Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, mi a magyarázat...

Kreacionisták, mi a magyarázat rá, hogy a valóság ennyire ellentmond annak ahogyan a Bibliát értelmezitek?

Figyelt kérdés

Például ami a kövületeket illeti, ott elég látványos rétegződés van. Minden rétegben az adott korra jellemző fosszíliák találhatóak, és például mai fajok maradványait sosem találjuk mezozoikumi üledékben, ahogyan mezozoikumi élőlények fosszíliái sem léteznek paleozoikumi rétegekben.

Ebből elég világosan látszik, hogy az eltérő korok élőlényei sosem éltek egy időben. Azaz máris nem lehet igaz az, hogy minden faj egyszerre lett volna teremtve, mert látjuk hogy a valóságban a fajok nagy része soha nem találkozott egymással.


2018. febr. 22. 12:55
1 2
 1/17 Mansour ***** válasza:
87%
Szerintem már ott bukik a dolog, hogy mik is azok a felső vizek, amiket a mennyezet (az ég) elválaszt az alsó vizektől. A felső vizek a felhőket jelentenék? De a felhők a mennyezet alatt vannak, ugyanis el tudják takarni a mennyezetre helyezett világító testeket. Ha tehát a felhők nem lehetnek a mennyezet feletti vizek, akkor mik azok? Aki a szó szerinti értelmezést vallja, annak legelőször erre kell válaszolnia, után arra, hogy az első napon hogy lehetett nappal és éjszaka, ha a világító testek csak a negyedik napon lettek megteremtve. Ezek után már nem lesz nehéz azt sem bizonyítani, hogy a fajok egyszerre lettek megteremtve...
2018. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
1%
Hát, igazán nem kéne mondani egy kreációnisták sem erre a kérdésre semmit, mivel ti sem repestek a válaszok megadásától. De mivel ilyen kedvesen tetted fel a kérdésed (legalább nem teljesen ostoba módjára, ahogyan sokaktól ezt már többektől észre vettem többlet magammal), válaszolok a Biblia alapján. Amit én látok és amit lát akármelyik ember az a valóság, hiszen azt látja ami van. Abba bele képzelhet bármit, de látni lát egy adott dolgot (remélem tudsz eddig követni). Tehát, amit én látok az az, hogy a ma is vannak növények vannak amőbák, vannak majmok és vannak emberek is. A mai ember ha jól tudom az evolúció szerint kb. 300.000 éve alakult ki. 300.000 éve ugyan úgy nézki az ember, nem nőtt 4 keze nincsenek futurisztikus génjei vagy szervei, és tök ugyan úgy néz ki, mint a 300.000 éve megismert mai inteligens ember. 300.000 éve a kinézet semmit nem változott. Ez az egyik. A másik, hogy egy ismert Ateista tudós utazása vagy inkább keresése közben egy mocsárban járt, ahol látott egy Dinoszauruszt. Ezt a történetet ő megis írta, és eladta "Élő Dínók" címmel. Szerintem is lehetséges, hogy vannak még dino fajták, amik nem haltak ki (repülő dínók, vízi dínók) ha úgy tetszik, ma is létezhetnek ilyen élőlények. A ti elméletetek, egy lehetőségre épül fel. Lehetőség lehet arra, hogy a föld így alakult ki, lehetőség lehet arra nézve, hogy a Földön ekkor és ekkor lehettek baktériumok is. Saccolással adtok meg már több száz, illetve több ezer éve már korokat, így ezt elég nehezen tudom többlet magammal tényként kezelni. Ezek csupán lehetőségek egy elmélettel kapcsolatban. Igen, tudom, ez nem egy olyan elmélet, de ahogyan elő adjátok ti mutattok arra, hogy de ez egy elég gyenge alapokon álló gyenge elmélet. A földet saccra 4.44 milliárdnak mondjátok, illetve 4.54 milliárd nak. Ez kedves Kérdező, 10 millió év eltéréses saccolás/lehetséges kor külömbség. Óriási kor külömbség 10 millió év eltéréssel! Továbbá mondjátok, hogy a majom és az ember őse ugyan az volt, és azt is mondjátok, hogy az erősebb fent marad és a gyengébb elpusztúl. Hogyan lehetséges, hogy a majom akkor nem pusztúlt el? Hogyan lehetséges, hogy a közös ősből kifejlődött két fajta élőlény: Emberszabású, illetve maga az ember, ennek a közös ősnek mintkét fele megmaradt? Mivel az ember az erősebb, mért nem ölte meg a majmot vagy nyomta el? Ez kissé ellentmondásos. Tudom, igen, most jön az, hogy a Biblia is tele van ellentmondással, de kérdem én, ha úgy olvasod a bibliát, hogy úgy se érdekel az, amit ír akkor igazán mi értelme egyáltalán a kezedbe venni. Úgyse fogod elfogadni, nem igaz? Én sokáig éltem ateistaként, majd ezotérikusként, majd Sátánistaként is, egyiket sem tudtam igazán elfogadni. A kereszténységgel ellentétben ami válaszokat ad a Biblia, nem ad saccolásokat, leírja mi volt, még azt is a szádba rágja, hogy hogyan értsd az adott részt, de még Nagy Sándor egyik nagy győzelme is PONTOSAN levan írva. :) Nekem ennél több nem kell, itt nem saccolásra mennek a dolgok, itt valóban tényeket olvashatok. Az egyik tény Dániel könyvében van leírva (Nagy Sándor legyőzi új Tíruszt). Ez a válaszom, nem szeretnék többet ide írni, tehát csak elmondtam a VÉLEMÉNYEMET az esetről, és ennyi.
2018. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Korrigálom magam! Ezékiel ír Tírusz elfoglalásáról Ezékiel 26-ban végig erről beszél. Elnézést a félre informálásért.
2018. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"300.000 éve ugyan úgy nézki az ember"

Pár százezer év evolúciós léptékben nem sok.

De tessék néhány konkrét tény, az emberősök ismert koponyái:

[link]

Elég jól látszik az átmenet az első, majomszerű vonásokkal rendelkező kponyától a mai emberig.

Ezek konkrét tények amelyekre a Bibliában semmilyen magyarázat nincs.


"A másik, hogy egy ismert Ateista tudós utazása vagy inkább keresése közben egy mocsárban járt, ahol látott egy Dinoszauruszt. Ezt a történetet ő megis írta, és eladta "Élő Dínók" címmel"

Már bocsi, de ez mese. Azt mondod, egy tudósról van szó. Akkor hol van bármiféle hivatalos megfigyelés, kutatás ezzel kapcsolatban?


"A ti elméletetek, egy lehetőségre épül fel."

Nem éppen, a tudományos elméletek tényekre épülnek. Olyan tényekre amiket a kérdés alatt is leírtam. Mert látjuk hogy a különböző korok fosszíliái eltérnek, ez tény, nem valami lehetőség.


"A földet saccra 4.44 milliárdnak mondjátok, illetve 4.54 milliárd nak"

Nem sacc, ez radiokémiai ismereteken alapuló számolás.

[link]


"és azt is mondjátok, hogy az erősebb fent marad és a gyengébb elpusztúl"

Ilyet legfeljebb azok mondanak, akik nem tudják mi az az evolúció, hanem ilyen szalmabábokat találnak ki, és ezek ellen hadakoznak.

Az evolúció alapján aki képes alkalmazkodni a saját környezetéhez, az marad életben.


"Nekem ennél több nem kell, itt nem saccolásra mennek a dolgok, itt valóban tényeket olvashatok."

Igen, és ez a Biblia egyik legnagyobb buktatója. Hogy tényként jelent ki olyan dolgokat is, amelyekről ma már tudjuk hogy nem igazak, azaz az ilyen állítások nyilván csak egy olyan embertől származhattak aki semmi mást nem tudott a világról, csak amit az akkori emberek.

Például a mustármagot is megnevezte Jézus mint a legkisebb magot, pedig a valóságban közel sem a legkisebb.

2018. febr. 22. 14:57
 5/17 BGB ***** válasza:
9%

Evolúció elég gyenge lábakon álló elmélet ezért nem nagyon követem mostanában. Ha valamit rosszul látok, jelezzétek mert tényleg az érdekel mi most az aktuális elmélete.


Nekem már a logikája sem meggyőző. Mi hajtja az egyre bonyolultabb rendszerek kialakulása felé?

Az evoluciónisták tudtommal ilyeneket mondanak: a környezethez való alkalmazkodás, túlélés stb.

Ez azért nem logikus számomra mert minél egyszerűbb egy rendszer annál stabilabb, minél kevesebb alkatrész van benne, ami elromolhat, annál kevesebb az esély, hogy valami elromlik. Egy egysejtű ketté oszlik, másolja magát, gyakorlatilag halhatatlan. Ugyanazok az egysejtűek vannak ma mint X millió(milliárd) évvel ezelőtt. Miért fejlődtek volna tovább? A primitív planktonok is egész jól túléltek mindent, a velük táplálkozó bálna több tonnát megeszik belőlük mégis ő áll a kihalás szélén. Vannak olyan primitív fajok amik egy atomháborút is vigyorogva túlélnének. A teknős 300 évig él mégis a kutya fejletteb a maga 15 életévével. Tehát számomra úgy tűnik nem a túlélés vezérli. De akkor mi?



A kis lépésekben történő fejlődés elmélete az elektormikroszkóp feltalálása óta megdőlt. Amit eddig úgy magyaráztak, hogy volt egy egysejtű lény amire "véletlenűl" ráfejlődött egy kis forgó ostor. Mivel így már tudott mozogni ez előnyt jelentett, igy fenmaradt stb. Viszont amikor elektormikroszkóppal vizsgálták már nem egy kis forgó izé volt az az ostor hanem egy zseniálisan megtervezett elektromotor. Ez áll egy tengelyből, a tengely végére pontosan ráfejlődött mozgó csuklóból ebbe beleilleszkedő ostorból, a tengely aljára ráfejlődött kis mágnesecskéből a tengely köré fejlődött palástból, a palást belsejébe belefejődött négy elektromágnesből ami megfelelő mágnesek ki-bekapacsolásával forgatja a tengelyt. Ennek mind egyszerre kellett volna "véletlenűl" kifejlődni. Ha csak a tengely fejlődik eltűnik mert nem hasznos. Ha csak a csukló szintén stb így végig minden egyes alkatrészen, Ennek mind egyszerre kelett volna kifejlődni. Tehát egy olyan mutációnak kelett volna érni a sejtet aminek hatására egyből szuper elektromos motort fejleszt nem csak ennek kis alaktrészét és persze a sejt maga rögtön ért is ennek kezeléséhez mert hiába történt volna meg a Csoda! és ott a szupi motor ha nem tudja használni, akkor csak fölösleges teher és az evolúció törvénye szerint el kell tünni mert nem szolgálja a túlélést

/Bocsi az adatok nem pontosak fejből írtam, de van erről egy videó a neten (sajnos most nem tudom linkelni) ahol több tudós (nem vallási hanem tudományos alapon) összegyűlik, hogy az evolúcióról elmélkedjenek, érdemes megnézni evolúciónistának kreacionistának és olyannak is aki kicsit másképp gondolja a dolgot mint például én is.

2018. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves BGB!

Ha az evolúció érdekel, írj ki egy új kérdést a tudomány rovatba!

Itt a kreacionisták téves magyarázatairól van szó, amiknek ellentmondanak a tapasztalati tények, ők valamiért mégis ragaszkodnak ezekhez a magyarázatokhoz.

2018. febr. 22. 19:41
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
A hitet a logika nem nyomja le és a logikát sem a hit. Hiába szkanderoztok...
2018. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
68%
Mondok egy másik elméletett. Isten fél órája teremtetteba világotbaz emlékezeteinkkel együtt. Ezért hisszük úgy, hogy kétezer éve született Jézus.
2018. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem már ott bukik a dolog, hogy mik is azok a felső vizek, amiket a mennyezet (az ég) elválaszt az alsó vizektől. A felső vizek a felhőket jelentenék? De a felhők a mennyezet alatt vannak, ugyanis el tudják takarni a mennyezetre helyezett világító testeket. Ha tehát a felhők nem lehetnek a mennyezet feletti vizek, akkor mik azok? Aki a szó szerinti értelmezést vallja, annak legelőször erre kell válaszolnia, után arra, hogy az első napon hogy lehetett nappal és éjszaka, ha a világító testek csak a negyedik napon lettek megteremtve. Ezek után már nem lesz nehéz azt sem bizonyítani, hogy a fajok egyszerre lettek megteremtve..."


Nem vallom a szó szerinti értelmezést, sem a kreacionizmust, de azért erre reagálnék.

Az ókorban az emberek úgy gondolták, hogy az ég egy szilárd valami, ami fölött vizek, tengerek találhatóak. Mikor esik az eső, akkor "megnyílnak az ég csatornái"

2018. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mansour ***** válasza:
93%

"Az ókorban az emberek úgy gondolták, hogy az ég egy szilárd valami, ami fölött vizek, tengerek találhatóak."

Hát persze, de pont azért írtam ezt, mert a kreacionisták nem szeretik az "Az ókorban az emberek úgy gondolták..." kezdetű magyarázatokat sem. Mert ugye akkor azt is mondhatjuk, hogy az ókorban az emberek úgy gondolták, hogy a fajok egyszerre lettek teremtve.

De aki ragaszkodik a szó szerint vett 6 napos teremtéshez, annak azt is hinnie kell, hogy az égbolt felett felső vizek vannak!

2018. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!