Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A baptista egyház híveinek...

A baptista egyház híveinek mint lehet és mit nem lehet enniük és inniuk?

Figyelt kérdés

2018. dec. 21. 23:25
 1/9 Alex Fly ***** válasza:
75%
Tudtommal azt esznek, amit akarnak. Miért?
2018. dec. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem vért nem esznek. Ez ugyanis tiltva van az újszövetségben.
2018. dec. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pál azt mondja:

"Tudom, s meg vagyok róla győződve Urunk Jézusban, hogy magától semmi sem tisztátalan, csak annak, aki tisztátalannak tartja."

Tehát nincs tisztátalan étel, bármit meg lehet enni Isten szava alapján. Gondolom a baptisták se térnek el a Szentírástól ebben a kérdésben. Vagy ha eltérnek, azt láthatóan nem jól teszik.

2018. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a katolikusok és a reformátusok esznek vért. A baptisták viszont nem.


Itt a tiltása a Bibliából:


„Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől”. Apcs 15:20


Az Új Remény Baptista gyülekezet állásfoglalása a vérevésről:


[link]

"

Az első apostoli zsinaton hozták meg ezt a döntést a vezető apostolok és jeruzsálemi gyülekezet vénei miután a pogányságból megtérők számára farizeusi csoportok a körülmetélkedést és a mózesi törvények megtartását is követelték a megtérésen túl. Miután megállapították, hogy erre nincs szükség az üdvösséghez az ún. Noahita törvények egyes elemeit írták elő mivel az még a törvényadás előtt adatott az egész emberiség számára! Erről olvashatunk az 1 Móz 9:1...skk-ben! Ezek a rabbik szerint a következőek 1. a törvényszékek szükségessége 2. Az istenkáromlás tilalma. 3. a bálványimádás tilalma 4. a fajtalanság tilalma 5. a vérontás és 6. a rablás tilalma 7. élő állatról levágott hús élvezetének tilalma. Ez volt a „Nóé utódai hét törvénye”, amely mint hangsúlyozom a törvényadás előtt Istentől adott rendelkezés minden teremtmény számára. Aki ezt megtették azok voltak az ún. „kapuban álló prozeliták”. A másik kategória az volt ha valaki körül is metélkedett és áldozatokat is bemutatott! Gyakorlatilag ezt a rendelkezést erősítették meg az apostolok azáltal, hogy ismét a nemzetek elé tárták az Isten kijelentését.

Tehát a vér élethordozó mert azonkívül, hogy az ember lelkét is hordozza a testből való kifolyása a fizikai élet végét is jelenti! Az emberiség engedély kapott az állathús evésére, egy korlátozás életbe lépett az életnek (a vérnek) teljesen el kellett távoznia a testből, mielőtt az ember a húst élvezi.

Tehát a félreértés abból adódik, hogy a Biblia tilalma nem a vérátömlesztésről beszél hanem a vér fogyasztásáról és nem az emberi hanem az állati vérről!!

"


Tehát itt nem a jehovista vérátömlesztés-fóbiáról van szó, hanem egy bibliai tiltásnak való engedelmességről.

2018. dec. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok és nem eszem vért, tehát már nem teljesen helyes az állításod.


Egyébként azt írod, hogy a vérben van az emberi lélek. Akkor Krisztus esetén a vérével együtt a talajra folyt a lelke is? Mert amikor Péter levelében arról beszél, hogy testben megölték és Lélekben feltámadt, nem úgy hangzik, mintha a lelke egyszerűen kifolyt volna a földre.

2018. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor pontosítva: a katolikusok és reformátusok többsége eszik vért.

A válaszomban a baptista oldalról másoltam be a hivatalos baptista álláspontot. A Biblia szerint a vér a benne lévő élet által szerez engesztelést:


3Móz17,11

Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt nektek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést. >>

3Móz 17:12 Azért mondtam Izrael fiainak: Egy lélek se egyék vért közületek; a köztetek tartózkodó jövevény se egye meg a vért.

3Móz 17:13 És ha valaki Izrael fiai közül, vagy a köztük tartózkodó jövevények közül vadászásban vadat vagy madarat fog, amely megehető: ontsa ki annak vérét, és fedje be azt földdel. >>

3Móz 17:14 Mert minden testnek élete az ő vére a benne levő élettel. Azért mondom Izrael fiainak: Semmiféle testnek a vérét meg ne egyétek, mert minden testnek élete az ő vére; valaki megeszi azt, irtassék ki.


Ezek az igék az Ószövetségben vannak, ott a parázna és vérevő emberek büntetése a halál volt. Az újszövetségben ezek továbbra is bűnök, de természetesen nem a halálbüntetés a megfelelő eljárás már, hanem a bűn abbahagyása, megtérés belőle, bűnbocsánat kérése Istentől.


Itt most a vérevés a téma, Jézus vérének a történetét most ne tárgyaljuk ki részletesen (röviden annyi, hogy Jézus olyan főpapunk, aki tulajdon vérével ment be az Atyához.)


Zsidó levél 9, 11-:

Krisztus pedig megjelenvén, mint a jövendő javaknak főpapja, a nagyobb és tökéletesebb, nem kézzel csinált, azaz nem e világból való sátoron keresztül, >>

Zsid 9:12 És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve. >>

Zsid 9:13 Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, meg a tehén hamva, a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára: >>

Zsid 9:14 Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, aki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.

2018. dec. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"röviden annyi, hogy Jézus olyan főpapunk, aki tulajdon vérével ment be az Atyához"

Nem vagyok benne biztos, hogy érted, mert itt a vér nem fizikai vért jelent, hanem a szenvedést és a kereszthalált.

De az angyaloknak sincs se testük, se vérük, még is élő és létező teremtményei Istennek, ráadásul lelkek.

Tehát bár a vér valóban élteti az embert, de csak biológiai szempontból. A pneuma nincs a vérhez kötve fizikai értelemben. Ha ez így lenne, akkor a jehovások teljesen jogosan tagadnák meg a vérátömlesztést, hiszen azzal elvennék a lelküket, esetleg más embernek a lelke kerülne a testükben. Milyen perverz nézet lenne ez már.

2018. dec. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondom, Jézus vérét most ne tárgyaljuk itt ki. Ez a kérdés arról szól, hogy a baptisták mit nem esznek vagy nem isznak. A honlapjuk alapján: vért.
2018. dec. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó régi kérdés, de próba szerencse. Engem a gyakorlati rész érdekel. Ha nincs kóser hentes a településen, hogy lehet a vérevés tilalmának eleget tenni? Nem eszem véres hurkát, hagymás vért pl. ezt pofon egyszerű tartani. De a többi? (Ahol prdig van kóser hentes, ott tuti nincs sertés, szóval akkor ilyen módon az is tiltott. Mondjuk anélkül még lehet élni..)
2023. okt. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!