Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell viselkednem ha...

Hogy kell viselkednem ha elmegyek egy baptista egyházba?

Figyelt kérdés

Egy ismerőssel mennék.Nem néznének rám furám,mivel katolikus vagyok?


Mit gondolnak a baptisták a katolikusokról?



2018. jún. 4. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom imaházra gondoltál. Egyébként fogalmuk se lesz róla, hogy katolikus vagy, tehát e miatt nem fognak rád furán nézni.

Az, hogy mit gondolnak a katolikusokról, elég széles skálán mozoghat. Van aki Krisztusban testvérnek tartja a katolikusokat, de találkozhatsz a másik véglettel is. Szerintem nincs egységes álláspontjuk a katolikusokról.


Amúgy miért szeretnél baptista imaházba menni? Ökumenikus alkalmat csináltok ismerősöddel és meglátogatjátok egymás gyülekezeteit?

2018. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyik vallásba sem tudsz elmenni, csak az adott vallást magáénak valló gyülekezetbe.

Ha nem viselkedsz kirívóan, követed vallási rituáléjukat, honnan vennék észre, hogy nem közülükvaló vagy?

Ha nem tudod, hogy mikor mit, hogyan kell csinálnod előíásaik szerint, lerí rólad, hogy nem közülükvaló vagy, ha nem is teszik szóvá, könnyen kinéznek.

2018. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ők szívesen fogadnak mindenkit aki Istent keresi és hozzájuk megy. Nagyon barátságosak,már ahogy én megismertem őket. Már az istentisztelet előtt érdemes összebarátkozni tagokkal,csak hogy tudd mikor mit kell csinálni(igehírdetésnél ülni vagy éneknél állni). Nem fognak kinézni ha követed őket abban amit csinálnak. Az úrvacsoránál úgy láttam hogy csak azok fogadhatják el a kenyeret és a bort aki már megtért. De ezt majd megkérdezheted a tagoktól. Üdv: Enikő
2018. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó, hogy ki mit gondol. Kevés baptistát ismerek. Egy volt osztálytársam abszolút jófej és nem gondol semmit rólam, mert katolikus vagyok. De találkoztam már olyannal is, aki "lebálványimádózott"...
2018. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy a katolikus templomban is viselkedsz. Értelemszerűen maradj csendben, ha ismered az éneket, énekelj, Isten igéjét gondolom felállva szokták meghallgatni, olyankor állj fel. Figyeld a többieket, es csináld te is azt. :)


A baptisták általában jó fejek, nekem legalábbis csak jó tapasztalatom van velük.


Én is katolikus vagyok amúgy.

2018. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne menj úrvacsorázni szerintem, elvégre az úrvacsora a közösséghez való tartozást is jelenti, meg aztán katolikusként mást vallasz róla. Ők nem hiszik, hogy ott valóságosan Krisztus van jelen, mi katolikusok meg igen.
2018. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Öltözködési szabályok hasonlóak mint egy katolikus vagy református templomban.

Az istentisztelet fő része az igehirdetés/prédikáció. Az istentisztelet bizonyos pontjain, pl. a Biblia olvasása alatt szokás felállni. Ezt neked nem kell tudnod. Amikor a gyülekezet feláll, te is. Mikor mindenki ül, te is.

Biztosan meg fogják kérdezni, hogy merről jöttél, hogy tetszett, nehéz megbújni a sorok között. :)

Az úrvacsora alkalmával (általában havonta csak egy alkalommal) a gyülekezet felnőtt, bemerített tagjait kérik, hogy álljanak föl. Ők adják tovább a kenyeret és a bort egymásnak. Te maradj ülve ilyenkor!

Vasárnap délelőtt kb 1-1,5 óra az istentisztelet, délután kicsit tovább is tarthat. A bemerítési istentisztelet lehet egészen hosszú is. Ilyenkor az, akit megkeresztelnek, fölkészül "bizonyságtétellel", elmondja, hogyan jutott el eddig a döntéséig. Ilyenkor érdemes hamar érkezni, mert dugig szokott lenni az imaház.

Helyi szokások néhány dologban lehetnek elétrőek. Ne aggódj, kedves vendég leszel számukra!

2018. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Úgy viselkedj ahogyan egy katolikus alkalmon szoktál! Legyél tisztelettel az emberek felé. Nem bonyolult Ja igen és ne lepjen meg hogyha az ott lévő emberek beszélgetést kezdeményeznek veled.


dubitus!


"Ha nem tudod, hogy mikor mit, hogyan kell csinálnod előíásaik szerint, lerí rólad, hogy nem közülükvaló vagy, ha nem is teszik szóvá, könnyen kinéznek."


A baptistáknál nincs előírás az Istentiszteleteiket illetően. Tapasztalatból tudom. Persze van egy formális rend. Általában énekkel kezdik az Istentiszteletet majd ima és aztán jön az igehirdetés. És az is előfordulhat hogy aki az igehirdetés tartja kérdést intéz az egybegyűltekhez.

És tévedsz ha azt hiszed hogy könnyen kinéznek egy olyan embert aki nem közülük való. Egyébként több ökumenikus alkalmat is szoktak szervezni a baptisták. Reformátusok, metodisták, adventisták, és katolikusok is járnak az alkalmaikra. Meg lehet hogy még több felekezetből de én ezekről tudok.

2018. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak légy természetes.


Ha nem az vagy, akkor képmutató vagy! Inkább légy természetes és őszinte, mint sem álszent vagy képmutató!

2018. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!