Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok mire alapozzák...

Tgt kérdése:

A katolikusok mire alapozzák Mária mennybevételének dogmáját?

Figyelt kérdés

Eszerint Isten Mária holttestét nem engedte át a földi enyészetnek, hanem röviddel halála után föltámasztotta és magához emelte a mennyei dicsőségbe.


De ilyenről nem ír a Biblia.



#katolikus #dogma #Mária #mennybevétel
2019. márc. 5. 13:25
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Viszont akkor új kérdés merül fel? Ezek az emberek ha valóban igy lett volna most hol vannak? Az is, hogy nem az égben támadtak fel, érdekes....

Hiszen akkor ellent mondana az Úr jelentlétének idején történő feltámadásra utaló irásoknak. Melyszerint az égbn történő feltámadás kezdődik először, azoknak akikkel Jézus szövetséget kötött, az uralkodásra....

2020. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy ha összevetjük ezeket a verseket azokkal, melyek tényleg feltámadásról szólnak, akkor látható, hogy ezek csupán arról számolnak be, hogy a sírok kivetették magukból a holttesteket. Hasonló történt például Ecuadorban 1949-ben, illetve a kolumbiai Sonsónban 1962-ben, amikor is a temető sírjai 200 holttestet vetettek ki magukból a heves földmozgás következtében

Karl Staab, katolikus tudós ezt az eseményt, amely Jézus halálakor történt „fölöttébb titokzatos”-nak nevezi.

Pál apostol meggyőző bizonyítékot nyújt a feltámadást illetően, de teljesen figyelmen kívül hagyja a Máté 27:52, 53 írásszöveget. Egyébként ezt teszi az összes többi bibliaíró is

A kiemelt holttestek Jézus halálakor nem kelhettek életre, ahogyan Epiphanius gondolta, mert a harmadik napon Jézus lett „az elsőszülött a halottak közül”.

Például a német tudós Theobald Daechsel a következőképp fordítja ezt a részt: „És sírok nyíltak ki és sok szent holtteste, melyek ott pihentek kiemeltettek.”

Vajon miért forditották úgy a verset, hogy megelőzte Jézus feltámadását bárki is....

2020. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
83%

Ne beszélj ekkora ökörségeket előttem szóló, mert fáj olvasni. Próbáld meg elolvasni ÉS értelmezni a Szentírásból vett igét:

"Föltámadása után előjöttek a sírokból, bementek a szent városba, és sokaknak megjelentek."

Tehát előjöttek, majd bementek Jeruzsálembe és megjelentek embereknek. Gondolod, hogy egy földrengés felszínre hozza a holttesteket, begörgeti őket pont a városba és pont olyanok elé, akik akár ismerték őket? Ezt te sem gondolod komolyan igaz? Miért nem fogadod el egyszerűen azt, amit a Szentírás mond?


Ráadásul ha ott olyan földrengés lett volna, mint írod, Jeruzsálem porba omlik, ilyenről meg szó se volt.


Tehát nem csak a Szentírást tagadod, még minden józanságnak is hiányában szenvedsz.

2020. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a Biblia hazugsáot ir?

(Kolosszé 1:18) . . .Ő a kezdet, a halottak közül az elsőszülött, hogy ő legyen mindenben az első.

Azzal, hogy ez határozottan irva van, nem egyenlő azzal, hogy tagadom a szentirást. Más Bibliával foglalkozó "szakemberek is érdekesnek találják ezt. Akkor Ők is sületlenségeket beszélnek?

2020. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

"Akkor a Biblia hazugsáot ir?"

Nem, csak te nem ismered a Szentírást.


"Mert Krisztus is meghalt egyszer a bűnökért, az Igaz a bűnösökért, hogy Istenhez vezessen minket. A test szerint ugyan megölték, de Lélek szerint életre kelt."

Nem írja pontosan, hogy mikor történt, lehetett akár a halál pillanatában is. Test szerinti feltámadása nyilván egy picit későbbi időpontban volt, de annak se tudjuk a pontos idejét.


Miért ne lehetne elképzelhető, hogy ahogy Krisztus test szerint meghal, lélekben fel is támad, mint Péter levelében olvasható. S ekkor sok elhunyt szent is feltámad, akik bemennek Jeruzsálembe (nem begördülnek pár kilométert hullaként), majd megjelennek az embereknek. Így nem jutunk olyan ellentmondásokhoz, mint te az őrtorony által.


"Akkor Ők is sületlenségeket beszélnek?"

Ha nem gond, inkább eredetiben nézném meg, hogy miket írnak, nem pedig az őrtorony tolmácsolásában, aminek írói szeretnek erősen ferdíteni, sőt eredeti idézeteket meghamisítani is.

2020. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

"Ámde Krisztus feltámadt a halottak közül, elsőként azok közül, akik meghaltak...De mindenki a megfelelő sorrendben: először Krisztus, ezt követően, a jelenléte idején, azok, akik Krisztushoz tartoznak."1Ko 15:20, 23.

Milyen örtorony? Ez a vers nem a Bibliában van benne?

2020. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

"Milyen örtorony? Ez a vers nem a Bibliában van benne?"

Ez speciel nem, legfeljebb csak az őrtorony féle ferdítésben. Eredetileg a Szentírásban ott eljövetel van írva, nem jelenlét. Elég nagy különbség.

Gondolom azért kellett átírni, mert szerintetek már történt valamiféle szemmel nem látható eljövetel a 20. század elején, amikorra a véget jósoltátok.


De szerintem továbbra is teljesen egyértelmű az evangélium:

"Föltámadása után előjöttek a sírokból, bementek a szent városba, és sokaknak megjelentek."


Persze ha te itt ellentmondást látsz, akkor meg lehet próbálni azt feloldani, de nem úgy, hogy semmibe vesszük az evangéliumot, s valami teljesen mást találtok ki helyére. Én leírtam, hogy szerintem ez miként lehet, te eddig csak annyit írtál, hogy az evangelista téved lényegében.


Egyébként ajánlanám figyelmedbe ezt is:

"Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké."

Krisztus már ekkor úgy beszél az ősatyákról, mint akik élnek.

2020. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!