Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hasznosnak tartod Pál Feri...

Hasznosnak tartod Pál Feri atya személyiségfejlesztő előadásait a saját életedre nézve?

Figyelt kérdés
Ha igen, mik a számodra legértékesebb meglátásai? Ha nem tartod hasznosnak, azt is indokold meg, kérlek.
2019. jan. 23. 06:05
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Egyszer hallgattam őt élőben. Kíváncsi voltam, mert rengetegen szuperlatívuszokban beszéltek róla. Neten olvastam korábban róla, ezek nem igazán fogtak meg az ott olvasottak, de gondoltam, hogy élőben biztos jobb.

Hát, nekem nem igazán fekszik a stílusa, sem a témái. Az egyetemen a képzésemhez kapcsolódóan kellett több kurzuson át pszichológiát hallgatnom, ami köszönöm szépen, nekem elég is volt. Ahhoz képest Pál Ferenc atya sem mond mást... Nem igazán fog meg engem ez az "agyon pszichologizált" látásmód. Számomra hasznosabb az, ha egy pap alapvetően Jézusról beszél és elsősorban teológiailag közelít meg dolgokat.

2019. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán jönnek be azok akik ilyen nagy igazságokat akarnak ráhúzni egységesen minden egyes ember életére. Szerintem pont ez lenne a lényeg, hogy mindenki maga találja meg a sajat életében azt ami értelmet adhat neki. Nem azt mondom, hogy nem lehet elfogadni iranymutatást, vagy tanácsokat, de mindezt ilyen általanos érvényűre emelni és mondogatni a tutit, eléggé felesleges.
2019. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi. Senkit nem pontoztam le.


Más valaki más meglátásokkal?

2019. jan. 23. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!