Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a mindenhatóságot mint...

Ha a mindenhatóságot mint tulajdonságot logikailag kizárjuk, mi marad istennek, amitől még isteninek számít?

Figyelt kérdés
Mi lenne az, ami alapján eldönthetnénk valakiről/valamiről, hogy ő valóban isten-e, nem csak egy szélhámos, aki annak mondja magát, amennyiben mégis megjelenik előttünk?

2018. nov. 13. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
29%

"Ha látja a jövőt, akkor nem tudja megváltoztatni"

Miért ne tudná?

Ha te tudod, hogy tanulás nélkül megbux a vizsgán, akkor nem fogsz tanulni?

Dehogynem!

Tehát máris megváltoztattad a jövőt!

Isten MINDEN változatát látja a jövőnek - és ebből meg fog valósítani egyet.

A próféta az tényleg más kérdés, neki valóban nincs szabad akarata.

Ami pedig az imát illeti: az isten TUDJA, hogy mennyien jutnak be a mennyekbe, és azt is, hogy mennyien imádkoznak.

Imádkozni meg azért kell, mert különben még kevesebben jutnának be a mennyekbe.

2018. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, 36%-os... nem neked írok, te egy troll vagy, és nem érdekel téged semmi.

De lehet, hogy mást megzavarsz.


"Az Isten egyik definíciója: az egyetlen, akinél nagyobb nem gondolható."

Csakhogy ezen kívül létezik még sok 100000 másik isten.


"A logika?:) Nézés helyett néha gondolkozzunk"

A logika csak ismert tények esetén segíthet. Tények nélkül nem működik.


"Mi lenne az, ami alapján eldönthetnénk valakiről/valamiről, hogy ő valóban isten-e, nem csak egy szélhámos, aki annak mondja magát, amennyiben mégis megjelenik előttünk?"

"Jézus zavar, mi?:)"

Ja: véletlenül se a kérdésre válaszolj!

2018. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy a jövő különféle változatai.

Jövő csak egy van, ami meg fog történni.

Addig persze lehet alternatíva, amíg meg nem történik, de ha mér megtörtént, akkor nem.

Isten nem úgy prófétál, hogy lehetséges, hogy majd ez, vagy az történik, hanem konkrét kijelentéseket tesz a jövőről, amit állítólag előre lát, akkor viszont nem is tudja megváltoztatni, mert akkor nem azt a megtörténést látná.

2018. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:

#31 Szofizmus, amit csinálsz, játszol a szavakkal, megpróbálod kitekerni őket, ahelyett, hogy végiggondolnád, mit is jelentenek valójában!


Ami ma jövő, az az adott időben a JELEN pillanata. Ahogyan a múlt is az adott pillanatban JELEN volt. Ami akkor történt, az a múlt, ami meg ezután fog történni, az a jövő. Az adott pillanatban mindegyik JELEN.


Feltéve, de meg nem engedve, hogy látja az összes élőlény összes jövőbeli kimenetelét (már egyetlen élőlényről is néhány eltérő döntés után csillagászati számokról beszélünk, mert hatványozódnak a számok) továbbra sem az a kérdés a mindenhatóságban, hogy ő ismeri-e vagy sem ezeket.


Tegyen egy jóslatot a jövőre vonatkozólag. Megteszi. Innentől kezdve teljesen mindegy, hogy ő mit lát vagy mit nem, mert ettől kezdve meg van kötve a keze. Nem változtathatja meg, amit jósolt. Ugyanis ha megváltoztatja, akkor a jóslata nem válik be, ezáltal elveszíti a jövőbe látás képességét.


Azaz nem mindenható.


Ezért indítottam azzal a felütéssel, hogy zárjuk ki a mindenhatóságot, mert pont azt akartam elkerülni, hogy óvodás szintű elemi logikai ellentmondásokat kelljen magyaráznom. Én már itt megtettem kétszer, fentebb megtette valaki más, tehát már harmadjára írjuk le ezt a rendkívül egyszerű dolgot, mégsem vagytok képesek megérteni.


A nyolcéves unokahúgom olyan keresztkérdéseket tett fel a dédnagyanyjának, aki tömte a fejét a bibliai bullshittel, hogy a vénasszony csak pislogott. Azért egy normális általános iskolás már fel bírja ezt fogni.

2018. nov. 14. 13:18
 35/74 anonim ***** válasza:

"Tegyen egy jóslatot a jövőre vonatkozólag. Megteszi. Innentől kezdve teljesen mindegy, hogy ő mit lát vagy mit nem, mert ettől kezdve meg van kötve a keze."

Tudod, ha te ismered a lottó ötös számait, és kijelented, hogy ezeket meg fogod játszani - akkor meg van kötve a kezed?

A létező legjobb megoldást választottad.

De jó lenne, ha az én kezem így lenne "megkötve"!


"Nem változtathatja meg, amit jósolt. Ugyanis ha megváltoztatja, akkor a jóslata nem válik be, ezáltal elveszíti a jövőbe látás képességét."

Épeszű lény NEM változtatja meg ezt a döntését!


"Azaz nem mindenható."

Na, ez NEM STIMMEL.

Tényleg nem mindenható - DE NEM EMIATT. Már leírtam, miért.

Ha ezt nem fogod fel, az pech.


De lássunk egy példát:

tegyük fel, hogy ő úgy látja az időt, mint mi a tájat. Tehát, ha körbenéz, akkor mindent lát.

Szerinted ezen ő nem tud változtatni?

Ugyanúgy, ahogy mi is át tudunk helyezni pl. egy dombot - úgy ő is át tud helyezni bármit az időben bárhova.

Stimmel?

NEM ettől nem mindenható.

2018. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan, hogy a jövő különféle változatai.


Jövő csak egy van, ami meg fog történni."


Ezt cáfoljam meg?


Holnap munka után menj el a boltba és csinálj pudingos sütit otthonra. Amennyiben ezt megteszed mert megkértelek rá, megváltoztattam az általad kijelölt jövőt. És még finom is :D

2018. nov. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:

Jövő csak egy van, ami meg fog történni,

Bizony. ha süteményt fogok sütni, akkor az lesz a jövő, ha mást csinálok, akkor meg az a más, választási lehetőség csak addig van, amíg meg nem történik. Ilyen nehéz ezt felfogni?

Mindegy milyen út vezet hozzá, az a jövő, ami majd lesz és ha azt valaki előre látja, akkor már nem lehet más, vagy nem látja előre.

Isten nem hinném, hogy törné magát valami lottónyereményre, az neki semmit nem jelent. ha akar, egy világot teremt, de ha azt látja, hogy nyerni fog a jövőben, akkor már nem változtathatja meg, hogy más történjen.

Semmiképpen, akár akarja, akár nem, független tőle.

2018. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
Engem mindig érdekeltek az időparadoxonok szóval mesélj még kérlek.
2018. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:

Ha valaki megváltoztatja a jövő lehetőségét, az egy dolog, mert akkor más lesz a jövő.

Isten azonban nem a jövő lehetőségét látja, hanem magát a jövőt, ami meg fog történni, amikor prófétál.

2018. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
Aha. Hát jó, ez nekem is magas. Szép napot!
2018. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!