Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik-e egy olyan érvényes...

Létezik-e egy olyan érvényes kijelentés, magyarázat, amely azt mondja ki, hogy minden vallás istenképe/hitvilága egyetlen istenre utal vissza, és ez nem okoz ellentmondást, az összes vallás követője üdvözülni/reinkarnálódni/stb. fog?

Figyelt kérdés

Ki lehet ezt jelenteni úgy, hogy nem lesz belőle SEMMILYEN ellentmondás a különböző vallások között?

(Az nem ér, hogy: Isten különböző embereknek mást mondott és másképpen mutatkozott be, de a te emberi elméd ennek az okát és célját nem bírja felfogni, Isten IQ-ja végtelen. Ebből a kijelentésből bármi következik.)


2019. jan. 20. 09:33
1 2
 11/12 Mansour ***** válasza:
100%

A metafizikai tradicionalizmus az a szellemi irányzat, ami próbálja a vallásokat egységesen szemlélni, de nem szinkrézis, hanem szintézis útján. Ez azt jelenti, hogy nem az egyes vallások egyes elemeit próbálják megfeleltetni egymásnak, hanem a részleteken felülemelkedve a vallások lényegi metafizikai mondanivalójában látnak egységet.

Tehát amit írsz, hogy az egyes vallások egymásnak akár ellenmondó erkölcsi törvényeit egy teljesen ellenmondásmentes egységbe lehetne foglalni, az nem működik. De az alapvető metafizikai mondanivalóból levezethető fő erkölcsi irányelvekben valóban felfedezhető az egységesség.

Ehhez persze fel kell adni azt az elvet, hogy bármelyik vallás szent iratait közvetlen és az emberhez tökéletes módon eljuttatott isteni kinyilatkoztatásnak tekintsük. Ettől még tarthatjuk ezeket isteni eredetűnek, de el kell fogadnunk az emberi közvetítésből adódó torzulások meglétét.

Szóval én úgy gondolom, hogy a vallások teljes ellentmondásmentessége semmilyen módon nem tartható álláspont, de a vallások lényegi mondanivalójának egyfajta egységben való szemlélése nagyon is vállalható hozzáállás, viszont ez nem mindenki számára ajánlható szellemi út.


(Egy helyesbítő megjegyzés: A kérdésedben úgy tűnik, hogy egy kategóriába veszed az üdvözülést és a reankarnációt, pedig ezek épp ellentétes fogalmak. A reinkarnációt tanító vallásokban ugyanis pont a reinkarnációtól való szabadulás jelenti az üdvözülést.)

2019. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Minden bizonnyal eljön az a korszak, amikor megalakul az összevont világvallás. Ennek a vezetője lesz majd a hamis próféta, aki együtt működik majd az Antikrisztussal. Összefonódik politika és vallás.


Ám "szegletkő" mindig marad és lesz, ami nem más, mint a "megbotránkozás köve". Ő pedig nem más, mint Jézus, Aki a testben megjelent Krisztus, azaz a testben megjelent Isten, és persze hű követői.


Ők sosem fognak megalkuvók lenni, akik összevegyülnek mindenféle mondvacsinált vallással. Pont azért mert tudják, hogy nincs más Isten és nincs más szabadító!


1Kir.8,60.Hogy megismerjék a földön minden népek, hogy csak az Úr az Isten, és hogy ő kívülötte nincsen más.

Dn.3,29.Parancsolom azért, hogy minden nép, nemzetség és nyelv, a mely káromlást mond Sidrák, Misák és Abednégó Istene ellen, darabokra tépessék, és annak háza szemétdombbá tétessék: mert nincs más Isten, a ki így megszabadíthasson.

Hós.13,4.Pedig én vagyok az Úr, a te Istened Égyiptom földétől fogva. Nem ismerhetsz más Istent kivülem, és rajtam kivül nincs más szabadító!

Jóel.2,27.És megtudjátok, hogy az Izráel között vagyok én, és hogy én vagyok az Úr, a ti Istenetek és nincs más! És soha többé nem pironkodik az én népem.

Mk.12,32.Akkor monda néki az írástudó: Jól van, Mester, igazán mondád, hogy egy Isten van, és nincsen kívüle más.

Csel.4,12.És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

Gal.1,7.Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát.

Ézs.44,6.Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.

Ézs.48,12.Hallgass rám Jákób és Izráel, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó.

Jel.1,11.A mely ezt mondja vala: Én vagyok az Alfa és az Omega, az Első és Utolsó; ...

Jel.1,17.Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,

Jel.2,8.A Smirnabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Első és Utolsó, a ki halott vala és él:

Jel.22,13.Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.


Tehát Jézus az egyetlen, az Isten Fia, Aki az Atya "keblén" van.


Mt.28,18.És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Kol.1,19.Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

Kol.2,9.Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,


Röviden Rajta kívül nincs más!!! A többi csak utánzat, kitalált, mondvacsinált stb. amiknek semmi köze az igazsághoz!!!

2019. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!