Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak nekem tűnik ennyire...

Csak nekem tűnik ennyire betegesnek a hitgyülekezet?

Figyelt kérdés
Az Újszövetség gyülekezetről néztem videókat és számomra eléggé taszító, ami ott zajlik. Nekem olyan, mintha betegek vagy enyhén szólva agymosottak lennének. Egyáltalán nem tűnnek jóembereknek, inkább az az első benyomásom, hogy álszentek. Ráadásul nagyon sok buta ember van közöttük, akik beszélni alig tudnak, mégis mikrofon közelbe engedik őket a gyülekezetbe. Nekem roppant taszító és beteges ez az egész hívő dolog.

#vallás #kereszténység #Hit Gyülekezete #újszövetséghitgyülekezet
2019. jan. 2. 01:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen egyet értek veled. A primitív törzsek tagjait tán még megértem ha tűz körül vallási kábulatba esnek és fohászkodnak egyik istenükhöz pédául esőért. De a technikai civilizációban a fehér emberek? Nem tudom hogy sírjak vagy nevessek, persze nevetek.

Lehet hogy papnak kellett volna mennem, de még ma sem késő. Mert ott aztán lehet prédikálni bármi hülyeséget és többet kereshet mint egy hasznos diplomás.

2019. jan. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ezeket pedig az állam támogatja.
2019. jan. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%

"többet kereshet mint egy hasznos diplomás."


Egyik felekezet átlag lelkésze / papja sem gazdag a XXI. században. Neked milyen hasznos diplomád van amivel egy lelkészi / papi fizetés gazdagságnak számít?

2019. jan. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező,sajnos nem csak neked tűnnek betegesnek,hanem sok mindenki másnak.


Mindenesetre reagálva a szemléletedre a gyülekezet ellen,én ezzel egyáltalán nem értek egyet. Persze,valahol megértem azt,hogy ami idegen a világtól ,azt furcsának találják az emberek,de ha már ennyire véleményt akarsz formálni erről az egészről ,akkor szerintem arra kéne törekedned,hogy megismerd a Hit Gyülekezetét ,hogy utána a tapasztalatból kialakult képed vetítsd az emberek felé és ne a gonosz rossz indulatú gondolataidat,amik nyilván benyomás alapján születtek..


Nem mellesleg én több orvost ,közgazdászt ,mérnököt ismerek a gyülekezetből és még sorolhatnám.. Emellett,akiket "mikrofon közelbe engednek" azok általában diplomás emberek,sőt nem egy phd végzettségű prédikátor szokott szolgálni.Ez persze nem azt jelenti,hogy csak diplomások prédikálnak,csak én még nem nagyon láttam mást.

2019. jan. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

"Egyik felekezet átlag lelkésze / papja sem gazdag a XXI. században."

Napi 140 millióba kerül az adófizetőknek a hazai egyházak fenntartása.

Miközben egyesek megrokkantak a hasznos munkában.

Plusz miközben a varázslásnál fontosabb egészségügy haldoklik. Ha ez a tény neked jó akkor dobd csak a perselybe a további tízezreket.

2019. jan. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

#5

Csak azt felejted el, hogy a napi x milliódnak jelentős része iskolák, szociális intézmények, egészségügyi intézmények fenntartására megy, ami elvileg állami feladat lenne, csak nálunk az állam képtelen ezeket rendesen működtetni. Nem a papok fizetésére költik azokat az összegeket, így nem kell rémüldöznöd, mint valami óvodás. A templomokat pedig a hívek tarták fent, így azért sem kell aggódnod.


Egyébként pedig tudtommal a hívek is adóznak, tehát az ő általuk befizetett adó egy kis részét kapják vissza az egyházak. Érdekes, hogy stadionokra több megy el, azért még sem hőbörögsz.

2019. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem csak neked, ugyan így vagyok vele, nem csak hogy sok a buta, teljesen abnormális ami ott zajlik, semmi köze Istenhez és a szent szellemhez...
2019. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező!

Véleményem szerint nem néhány, az interneten keringő videó alapján kellene levonnod a kovetkezteteseidet a gyulekezetrol, hiszen ez igy semmiképpen sem ad reális kepet. Az interneten rengeteg, a gyülekezetet szándékosan lejárató, rossz színben feltüntető video található sajnos, amik alapján nem érdemes messze meno következtetést levonni a gyulekezetrol, es ez alapján megítélni azt. Hiszen ugyanugy mint minden másnak, a gyülekezetnek is vannak ellenzői, akik szándékosan a gyulekezet hibáira, hiányosságaira hivjak fel a figyelmet. Mivel a gyulekezet is emberekből all, ezert természetesen vannak hibái, ezeket nem tagadjuk, de igyekszünk redukálni oket, es a Biblia függvényében javítani azokon.

Szemely szerint tudom tanúsítani, hogy a gyulekezet vezetői igen neves, művelt es tanult emberek, köztük jogászokkal, kozgazdaszokkal, orvosokkal. Emberi mivoltunk velejárója hogy neha hibazunk beszed kozben. Ez természetesen fokozódhat, ha az embernek mikrofon mögé kell állnia. De en ennek ellenére semmi esetre nem állítanám hogy vezetőink “alig tudnak beszelni”.

Azt tanácsolom, hogy ahelyett hogy videók alapján vonsz le negatív következtetéseket a gyulekezetrol, latogass inkabb el oda, hogy személyesen is megtapasztald azt, hogy az allitasaid, es az eddig kialakított véleményed téves.

Ha pedig mégsem szeretnél megbizonyosodni errol, hanem inkabb megmaradsz az internetes videók alapjan levont kovetkezteteseidnel, akkor kérlek legalabb ne terjessz valótlan állításokat a gyulekezetrol, hiszen ezek igy egyáltalán nem hitelesek.

Megértésedek koszonjuk!

Egy hit gyulis fiatal :)

2019. jan. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 fxmaster ***** válasza:
61%
Volt nekem is reszem eben a gyulekezetben hat mit mondjak elsore nem tudtam semmit erol a hivo vallasokrol de sokat megtudtam utanna elvalt,maganyos es lelki serult ja es persze tudatlan embereket is akik addig soha nem foglalkoztak Istennel es soha nem jartak templomba vagy hitanra es olyan embereket tudnak magukhoz vonzani akiket ismertem azoknak salynos volt reszuk benne.En nem mondanam butaknak csak tevelygoknek na de varjal milyen baromsagot meg mondot Sanyi pasztorlyuk mult evben hogy Isten megbuntete Messit mert nem kotott valami foci mecset Izraelel es azert elveszitet egy mecset :D pfuuuu.
2019. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

#5


Nem viccből írtam, ismerek személyesen is lelkészeket, családban is van. Egyrészt nettó száz valahány ezer az a fizetés amit fröcsögve irigyelsz, másrészt az egyházközségtől kapja (aminek a költségvetésének nagy része egyházfenntartói járulékokból van).


Ha fogalmad sincs semmiről miért fröcsögsz? Igen, ad az állam intézmények fenntartására meg épületek renovációjára meg ilyenekre pénzt. Erről lehet felőlem vitatkozni hogy kell vagy nem kell, de ennek semmi köze a lelkészek fizetéséhez...

2019. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!