja valaki képzelni, hogy az emberek hány éves kori testben támadnak fel, meg maga a folyamat hogyan zajlana le. Elég horrorszerű elképzelni.


Szóval, ezt a kérdést mindenképpen helyre kéne tenni, akármilyen nehéz is, mert itt egy világvallás központi tanításáról van szó. De maga a Biblia is leírja egyértelműen, hogy ez nem durva fizikai testben fog megtörténni. De erről a bizonyos "romolhatatlan feltámadási testről" azt sem írja, hogy ez pusztán a halhatatlan lélek lenne. Nekem ez utóbbi a furcsa.

2018. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én írtam a 4-es hozzászólást is, tehát megpróbáltam ezt a kérdést a lehető legtöbb oldalról megközelíteni.
2018. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha a tanításaiban nem hiszel, mert nem ő írta, akkor a feltámadásában miért?
2019. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!