Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Milyen kapcsolat...

Jehova tanúi! Milyen kapcsolat van a halálos ítélet és a születésnap közt?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok JT-s de elég abszurd ez a kérdés.

Mégis milyen kapcsolat lenne?

2018. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kapcsolat?


Érdekes kérdés, de nem igazán tudom, mire vagy ezzel kapcsolatban kiváncsi?

2018. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok JT-s. Nagyon hátulról jössz, kérdező.
2018. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te vagy az, aki kihasználja a névnélküliséget, provokálja a Tanukat?

.

No, de azért válaszolok, bár nem vagyok Tanu.

A halálos itéletet a bíró a bíróságon, vagy Isten az utólsó itéletkor szabja ki.

A szöletésnap ettől független, mert függ a várandós anya egészségétől, a magzat fejlettségétől.

Mindkettőt pedig az öröklött gének határozzák meg.

2018. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Mégis milyen kapcsolat lenne?"


Pont ez a kérdés!


"Érdekes kérdés, de nem igazán tudom, mire vagy ezzel kapcsolatban kiváncsi?"


Erre gondolok!


Kedvező színben tünteti-e fel a Biblia a születésnapi ünnepségeket? Csak két ilyen ünneplésről számol be a Biblia:


1Móz 40:20–22: „ A harmadik napon születésnapja volt a fáraónak, és lakomát rendezett . . . Főpohárnokát visszahelyezte pohárnoki hivatalába . . . A fősütőmestert azonban felakasztatta.”


Máté 14:6–10: „Mikor pedig Heródes születésnapját ünnepelték, Heródiás leánya táncolt ott, és annyira kedvére volt Heródesnek, hogy esküvel ígérte, bármit kér is, megadja neki. Az pedig, ahogy anyja kitanította, ezt mondta: »Add ide nekem egy tálcán Keresztelő János fejét.« A király . . . elküldött valakit, és lefejeztette Jánost a börtönben.”

[link]


"Nagyon hátulról jössz, kérdező."


Ez még is mit jelent? Mi az hogy hátulról?


"Te vagy az, aki kihasználja a névnélküliséget, provokálja a Tanukat?"


Ez most komoly? Ezen az oldalon alap hogy az ember nem adja meg a nevét. Nem csak én hanem a regisztráltak 98%!

Az hogy mi számít provokációnak az pedig attól függ hogy hogyan definiálod a provokációt. Ha te annak tartod ám legyen. Én írhatom hogy nem az de te nem fogsz egyet érteni.

De szerintem ha provokálni akar az ember akkor tudod milyen témákkal kell előhozakodni? Elmondom! Szex, pénz, molesztálás, hatalommal való visszaélés pl. a gyermekmolesztálás hatalmas indulatokat képes kiváltani. Azzal tényleg lehet provokálni. Cáfold meg ha tévedek!

2018. nov. 10. 15:47
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Értem.

Illetve nem értem?:)

Isten a szavában nem véletlen ír dolgokról, és arról, hogy milyen színben tünteti fel, avval tájékoztat, mi a véleménye egy dologról.

S, hogy a születés nap megtartásaiból kettőt íratott le, és mind a kettő kivégzéssel végződött, és egyetlen egyszer sincs említés, hogy a választottjai tartottak volna ilyet, a véleményét tükrözi a születés napokról.


Egyébként is, milyen dolog, hogy egy ember a születés napja alkalmával valakit halállal büntet? Ha már jó oldalról akarjuk nézni a dolgot, jutalmakat kellett volna osztani, nem bütetést.

2018. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Isten a szavában nem véletlen ír dolgokról, és arról, hogy milyen színben tünteti fel, avval tájékoztat, mi a véleménye egy dologról."


De egyik esetben sem az van leírva hogy a születésnappal van a gond.


"S, hogy a születés nap megtartásaiból kettőt íratott le, és mind a kettő kivégzéssel végződött, és egyetlen egyszer sincs említés, hogy a választottjai tartottak volna ilyet, a véleményét tükrözi a születés napokról."


Nem a születésnap van leíratva hanem azok az események amelyek akkor történtek. De ha azok a szolgák a fáraó esetében nem kerülnek börtönbe akkor nem is lett volna kivégzés. Nem azért lett kivégezve mert születésnapja volt az uralkodónak. Nem ez volt az oka. Hanem az hogy vétkezett az ura ellen az a szolga. Keresztelő János esetében pedig azért került börtönbe mert szóvá tett egy törvénytelen kapcsolatot, és még csak nem is Heródes akarta a halálát hanem az ő felesége Heródiás. Sőt, Heródes, Keresztelő Jánost szent embernek tartotta.


"Egyébként is, milyen dolog, hogy egy ember a születés napja alkalmával valakit halállal büntet?"


Olyan dolog hogy Heródes a szavát adta a nevelt lányának. És persze az ott lévő vendégek miatt is hiszen megesküdött mint király. Keresztelő János esetében ez nem büntetés volt. Hacsak nem rovod fel neki bűnként hogy szóvá tette a törvénytelen kapcsolatot. Ha Heródes nem lett volna uralkodó akkor is megtehette volna hogy így kivégeztet egy embert?

És azt is vedd figyelembe hogy a lány kiment az anyjához megkérdezni hogy mit is kérjen a királytól. Ami azt jelenti hogy ez nem egy előre eltervezett esemény volt, hanem az alakalom szülte. De az hogy a halálát kívánta K.J. Heródiás az már akkor megszületett amikor ellene beszélt. Ebben az esetben még csak nem is a születésnapját ünneplő király volt az akinek ilyen véres ajándék volt a kívánsága.

A fáraó mint uralkodó büntetett és nem azért mert akkor volt a születésnapja. A szolga vétkezett és ez lett a büntetése


"Ha már jó oldalról akarjuk nézni a dolgot, jutalmakat kellett volna osztani, nem bütetést."


A fáraó az jutalmat adott mert minden szolgáját megvendégelte. Sőt a pohárnok visszakapta a korábbi pozícióját is. Viszont ha a jó oldalról akarod nézni akkor meg a szolgának nem kellett volna vétkeznie az ura ellen. Így is nézhetjük a dolgot. De semmi esetre sem az uralkodók születésnapja miatt lett kivégezve sem a szolga sem Keresztelő János! Az egyik esetben az elkövetett bűn a másik esetben egy nő akarata teljesült kihasználva a lánya általi alkalmat hogy beteljesítse a szívében keletkezett vágyat!

Amennyiben mindenképpen tanulságot akarunk levonni belőle akkor egy uralkodó soha ne tegyen felelőtlen kijelentéseket.


"...és egyetlen egyszer sincs említés, hogy a választottjai tartottak volna ilyet..."


A választottak mivel is lettek megbízva? Na meg ha esetlegesen még is csak tartottak volna ilyet miből is fizették volna a költségeket? Mert uralkodók esetében ugye ez nem probléma. Na de egy olyan személy esetében akinek még az is kérdés hogy hol fog aludni logikus hogy nem éppen ilyen ünnepség megrendezését tervezgeti!

2018. nov. 10. 18:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden egyes szülinapoddal közelebb kerülsz a halálhoz. Ez egy törvényszerű kapcsolat, ami isten akarata.
2018. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az a baj a születésnap elítélésével, hogy Isten nem beszélt róla, viszont tanú gyerekek ezrei életét keseríti meg, hogy nem tartják meg. Borzasztó lehet, amikor egy oviban, iskolában megkínálják a gyereket egy kis szülinapi sütivel és ő nem vehet belőle Istenre hivatkozva....Legalább a gyerekekre nem kellene ráerőltetni egy olyan nézetet, amiről nincs semmi kinyilatkoztatás
2018. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

jehova szekta az általános EMBERI VISELKEDÉSEK akadályozásával,

mint a mindig változó ünnepeknek tartott napok elítélésével,

EMBERTELEN viselkedésre kényszerítik a tagjaikat.


pedig a történelem során évezredekre de lehet sok sok millió évre visszamenőleg mindig így folytak,

hiszen ezek EMBERI ÉRTÉKEK melyek hozzánk tartoznak,

és senki és semmi sem befolyásolhatja hatalommal

idióta vallásos butaságával!

2018. nov. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!