Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyiben áll helyt ez az...

Mennyiben áll helyt ez az állítás, hogy minden vallásos ember hívő de nem minden hívő vallásos?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a kettő nem ugyanaz feltétlenül.

De van olyan vallásos ember aki nem hívő, csupán a közösség miatt jár templomba,netán csak a látszat kedvéért?


2018. nov. 14. 13:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A démonokra gondoltál?
2018. nov. 14. 19:08
 12/16 anonim ***** válasza:
Hol gondoltam démonokra, vagy mit akarsz kérdezni pontosan?
2018. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az ördögökre gondoltam.
2018. nov. 14. 19:13
 14/16 anonim ***** válasza:

"Hiszed, hogy egy az Isten – és jól teszed. De az ördögök is hiszik ezt – és mégis remegnek!"

Erre gondoltam Jakab leveléből, teljesen irreleváns, hogy most ördögnek, démonnak, vagy gonosz léleknek fordítod. Én a démon szót nem szeretem, mert sok más jelentés is társul hozzá.

2018. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Értem.
2018. nov. 14. 19:29
 16/16 Kapitány_úr ***** válasza:
100%

Kérdező,


Cáfolnám az állítás első felét (a másodikkal egyetértek). Ugyanis a vallásos ember legnagyobb önbecsapása, és bűne az, hogy a hitéből "meggyőződést", illetve "biztos tudást" fabrikál, ahelyett, hogy megőrizné hitnek, ami egy nem bizonyítékokon alapuló elköteleződés valami igaznak való elfogadása mellett. De ez nem zárja ki a valóság tiszteletét és az őszinteséget, míg ha "tudássá", vagy "meggyőződéssé" alakul, az igen.

2018. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!