Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi lehet Isten véleménye a...

Mi lehet Isten véleménye a múltba való utazásról?

Figyelt kérdés

A tudomány jelenlegi állása szerint nem lehetséges az időutazás, bár ki tudja, mit hoz a jövő.


Úgy vélem, hogy az embereket bár érdekli, hogy hová fejlődik az emberiség, mindazonáltal a múlt izgalmasabbnak tűnik:

- meglátogatni letűnt korszakokat

- megváltoztatni a korábbi téves lépéseinket


Tehát véleményem szerint az emberek inkább a múltba akarnának visszautazni többségében, már csak személyes okból kifolyólag is.


Érdekelne, hogy Isten vajon minek tekintené ezt a dolgot? Jóváhagyná, vagy bűn lenne előtte? Ez utóbbi esetben beszélhetünk arról, hogy valamilyen rejtélyes módon szándékosan hátráltatja a tudományt a kutatásban, hogy ne valósulhasson meg az időutazás?


2019. febr. 20. 20:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Honnan az istenből tudjuk? Attól aki szerint halotthoz érni vagy a nyúl tisztátalan állat attól minden kitelik.
2019. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
*Attól aki szerint halotthoz bűn
2019. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Amire lehetőséged van, az engedélyezett. Nem tudod áthágni a Teremtő akaratát!
2019. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az időutazás már maga paradoxon. Gondolj bele, ha te visszamész 100 évet és valami olyat csinálsz, hogy nem születnél meg a jövőben. Ha nem születsz meg, akkor nem tudsz visszamenni és elrontani a múltat.
2019. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a múltba vissza lehessen menni 3 feltételnek kell teljesülni.


- A folytonos eseményeknek lineárisan egymásból kell következni. Tehát mindennek van oka és következménye, minden esemény visszavezethető az idő mentén.


- Az események és annak alkotó elemei nem vesztek el. Jelen van a múlt is, vagy pedig az előző pont visszagörgetésével újra lérehozható.


- Valahogy meg kell tudni mozgatni az egész világot.



A.) A fenti elvek szerint, ha valaki vissza tudna menni a múltba, az megszűnne létezni. Olyan ez, mint amikor visszatekered a kazettát. Fokozatosan eltűnsz. Na meg meddig pörgetnél és hogyan?


B.) Ha az vesszük, hogy a múlt mindig jelen van, akkor igazából a jelen és a jövő is lehetne a múltja más esmeényeknek. Tehát feltételezhetnénk, hogy már minden megtörtént.


C.) Tegyük fel, hogy csak a múlt függetlenül létezik. Tehát bele lehet ugrani minden szabályt elvetve. Akkor igazából nem a múltba ugortunk vissza, hanem egy olyan világba, ami nincs kihatással a mi világunkra.


D.) Ha bármi bárhogy megtörténhet, nem kell paradoxont sem felállítani, mert nincsenek szabályok.

2019. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Mi van akkor, ha a világ teremtése előttre menne vissza valaki egy űrhajóval és látná, hogy még semmi sincs, csak az Isten, aki nem csinál semmit.

Aztán csak menne, menne vissza az időben és talán még az is kiderülne, hogy ki csinálta az Istent, vagy ha nem, hát kisnyúl.

Speciel az Édenbe kapásból lehetne egy drótkerítést tenni a fa köré, meg kígyófogó csapdát és akkor meg sem születik senki, mert a mafla Ádám soha rá nem jön, mit kell Évával csinálni, mert ugye ahhoz tudni kell a jót is, meg a rosszat is, bár azt nem tudom pontosan, hogy melyik hozzá a fontosabb, így csak nudiznának a végtelenségig és ártatlan szemekkel bámulnának egymásra.

Na persze, ha Isten nekidurálná magát és túlórázna egy kicsit, na nem négyszáz órát, mert akkor még ugye Fidesz sem létezne és gyúrna még vagy hétmilliárd embert, akkor sajna pont ott lennénk, ahol a part szakad, ha csak le nem fognánk az Urat, hogy vegye már észre, ez már túlnépesedés, meg aztán szabad szombat, szabad péntek, szabad szappanozni...

Csuhajja!

2019. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

5#


A múltba utazó nem szűnne meg létezni, hisz utazása feltétele a jelenének. Minden ami megtörtént, történik vagy történni fog isten terve.



6#


Ki teremtette istent?

Ha teremtette valaki akkor nem ő isten, hanem az, aki nem teremtettként létrehozta őt.


Idő előtti időutazás pedig paradoxon.

2019. febr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ki teremtette istent?"


Nem ismerünk semmi olyant, ami "teremtett" lenne, csak olyat, ami létrejött, vagy létrehozott. Akár Isten is kifejlődhetett, de az értelmezhetetlen, hogy mindig is volt.


"Ha teremtette valaki akkor nem ő isten, hanem az, aki nem teremtettként létrehozta őt."


Nem feltétlenül, az ember is készít olyan dolgokat, amik meghaladják a tulajdonságait

De még az is meglehet, hogy Isten sem nem mindenható, sem nem mindenttudó, csak sokra képes, feltéve, hogy egyáltalán létezik.


"Idő előtti időutazás pedig paradoxon."


Időt nem lehet teremteni, az nem fizikai fogalom, hanem történés.

Az értelmes, hogy például ősrobbanás előtt, mivel a mi világunk ugyan akkor keletkezett, de valami előtte is volt, csak nem tudjuk, hogy mi, de ha neked szimpatikusabb, akkor gondolhatod ezt úgy, hogy a teremtés előtt, mert a végeredmény ugyanaz.

Az időutazás maga egy paradoxon, nem lehetséges, még Istennek sem lehetne, mert az idő az nem olyan valami, amiben utazni lehet.

2019. febr. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Isten szó jelentése deffiniálva van. Amiről te beszélsz, bár létező de nem isteni.


Az időnek iránya van, amit az entrópia nagyon szépen jellemez. Ilyen szempontból viszont kezdete is van. Egyesek szerint az idő nem más, mint termodinamikai változások összessége. Ha nincs változás, nincs idő. Vagyis az anyag létrejötte előtt nem volt termodinamika, nem volt ami felmelegedjen, tehát nem volt idő.

Lehetséges, hogy minden másodpercben 1000 évre abszoluth nullára esik vissza a hőmérséklet, te mégsem veszed észre mert csak a változást érzékeljük. Létezik az idő? Ha nem, akkor csak a tér, és a benne közlekedők sebessége számít, oda utazol előrevés hátra, ahová csak akarsz. Korlát itt is a tér kezdő és végpontja.

Kezdőpont mondjuk az ősrobbanás, végpont pedig egyértelmű. Mondják, hogy gyorsulva tágul a világegyetem, meg azt is, hogy végtelen. Melyik állítás igaz? Ha eleve végtelen, akkor hová tágul?

2019. febr. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Isten szó jelentése deffiniálva van."


Tényleg? Kifejtenéd?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


"Az időnek iránya van"


Nem hiszem, hogy lenne neki, se nem keletre, se nem nyugatra nem mutat, de egyáltalán megmondanád, mit értesz idő alatt?


" kezdete is van"


Az idő olyan fogalom, ami valójában nincs, mi találtuk ki, így az idő(számítás) kezdete is tőlünk függ, akkor van a kezdete, amikor mi mondjuk, mert a mi fogalmunk.


"Egyesek szerint az idő nem más, mint termodinamikai változások összessége. Ha nincs változás, nincs idő. "


Miért ne lenne?


" az anyag létrejötte előtt nem volt termodinamika,"


Bizonyítsd be, hogy az anyag 'létrejött' és, hogy előtte nem volt termodinamika!

Jelenleg ahhoz hasonlít az elképzelés, hogy az ősrobbanás előtt is volt anyag, csak más formában, mint most.

Gondolj egy fekete lyukra, amibe belehull az anyag és saját tömegétől összeroppan, nem olyan állapotában van, mint a lyukon kívül.

Azt tudjuk, hogy az elemek többsége a csillagokban keletkezik, magfúzió során, az ősrobbanáskor nem voltak jelen, de az ősrobbanás előtt még hidrogén, illetve proton és elektron sem volt, valószínűleg a fekete lyukakban sincs semmi olyan, ami azon kívül található.

Az energia is anyag más formában, olyan értelemben, hogy van konverzió az anyag és az energia között oda vissza.


"Lehetséges, hogy minden másodpercben 1000 évre abszoluth nullára esik vissza a hőmérséklet, te mégsem veszed észre mert csak a változást érzékeljük."


Ez nem lehetséges.


"Létezik az idő? Ha nem, akkor csak a tér, és a benne közlekedők sebessége számít, oda utazol előrevés hátra, ahová csak akarsz. Korlát itt is a tér kezdő és végpontja."


Attól függ, mit értesz idő alatt. A térnek viszont nincs sem kezdő, sem végpontja, ahogy egy gömbfelületnek sem, például a Földfelszínnek, aminek nincs sem vége, sem eleje.


"Kezdőpont mondjuk az ősrobbanás, végpont pedig egyértelmű."


Az ősrobbanás a mi világunk idejének a kezdete és a végpontja meg nem egyértelmű számomra.


"Mondják, hogy gyorsulva tágul a világegyetem, meg azt is, hogy végtelen. Melyik állítás igaz? Ha eleve végtelen, akkor hová tágul?"


Nem a legjobb példa, de megint csak példa a gömb, határtalan és tud tágulni, vagyis mindkettő igaz.

2019. febr. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!