Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallások mit szólnak ahhoz,...

A vallások mit szólnak ahhoz, hogy egyre többen hagyják ott a felekezeteket, egyházakat?

Figyelt kérdés

Persze még mindig népszerű a vallás, hiszen sok pénz van benne, meg a hatalomhoz kiváló eszköz, de az utóbbi időben, eléggé megcsappant a népszerűsége.


Én is azok közé tartozom, akik otthagyták a kereszténységet. Ez nagyszerű döntés volt, csak azt sajnálom, nem hoztam meg ezt a döntést hamarabb.


A vallások szerint ennek mi az oka?


2019. márc. 15. 15:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi egyébként, hogy talán 2 éve hallottam arról a régi felekezetemben (egy neo-protestáns közösség), hogy számos fiatal lépett ki a gyülekezetből, tehát ez egy belső statisztika, de világviszonylatban is vannak adatok erről a témáról.
2019. márc. 15. 15:15
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem nem izgat. Lehet nem valami keresztényi hozzáállás, de nem érdekelnek az emberek. Ki mit követ, hányan vannak, ki mit csinál, nálunk is mindenki ezen aggódik, szerintem rosszul teszik.

Az én gyulekezetem amúgy sem nagy. Azok az emberek akik ott vannak, ők ne hagyják ott, mert közel állnak hozzám, mások viszont azt csinálnak felőlem amit akarnak.

Amúgy sem attól lesz igaz a kereszténység, hogy mennyien vallják magukat annak... Meg már rég kiment a divatból, én nem ezért követem Jézust.


Meg valami, most béke van és jólét, ha majd megint rosszra fordul a helyzet, sokan úgyis Istenhez fordulnak segítségül úgyhogy azért még ne temesd a keresztenyseget.

2019. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy Istenhez fordulnak az emberek, nem jelenti azt, hogy a kereszténységhez is.
2019. márc. 15. 15:55
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem foglalkoznak vele, mivel a gyenge hitűek fordulnak el a vallástól. Egyes egyházak jobban, mások kevésbé segítik azokat, akik már csak gyengén kötődnek hozzájuk.
2019. márc. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez furcsa mert nálunk mintha az ellenkezője történne, és ezt azért nem tartom jónak mert olyan mintha érdekükben állna oda tartozni, hogy meglegyen az ismerettségi kör. Így lehet bejuttatni a gyereket jobb iskolába pl. Mostanában elég nagy politikai ráhatás van, nagy pénzeket lehet megmozgatni, és nincs ez így jól. Lehet rosszindulatúan közelítem meg a helyzetet, de én inkább zárt közösségnek látom akik saját rendszert működtetnének, aki kívűl marad azzal nem igazán van dolguk, csak kötelező jelleggel. Nem mindenki, még csak azt sem mondanám hogy a többség, mert nem ismerem őket annyira, csak azt látom hogy egyre többen szeretnének bekerülni.
2019. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy elhagytad a kereszténységet és ezt egy tényleg ilyen nagyszerű döntésnek érzed, akkor miért érdekel, hogy a hívők mit gondolnak?

Bár ez egy ilyen oldal, hogy lehet kérdezni... :))

Én katolikus keresztényként nem gondolok semmi botrányosat erről. Vannak olyan régiók, ahol többen hagyják el az Egyházat, és vannak olyan régiók, ahol meg nő a hívők száma. Így volt ez mindig, maximum a helyszínek cserélődtek fel (ahol korábban nőtt az Egyház, ott most épp csökken és fordítva). Ennek számos oka lehet: épp kevesebb (vagy épp nincs) lelkipásztor, lehet társadalmi-politikai ok, elvilágiasodás mind egyházi mind világi részről, illetve személyes okok, amik az egyénben keletkeznek, stb.

Krisztus első követői kb. pár százan lehetettek. Mégis úgy gondolom, hogy ők jobban keresztények voltak, mint most mi. Nem feltétlen a mennyiség a lényeg.

2019. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2019. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vallások nem tudnak nyilatkozni, esetleg különböző vallású / hitű emberek. :)


Nem tudom, hogy tényleg egyre kevesebb-e a valláshoz tartozó, illetve hivő ember. Hiszen nap mint nap térnek meg emberek, bár biztos vannak, akik elhagyják a hitet.


A kereszténységet el lehet hagyni, de szerintem, aki egyszer igazán kapcsolatba került a Jóistennel és szerette, az visszavágyik Istenhez.


"Ugyan kihez mehetnénk? örök élet beszéde van Tenálad!"


Rövid távon lehet, hogy nyereségesnek, lazábbnak tűnik elhagyni Istent, de mit használ az embernek, ha a világ minden kincsét megnyeri is és lelkében kát vall?

Mi az, ami pótolhatja a Jóisten szeretetét és az örök életet?

Téged is visszavár a Jóisten, mint az Apa, akinek fia tékozolni ment...

2019. márc. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!