Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a vallást kritizálják,...

Akik a vallást kritizálják, nem is tudják miről beszélnek?

Figyelt kérdés

Ha időt szakítasz arra, hogy meghallgasd olyan hívők életét akiknek jogosan mondhatjuk, hogy kézzelfogható bizonyítékuk van Isten létezésére, akkor ez változtat a véleményeden?

https://www.youtube.com/watch?v=rhrVta8TIK0&feature=youtu.be..



2019. febr. 21. 20:15
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
97%

Magam sem hallgattam végig az elejétől számtalan ferdítéstől, önszuggeszcióktól hemzsegő videót, de azt valóban helyesen állapította meg az első szónok, hogy sem a pszichológiához, sem a családterápiához nincs köze a kifejtett témának, amely csupán egyfajta szemszögből vizsgálja a mondandót és eleve egy csomó mindent figyelembe sem vesz.

Nem törődik azzal, hogy a modern társadalomban a házasság szerepe erősen meggyengült és nem tölti már be mindenben azt a létfontosságú funkciót, amely a régebbi korokban alapvető volt.

Nem vitatom, hogy még mindig vannak bizonyos szempontból előnyei, bizonyos élethelyzetekben, ám a hiányának a hátránya erőteljesen lecsökkent, ti régen egy özvegy szinte éhhalálra volt ítélve, különösen nők esetében, de ma már ez messzemenően nem áll fenn.

Gyermeknevelésre természetesen jobb a teljes család, de már itt sem tragikus, ha valaki egyedül neveli gyermekét.

A szexuális szokások sem teszik már létfontosságúvá a házasságot, amelyben a szex már régóta örömszerzési forrás és nem csupán a nemzésre irányul, hiszen nem az ókorban, vagy a középkorban élünk és általában a sokféle fogamzásgátlási módszer közül való választás inkább a probléma.

Azt eleve nem veszi figyelembe a szónok, hogy az egyedüllétnek rengeteg előnye is van, ha a szükséges anyagiakban nem szenved valaki hiányt, mert annak igénye szubjektív, kisebb igények esetén kevesebbel is be lehet érni, illetve az is gyakori eset, hogy csak az egyik házasfél a dominánsan kereső, akinek egyedüllét esetén nem kell finanszírozni a társa életvitelét, mert annak tevékenységét sokkal olcsóban meg is fizetheti, például takarító szolgálattal, vagy más módon. Ezen kívül ma már egyéb, lazább kapcsolatok is rendelkezésre állnak.

Nekem nagy családom van, de már régen egyedül élek.

Mind az öt gyermekem felnőtt, szétmentek a világban és eleinte nagyon megéreztem a hiányukat, de az is azonnal nyilvánvaló lett, hogy a lehetőségem a lemondásmentes életre, amely nem követel számtalan áldozatot, immár rendelkezésemre áll, olyan életmódot folytathatok, ami számomra a legkívánatosabb és én gyakran élek is ezekkel a lehetőségekkel.

Nem véletlen, hogy manapság nagyon sokan élnek egyedül, amely életforma sok előnnyel rendelkezik, de ezekből a prédikátorok semmit meg nem említettek, sem a megunt, rossz házasságok hátrányairól.

Egy laza kapcsolat azért továbbra is fennáll a családom tagjaival, tudunk kommunikálni a modern eszközökön, segíthetjük egymást és szinte többet lehet különélve megtudni a többiekről, mint amikor együtt éltünk, például az FB által.


Az istenes részhez már nemigen értem el, azon kívül, hogy az elejétől mantrázzák a hablatyot, amelyben mindent isteni közreműködésnek tekintenek, olyan módon belebonyolódva a vallási tébolyba, amely kimeríti a religiozus doxazma minden kritériumát, amely néven az orvostudomány címkézi a jelenséget a téveszmék és kényszerképzetek sorában.

[link]

2019. febr. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
27%

Nem néztem meg a videót, csak a kérdéshez szólnék hozzá röviden.


A vallásokat kritizálók általában nem értik a lényegüket, és valójában nem is a vallásokat kritizálják, hanem néhány belőlük fakadó jelenségekt.

2019. febr. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim válasza:
96%
Az nem a bizonyiték hogy valaki ezt-azt mond akkor sem ha logikusan teszi. A vallások kitalált mesék halmaza. Egy feletünk lévő lény "Isten" léte más kérdés mert nehéz az ellenkezőjét bizonyitani és az igazát is. Ja és véleményem szerint ott mindig baj van ha "hinni" kell valamiben hogy úgy van(legyen ez vallás,ezotéria.homeopátia)
2019. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
96%

"valójában nem is a vallásokat kritizálják"

Na, azért az esetek jó részében találó a kritika!

A vallásokat IS kritizálják, meg az egyházakat IS, meg a hívőket IS. Mivel mindegyiket lehet.

Ja, és a Bibliát IS.

2019. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
97%
Nem udtam, hogy bizonyítéknak tekintjük azt, ha egy hívő kijelenti: "Isten van". Ez mit bizonyít? Ezt csak én tartom teljesen irracionálisnak, vagy komolyan ennyire középkori szinten kellene gondolkodni? :D
2019. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
96%

Á, hívők.

Halvány lila fogalmuk sincs, hogy mi az a bizonyíték.

2019. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:
Azt is kellett volna írnom, hogy a válasz után írd oda, hogy végig hallgattam, mert így a levegőbe beszéltek. Ha nem szánsz rá időt, akkor miért válaszolsz?
2019. febr. 22. 22:51
 18/58 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező!

Megmondanád, hogy ha két ember istenről beszélget, akkor ebben hol van a bizonyíték?

Kérlek, írd ide néhány mondatban!

2019. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
97%

"Azt is kellett volna írnom, hogy a válasz után írd oda, hogy végig hallgattam, mert így a levegőbe beszéltek. Ha nem szánsz rá időt, akkor miért válaszolsz?"


Felesleges végig hallgatni. Az, hogy ők BELEMAGYARÁZZÁK az élet bizonyos dolgaiba Istent, még nem jelent istenbizonytékot, csak az ő KÉPZELGÉSEIKET.


Egyébként meg elég gáznak tartom, hogy titeket hívőket, ennyire meg lehet vezetni ilyen beszámolókkal. Nem irigylem az Istent, hogy ilyen bolond követői vannak.

2019. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

Ezek az egyszerű emberek többet tudnak a valóságról mint amit az ateisták képzelnek. Az ateista bizonyíték megbízhatatlanabb.

Tessék!

https://www.youtube.com/watch?v=jkheRe9MCNU&feature=youtu.be..

2019. febr. 23. 20:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!