Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Örülnétek, ha bebizonyosodna...

Örülnétek, ha bebizonyosodna számotokra, hogy létezik a keresztény Isten?

Figyelt kérdés
Természetesen elsősorban a nem hívőkhöz szól a kérdés, de a hívők is nyugodtan szóljanak hozzá.

2019. jan. 30. 03:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
44%
Nekem már bebizonyosodott..másra viszont így sem tukmálom..szóval szerintem én nem változnék csak a többi ember
2019. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
59%
Tapasztaltam én is fiatalabb koromban, hogy a véletlenek egy belső hitbeli meggyőződéssel megtámogatva “életre kelnek” a szemem előtt. Minden élményem a fejemben lévő alternatív valóságot erősítette. (Megerősítési torzítás) Amint megkérdőjeleztem a meggyőződést, és végül elkezdtem nem hinni benne, vagy irrelevánssá tenni az életem szempontjából, az egész rendszer kártyavárként omlott össze. Megtapasztaltam, hogy az egész világ tapasztalása az egyén alaptételein múlik, végül megállapítottam, hogy minden egyes lény valójában az agyában érzékelt valóság istene, ha úgy tetszik. Úgy alakítja mindenki, ahogy akarja. Legjobb döntésem volt ezzel a meggyőződéssel élni az ún. “közösen érzékelhető” valóságban, és az egyéni szubjektív rávetítésemet egyedinek és sajátnak megélni természetfeletti képzeletek nélkül.
2019. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
52%
a 13-as válasz nagyon mély és szép is - ez az istengyermekség lényegi kifejtése, és a bennünk ÉLŐ világ világosságának átélt bizonyossága
2019. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
64%
Én annak örülnék, ha bebizonyosodna, hogy létezik, és ezzel egy időben helyre tenné a keresztényeit. Ez utóbbi nélkül ugyanúgy maradnának az egymásnak ellentmondások, a saját elképzelések terjesztése, a másik elátkozása, mert nem úgy gondolja, ahogy én stb. vagyis maradna minden ugyanúgy, ahogy eddig. Kivéve, hogy a sok hívő mellé becsatlakozna még sok ember, akik addig nem hittek, akik szintén el kezdenék tolni az ő elképzeléseiket, és elítélni azokat, akik nem úgy képzelik el.
2019. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%

Azt mégis hogy bizonyosodna be? Lejön dumálni?

Max annak örülnék hogy akkor Lucifer is létezik,és ő lehet majd a férjem. :3

2019. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
38%
16-os téged már csak az ördög-bördög venne el? Adjál magadra azért, nem kell neked Eördöghnének lenned.
2019. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
46%

Vidiripi


dubitus!


"A zsidók, a keresztények, a muszlimok Istene is egy és ugyanaz: Ábrahám Istene, az Ószövetség, az Újszövetség és a Korán Istene."


Tévedés! A zsidók és keresztények Istene nem ugyan az mint a muszlimoké.

A muszlimok azt állítják hogy Allahnak nincs fia!

És ez egy olyan ellentmondás amely nagyon is lényeges és így kizárt hogy ugyan az legyen!

2019. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
0%

Ha bebizonyosodna hogy létezik Isten, akkor az egész filozófiája a vallásnak elveszne, azaz hogy hinned kell, mert nincs bizonyítékod.

Hoppá, várj csak. Jézus lejövetelével bebizonyosodott hogy létezik Isten, és Ábrahámnak is megjelent, valamint Mózesnek is, és még sok más embernek. Mégis sokan kételkedtek.

Ezért mondta azt Jézus, hogy "boldogok akik nem látnak de mégis hisznek".

Tehát egyes emberek csökönyösen tagadnák Istent, ugyan úgy mint 2000 évvel ezelőtt.

A muszlimok pedig NEM a keresztény Istenben hisznek.

Valójában a muszlimok "Istene" a Sátán, aki a "hitetlenek" ölésére (dzsihád) buzdítja a "híveit".

Mielőtt még valaki jönne a keresztesháborúkkal: nem, az nem dzsihád. A keresztesháborúk szerintem azért alakultak ki, mert a Sátán beférkőzött a keresztények közé. De a keresztesháborúk értelmezhetetlenek a Biblia alapján, sőt tilosak!

2019. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 Tislerics Máté ***** válasza:
44%

Engem nemigazán érdekelne. Amúgy sem csinál semmit!


Inkább az érdekelne, hogy a sok tudománytagadó fanatikus keresztény, hogyan magyarázná ki magát abból, hogy eddig tagadta a tudományos módszert, most meg hírtelelen elfogadja, mert bebizonyította Isten létezését! :D


Pikk-pakk el kéne fogadniuk az evolúciót, a Föld kialakulását, az ősrobbanást, stb. Ugyanis azok is a tudományos módszerrel lettek bebizonyítva!!! Eléggé beégnének és öröm lenne nézni, ahogy magyarázkodnak... :D Ennek mindenképp örülnék!

2019. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon örülnék neki, mert akkor végre megtudhatnánk Istenről egy csomó dolgot, amikről most sejtelmünk sincs.

Miképpen néz ki, hat e mindenre és tud e mindent, jó e, mióta van, hogyan teremtette a világot és miért, meg mikor?

Miből vette az Univerzum anyagát, hogyan teremtett világosságot?

Miképpen lehet életet létrehozni és miért tette ezt?

Mit csinált a világ teremtése előtt és miért nem teremtette már meg korábban?

Honnan jött rá, miképpen kell teremtenie?

Miért teremtett szúnyogot, bolhát, kobrakígyót és leprát, meg trippert, vérbajt, vírusos agyhártyagyulladást, Aids-t, illetve ezek kórokozóit?

Miért tette be a fát az Édenbe, ha senkinek nem volt rá szüksége és csak arra volt jó, hogy Ádám bűnbe eshessen?

Miért kellett a fiának a kereszten szenvednie ahhoz, hogy megváltódjon az emberiség, hiszen nélküle is elengedhette volna az eredendő bűnt?

Mennyi igazság van a Bibliában? Nyugodtan elmondhatná...

Teremtett e máshová is életet?

Hogyan lehet intergalaktikus utazásokat tenni? Ő hogyan csinálja?

Miképpen lehetne fúziós erőműveket létesíteni?

Mi van akkor, ha valaki nem akar örökké élni, de az öngyilkosság tilos?

Fel tudná e támasztani a muttert?

Tud e világbékét is teremteni?

A mazochisták hova kerülnek, a pokolba, vagy a mennyekbe?

stb...

2019. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!