Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten teremtette az embert,...

Ha isten teremtette az embert, miért kellett terjeszteni a vallást?

Figyelt kérdés
isten (már ha van), miért nem úgy teremtett minket, hogy eleve tudtunk róla?

2018. dec. 28. 10:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Tudhatsz róla, de az emberek kitaláltak egy csomó hülyeséget, hogy lehúzzák egymást.
2018. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Hogy neki ad a pénzed és imád őt! :D
2018. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Ebbe maga Isten ellensége, sátán nyúlt bele, nem kicsit.

Igazából, Isten számára, nem vallások léteznek, hanem az egy lefektetett erkölcsi törvények vonatkoznak mindenkire, bárhol éljen is jelenleg.


Az Éden kertben alakult ki a "második vallás", az az, hogy nem ugyan azt az elvet terjesztette Sátán az emberek körében, amit Isten lefektetett.

A tökéletlenség, és Sátán ügyködése miatt, az emberek úgy szeretnének élni, hogy Isten ne határozzon meg nekik az életükben semmit, hagyja szabadon élni őket úgy, ahogy egyénileg akarnak.

Azonban ez káoszhoz vezet, és vezetett.

Egységes élet folyamatához, az embernek nincs hatalma, hogy megvalósítsa. Ezért van, hogy Istennek van joga eldönteni, hogy mi a jó, és mi nem az embernek, és ezt mindenkinek így kell viszonyúlni.

Az Isten nélküli vezetés, a most tapasztalható állapotokhoz vezet.

Tulajdon képen, az ember azt akarja, hogy Isten alkalmazkodjon hozzá. Na ez soha nem fog megtörténni....

2018. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

"Ebbe maga Isten ellensége, sátán nyúlt bele, nem kicsit."


Elárulnád, hogy hogyan lehet lázadni egy mindenható/mindentudó ellen (annak akarata ellenére)?


Ráadásul úgy, hogy magad is a teremtménye vagy (mert ugye az angyalok is Isten teremtményei)?


Vagy netán Sátán maga is Isten lenne, képes lenne elrejteni a szándékát és a cselekedeteit egy mindenható elől? Mert ha igen, akkor már legalább 2 Istenről beszélhetünk.


Vagy maradjunk inkább abban, hogy egyről sem? Sem JHVH sem pedig Sátán nem Isten, hanem ők is teremtmények, csak ősibbek, mint az ember...? Mert ha lázadás volt, csak így történhetett!

2018. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

hogy lehet? jó gyorsan.


Sajnos, sokan vagy nem értik, vagy nem akarják felfogni, elfogadni a Történteket.

A mindent tudás, nem azt jelenti, hogy előre mindent tud, mi történik. Ő az emberi természetet ismeri, és ebből kifolyólag tudja,minek mi lesz a következménye.

2018. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 KZitus ***** válasza:
38%

Szia

Nem látom milyen öszefügést találtál az ember teremtése, és a vallás terjesztése között?

A vallásokat Ádám leszármazottai "találták" ki, főleg az után, hogy Bábelben öszezavarta Isten az emberek nyelvét. Innen származik a bábeli zűrzavar kifejezés is.

A második kérdésed.

Miután Isten megteremtette Ádámot, és az Édenbe helyezte, elmondta neki a "házirendet", és azt, mi a feladata a földön. Akkor miért feltételezed, hogy Ádám nem tudott a Teremtőjéről?

2018. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

"A vallásokat Ádám leszármazottai "találták" ki, főleg az után, hogy Bábelben öszezavarta Isten az emberek nyelvét. Innen származik a bábeli zűrzavar kifejezés is."

Miért talált volna már ki bárki is ilyesmit? Ha egyszer tudom hogy Orbán a miniszterelnök, akkor hiába nem tetszik bármennyire is a kormányzása, ettől még nem fogok helyette képzeletbeli miniszterelnököket kitalálni, és hinni bennük.

Vagy szerinted Isten direkt szellemi fogyatékos embereket teremtett, akik képtelenek lettek volna megkülönböztetni a valóságot és a fantáziát?

2018. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

"A vallásokat Ádám leszármazottai "találták" ki"


Nem gondoltam volna, hogy pont egy Jehova Tanúja mondja ki az igazságot, ráadásul teljesen magától, hogy a Bibliát ember találta ki. Tehát a Bibliában az "istenről" alkotott kép csupán kitaláció, vagy félreértelmezett tapasztalat.

2018. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 KZitus ***** válasza:
25%

8-as hszóló

Fogalmam nincsen, hogyan húztál párhuzamot "A vallásokat Ádám leszármazottai "találták" ki" ás a

"Nem gondoltam volna, hogy pont egy Jehova Tanúja mondja ki az igazságot, ráadásul teljesen magától, hogy a Bibliát ember találta ki. Tehát a Bibliában az "istenről" alkotott kép csupán kitaláció, vagy félreértelmezett tapasztalat." mondat közé??????

Amire én gondoltam amikor azt írtam:"A vallásokat Ádám leszármazottai "találták" ki": Az istenek, melyeket a nemzetek a múltban imádtak és még napjainkban is imádnak, az emberi elme szüleményei, olyan gyarló, ’üresfejű’ személyek kitalációi, akik „a romolhatatlan Isten dicsőségét olyasmire változtatták, mint a romlandó ember képmása, és a madaraké, a négylábú teremtményeké és a csúszó-mászó állatoké” a Ró 1:21–23szerint. Ezért nem meglepő, hogy ezeknek az isteneknek ugyanolyan jellemvonásaik és gyengeségeik vannak, mint esendő imádóiknak. Az egyik héber szó, amelyet a bálványok vagy a hamis istenek megnevezésére használnak, betű szerint azt jelenti, hogy ’hiábavaló dolog’ :3Móz 19:4 "Ne forduljatok semmit érő istenekhez, és ne készítsetek magatoknak öntött bálványszobrokat. Én vagyok Jehova, a ti Istenetek."

Ézs 2:20 :"Azon a napon az emberek a semmit érő ezüst- és aranyisteneiket, amelyeket azért készítettek maguknak, hogy meghajoljanak előttük, odadobják a cickányoknak* meg a denevéreknek."

2018. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

"Ezért nem meglepő, hogy ezeknek az isteneknek ugyanolyan jellemvonásaik és gyengeségeik vannak, mint esendő imádóiknak"


Nagyszerű észrevétel, brávó! Kezdelek becsülni!


"Én vagyok Jehova, a ti Istenetek."


Túl szép volt, hogy igaz legyen. Nos, a Bibliát is emberek írták le, emberi fejekben születtek az alapjául szolgáló tekercsek, emberek válogatták össze a tekercseket (ráadásul szavazással), emberek fordították le megannyi nyelvre. Az, hogy ez le van írva a JT Biblia verzióban, sajnos nem jelent semmit. Erre mondják azt, hogy: "Más szemében a szálkát is meglátja, a sajátjában a gerendát sem."


Ott van előtted a kép, mégsem vagy képes látni!

2018. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!