Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van terjeszteni az...

Mi értelme van terjeszteni az igét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az ember akkor üdvözülhet, akkor kap megváltást, ha hisz Istenben, Krisztusban, a megváltásban stb.

Egy olyan valaki, aki egész életében nem is hallott erről (pl. egy dél-amerikai dzsungelbeli őslakos) ő megy (mehet) a mennybe, mert mert nem tudott a dologról, nem tudott állást foglalni sem róla, így nem lenne szép dolog a pokolra küldeni csak emiatt, és nem is küldik, ha jól tudom, mert nem volt választási lehetősége előtte az életében, így ő kaphat megváltást.

Na most akkor nem lenne jobb csak simán nem megismertetni senkivel az egész keresztény hitvallást, és akkor mindenki aki jól élt mehetne a mennybe? Mert most attól is függ, hogy hiszel-e Krisztusban, szóval az egész csak arra jó, hogy megadják a lehetőséget, hogy az ember mehessen a pokolra.

Szerintem ez nem összeegyeztethető a keresztény szeretet ideológiájaval, sem Istenével.


2018. nov. 10. 13:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
18%

Bízz Istenben, gondja van ezekre.


Én nem éltem jól a megtérésemig. Ezért vagyok sokkal hálásabb Jézusnak, mint akinek kevesebb bűne van. Látod, ha te állítanád a feltételeket, akkor nem üdvözülnék. Isten feltételei alapján viszont üdvösségem van. Tehát nemhogy összeegyeztethető, hanem sokkal nagyobb szeretetet hordoz Isten megváltása, mint gondolnád.

Ráadásul Isten módszerével elérte nálam (is), hogy gyűlöljem a bűnt.


Ne keress kifogásokat, hanem térj meg

2018. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Dehogynem térnél meg, hiszen pont ezt írtam, hogy aki nem tud róla az üdvözülhet. Ha nem ismertették volna meg veled, akkor most mindenképp megkapnád, így meg csak azért meg hiszel benne.

Amúgy meg nem azért kell jó embernek lenni, hogy mehess a mennybe, hanem azért mert az a te belső értékrended, hogy jó akarsz lenni. Nem a pokoltól való félelem kéne vezéreljen.

Én Isten nélkül is gyűlölöm a bűnt, meg kb minden jólelkű ateista is.

2018. nov. 10. 13:54
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

"Látod, ha te állítanád a feltételeket, akkor nem üdvözülnék."


És mi van egy olyan emberrel, aki egész életében jó emberként élt, majd megismertették vele Isten igéjét, de csak legyintett rá hogy ez butaság. Majd ugyanúgy jó emberként élt tovább, csak ugye mostmár bűnösen, mert nem fogadta el Isten megváltását, hiszen bem volt számára hihető a dolog. Ő hova megy, és milyen alapon?

2018. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Dongaben ***** válasza:
Ha egy kicsit belenézel a történelembe, akkor észreveheted, hogy a vallás csak addig "tiszta", amíg nincs mögötte valamilyen egyházi, hierarchikus vezetés. Onnantól kezdve, már a manipuláció eszköze. Így volt, és így van ez minden vallásnál. Tehát: Nem a vallással, vagy hittel van gond, hanem az egyházakkal (Legyen az bármilyen.). Az, hogy "CSAK az én vallásom az igaz, és a többi hamis, eretnek...", az mindig is jelen volt/van az emberek körében. Ezt sem maga a vallás szítja, hanem a vezetőik. Csak gondolj bele: Valakit megkeresztelnek 6 hónapos korában, aztán felnőttként rablógyilkos, gonosztevő lesz... Ő közelebb van az "üdvözüléshez", mint az, akit nem kereszteltek meg, de egész életében "Istennek tetsző életet élt."? Miről is szól ez az egész? Hmmm...
2018. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
22%

"Dehogynem térnél meg, hiszen pont ezt írtam, hogy aki nem tud róla az üdvözülhet."

Ez így kissé zavaros... Ráadásul, aki nem tud Jézusról, az mind született jó ember? Kétlem... Én értem, h mit írtál, sztem te nem értettél meg engem


"Amúgy meg nem azért kell jó embernek lenni, hogy mehess a mennybe, hanem azért mert az a te belső értékrended, hogy jó akarsz lenni. Nem a pokoltól való félelem kéne vezéreljen."

Ez nálam stimmel. Hála Jézusnak


"Én Isten nélkül is gyűlölöm a bűnt, meg kb minden jólelkű ateista is."

Ó, nagyokat én is tudok mondani:) Ha valóban gyűlölnéd, akkor nem neveznéd többedmagad "jólelkűnek", és sírva rogynál KRisztus elé szabadításért


"És mi van egy olyan emberrel, aki egész életében jó emberként élt, majd megismertették vele Isten igéjét, de csak legyintett rá hogy ez butaság."

Ilyen embert nem ismerek. Mindben van valami sötétség. Eddig egy emberről hallottam, hogy egész életében jó volt. A neve Jézus Krisztus.

Ezért nem kell fantomfigurák nevében támadni a Bibliát. Te ismered, te felelsz magadért. Ilyenkor kellene csak magaddal foglalkozni.


Mindenesetre nagyon köszönöm, hogy kulturáltak maradtunk. Ritka ez errefelé

2018. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen embert nem ismerek."


Én igen. A kérdésem komoly volt, megkérnélek hogy ne kikerülni próbáld, hanem őszintén válaszolj!

2018. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon aranyos kérdés! de egy félreértésen alapul

"Na most akkor nem lenne jobb csak simán nem megismertetni senkivel az egész keresztény hitvallást, és akkor mindenki aki jól élt mehetne a mennybe?"

Nem így működik. Simone Weil írja valahol, hogy néhány ókori gondolkodó keresztényebb volt, mint aki később élt és megismerhette a tanítást - nem találom, ha megtalálom, hozom. Ez a lényeg. Hogy a krisztusi élet szerint él - anélkül, hogy tudna róla, és semmiképp nem tudja így nevezni, mert századokkal előtte élt, vagy nem úgy él, cselekszik, gondolkodik. Egy jó írást azért találtam az "eretnek szentről", Simone Weilről:

[link]

2018. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

"Dehogynem térnél meg, hiszen pont ezt írtam, hogy aki nem tud róla az üdvözülhet. Ha nem ismertették volna meg veled, akkor most mindenképp megkapnád, így meg csak azért meg hiszel benne."


Ez nagy butaság, az nem üdvözít senkit sem, hogy nem hallott Krisztusról. Attól pedig hogy valaki nem hallott róla, még élhet keresztény életet, például gyakorolja az irgalmasság cselekedeteit. Tehát éhezőknek enni ad, stb... elég jelképes és gyakran idézett bibliai rész, gondolom mindenki ismeri.


Inkább ahhoz hasonlítanám, hogy valaki egy ismeretlen vidéken van, lehet el tud jutni adott helyre, de azért jobb egy térkép. A térkép pedig nem más, mint Krisztus.

2018. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Kérdezném a keresztényeket. Igen vagy nem legyen a válasz, hiszen tudjuk "minden ami nem igen vagy nem, az a Sátántól van" Jézus valaha is mondott e olyat, az újszövetségben, hogy az emberiséget, tehát a komplett föld emberiségét jött megváltani, és nem csak a Zsidókat? Igen vagy nem választ kérnék =)
2018. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

#1

"Látod, ha te állítanád a feltételeket, akkor nem üdvözülnék. Isten feltételei alapján viszont üdvösségem van."


Tehát akkor szerinted Isten ha létezik, akkor az ilyen önhitt, öntelt, beképzelt, dölyfös, lekezelő alakokat ajándékozná meg üdvösséggel? :) Aligha hiszem hogy így lenne.

2018. nov. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!