Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem akarja bizonyí...

Isten miért nem akarja bizonyítani a létezését szerintetek?

Figyelt kérdés
Elvégre elvárja hogy az ember a törvényei szerint éljen, még büntet is azért, ha nem. De akkor miért nem tesz azért hogy hihető legyen, hogy ezek nem csak néhány ókori ember kitalációi?
2018. nov. 30. 13:25
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
51%

Mert nem egy bűnöző, hogy neked/ nekünk bizonygasson, hogy nem az, alibije van, "ott se vót" a teremtésnél. Aki nem látja, tapasztalja életében, az emberekben, a növényekben, állatokban, az ásványokban, hogy minden IstenBEN van, nem érti jelenlétét, annak az sem segítene, ha leszállna mellé és elmondaná: vagyok. / csak zárólejben a skolasztikusok nagy bölcsessége: nem létezik. Mert nem egy létező/

Isten a Lét. Esse est Deus.

Szolga Ő a mai világban, kivált a gyakorin - ahogy Weöres írja zseniális versében:

"Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!

De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség."

2018. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anna.love ***** válasza:
7%

Talàn mert nincs isten.

Nem tudom.

A kèrdès engem is mindig foglalkoztatott.

Lehet hogy az az igazsàg hogy volt egy ősrobbanàs ès ìgy alakultak ki a bolygòk ès a csillagok, meg a föld.

Igazàbòl egyik verziòt sem lehet bizonyìtani maximàlisan, ki miben hisz, ès kèsz.

Isten nem fogja bizonyìtani a lètezèsèt akkor sem ha lètezik, talàn olvasd el a bibliàt, akkor megèrted.

2018. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

"Mert nem egy bűnöző, hogy neked/ nekünk bizonygasson, hogy nem az, alibije van, "ott se vót" a teremtésnél"

Legyél szíves olvasd el újra és próbáld értelmezni a kérdést! Nem valami ártatlanság bizonyításáról hanem a létezése bizonyításáról van szó.

2018. nov. 30. 13:44
 4/46 anonim ***** válasza:
37%

Hogyan képzeled el ezt a bizonyítást, Kérdező?

Külön a te számodra megmutassa magát, vagy mindenkinek?

2018. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Természetesen mindenkinek. Pont az lenne a lényeg, hogy egy Istentől aki ítéletet mond, elvárható lenne hogy legalább igazságosan megadja mindenkinek ugyanazt a döntési lehetőséget.

Mert ugye jelenleg az ember vagy hisz Istenben, vagy nem. Ha pedig hisz benne, akkor betartja a törvényeit és elfogadja a megváltást, és üdvözül, vagy lázadozik és megy a pokolba. Ha viszont nem hisz Istenben valaki, akkor automatikusan megy a pokolba, gyakorlarilag anélkül hogy választási lehetőséget kapott volna az üdvözülésre.

Ellenben ha Isten léte tény lenne, nem pedig hitkérdés, akkor mindenki egyenlő esélyekkel indulna, hisz mindenki számára világos lenne hogy Isten létezik és a szava törvény, és ennek tudatában mindenki megkapná ugyanazt a választási lehetőséget. Hogy akar-e Isten szerint élni vagy sem.

2018. nov. 30. 14:29
 6/46 anonim ***** válasza:
47%

de hát kérdező 1 vagyok, értem a kérdést. de: Mit pereskedsz?

Isten a Lét. Létezel? igen. - be van bizonyítva.

"Elvégre elvárja hogy az ember a törvényei szerint éljen, még büntet is azért, ha nem." Nem vár el semmit a Lét. A régi bölcsek, szellemi vezetők, papok elmondták (olvasd az öt világvallás tanait): hogy lehet igaz és jó emberként élni. Mit kell tenni, ha jó akarsz lenni Békesség a jóakaratú embereknek! Ez a lényeg. Nem valami vásár - na én jó leszek, de te mit adsz cserébe, isten, ha egyáltalán vagy?

Semmiféle "csak néhány ókori ember kitalációiról" NINCS SZÓ!!!

Amióta ember van - I. is van, tanítás is van, őskori leletek is tanúsítják.

ezerszer megénekelték a költők, hogy átélik az isteni létet - nem kell ebből száraz, követelőző jogi ügyet, pert csinálni :)) te is olvasd el, amiket írtam és értsd meg.


„A lég, a fellegek, az erdő,

Mikéntha minden zengene…

A föld, a csillagok, a tenger,

Minden szívemmel van tele.


És mintha mind lobogna, égne;

Rajongna, élne szikla, rög…

Állat, virág, fa, sőt az ember

Érezne tégedet, Örök!…

[…]

És mintha mind belém ömölne,

Az óceán s a csillagok,

Szín és sugár, dal, illat, éter:

Úgy érzem, én minden vagyok."


Komjáthy Jenő: Az örök dal/részlet

2018. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy sok mindent tisztázna,de újabb kérdéseket vetne fel.Nem gondolod?
2018. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
19%

"Isten miért nem akarja bizonyítani a létezését szerintetek?"

Nem akarja? Még a féleszű is könnyedén kilogikázza, hogy léteznie kell az egy Istennek... Csak az nem hiszi el, hogy létezik, aki szándékosan nem akarja.

Örülök, hogy a héten is többször megkérdeztétek:) Válaszom megint ugyanaz. Hárommilliónál jön a felfogás?:)

2018. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne hinnénk Istenben, ha megmutatná magát? Én rögtön hinnék, ha pl. lejönne és eltörölné a gyerekéhezést Afrikában egy csettintésre, de semmi ilyet nem tesz. Akkor meg nem fogok hinni benne, de tudom, megszívtam mert megyek a levesbe majd emiatt a szkeptikusságom miatt.

Jobban örülnék ha nem is ismertették volna meg se velem, se senkivel az egész vallást, mert akkor most csak a személyiségemen múlna, hogy megyek-e a mennybe, így meg azon is, hogy hiszek-e.

Amúgy meg ha elűzi a Sátánt akkor a poklot miért nem zárja be? Ki lesz annak az ura aki felügyeli, annak is ő? Kedves, mondhatom :/ Sok hűhó a semmiért, úgyis tudja ki megy ide, ki oda, látja a jövőt, minek ez a színjáték.

2018. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

"Isten a Lét. Létezel? igen. - be van bizonyítva."

De akkor nincs is semmiféle Isten, csak feleslegesen kitaláltunk egy szinonimát egy már létező fogalomnak.

2018. nov. 30. 15:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!